Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rasszisták mi jogon ítélkezn...

A rasszisták mi jogon ítélkeznek, ha ők sem jobbak, hisz ok nélkül bántanak embereket?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 08:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Gyilkolni sem azért nem gyilkolsz normális esetben, mert egyesek azt rossz szemmel nézik, legyen ebben az esetben a törvény, és ezért börtönbe kerülnél, hanem, mert van egy józan ítélőképességed, miszerint nem etikus gyilkolni.
2016. szept. 19. 08:04
 22/75 anonim ***** válasza:

Figyelj, téged nem utállak és itt szerintem senki sem (én általánosságban sem nagyon ítélem el pl a cigányokat, mert nemigen va tapasztalatom velük, szóval nincs ilyenre se okom, se jogom.) l

Akkor viszont bennem is előjön (me gondolom benned is) x nációval szemben az ellenérzet, ha az y-adik olyan hírt olvasod, hogy x náció tagja megerőszakolt/megölt/etc valakit. Aztán lemegy bennem a feszültség és elmúlik. Nem gondolom, hogy emiatt rasszista lennék, mert ezektől függetlenül sztem nem utálom sem x sem y sem z nációt, de még a pirézeket sem...

Na mindegy, most eléggé önfényező lett a kommentem - bocsi - de aki rasszista, az esetenként utóítéletei miatt az. És akkor jogos. Van ilyen a csaladomban és őt megértem (te is megértenéd), de azt, aki életében nem beszélt cigánnyal/zsidóval/muszlimmal/arabbal(nem ugyanaz)/pirézzel, azt nem.

Oké, nem tudom, hova akartam kilyukadni, de remélem értesz. Bocsánat, néha kicsit értelmetlenül fogalmazok.

Egyébként meg ha látják rajtad, hogy te normális és rendes vagy, akkor nem ítélnek el. Ha mégis, akkor jobb neked nélkülük az élet :)

2016. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

Nem, én nem értem meg családtagodat. Nyilván volt rossz tapasztalata cigánnyal, de nekem mi közöm ahhoz, azon kívűl, hogy én is cigány vagyok?

Ennyi erővel mossalak össze a móri gyilkossággal?

Azt magyarok tették.

Ez nem jogos.

2016. szept. 21. 19:17
 24/75 A kérdező kommentje:
Ehhez a kommenthez inkább nem is fűzök semmi, magáért beszél. Szánalmas.
2016. szept. 21. 22:29
 25/75 anonim ***** válasza:

Nem egy valaki csinált vele ilyeneket, hanem többen is átverték, ezek után vannak fenntartásai. (Azt nem tettwm hozzá, hogy időnként jönnek páran munkát keresni a környéken és tőle rendszerint kapnak. Ellentmondásosnak hangzik, de igaz.)

Egyébként támadó hangsúlyt érzek, pedig mondtam, hogy semmi bajom veletek (akinek meg van, annak vagy okkal van, vagy azért, mert elhisz mindent, amit eléraknak...)

Nem tudom, még mit írhatnék.

2016. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
0%
Aki rasszista az hülye,ne várj tőle semmi értelmeset!Azért lesz valaki rasszista,mert a társadalom belénk neveli,hogy aki nem olyan,mint mi azt gyűlölni kell.
2016. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:

#25

Az nem támadás volt. :)

Amúgy a 24. komment előtt volt egy másik, amit töröltek, mielőtt valaki félre értené.

Az volt a kérdés lényege, hogy az általánosítással olyan embereket is elítélsz, akik nem érdemlik. Én ezt átélem. Képzeld el magad az én szemszögemből, ha általánosítasz. Van egy ember, aki ok nélkül bánt az általánosításával, és ezt a ti szemszögetek szerint jogosnak tartanátok. Jogosnak tartanátok, hogy ok nélkül bántanak titeket. Ez zsákutca. :/

2016. szept. 26. 18:27
 28/75 Ay carramba! ***** válasza:

Én a rasszizmus ellen vagyok 100%-ban, én tudom, hogy mi a helyzet:

-Fogalma:

Meghatározása szerint az előítélet valamely személlyel szemben érzett idegenkedő vagy ellenséges attitűd, melynek alapja pusztán annyiban van, hogy az illető személy egy adott csoporthoz tartozik, és ennek következtében feltételezik róla, hogy a csoportnak tulajdonított negatív tulajdonságokkal ő is rendelkezik.


Az emberek 1 fő ok miatt előítéletesek:

-tapasztat(vagy személyes, vagy hallott, ez utóbbi az áltapasztalat|vagy 1 bizonyos személy ellen irányul, vagy általánosított értelmű.)

2016. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
0%
#28 Az emberek azért előítéletesek,mert hülyék.Nem tudnak nyitottak,szabadgondolkodók lenni.
2016. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
Aha, és gondolom az a szabad gondolkodó aki úgy gondolkodik mint ahogy te megengeded. Logikus
2016. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!