Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A felelőtlenség támogatása a...

A felelőtlenség támogatása a karácsonyi adakozás?

Figyelt kérdés

Sajnos én így látom.

Egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben, mikor a történet úgy indul, hogy "XY nyolc testvérével él egy egy szobás, fűtetlen lakásban, és most nagyon hálásak, hogy kaptak...."

És ilyenkor úgy elbeszélgetnék a szülőkkel, hogy basszus, mégis mire számítottak? Mi lenne velük, ha egy évben egyszer nem menne a kamion, hogy karácsony előtt vigyék a tüzelőt, a gyerekruhát, a játékokat?

Nem csak a tévében látok ilyen családot, sajnos a közelben is laknak ilyenek. És nagyon úgy jön le, hogy ők ezt már úgy könyvelik el, hogy ez nekik jár. Egész évben abból öltözik a gyerek, amit ilyenkor kapnak, a fára is számítottak, hogy jönni fog, eszükbe se volt félretenni, vagy netán év közben gondolni a tüzelőre.

Nem is vesznek az ünnepekre semmit, mert úgy is kapni fognak: az oviból ételcsomagot, a suliból játékokat, a Vöröskereszttől ruhát, az önkormányzattól meg alapítványoktól fát, stb. Majd abból osztozkodnak a gyerekek.


Mi lenne ezekkel a családokkal, ha egyszer ez elmaradna? Ha nem menne az adomány, vagy nem érkezne ruha, vagy fa? Akkor se lenne rá pénz!


Egy ideje pont ezért nem veszek részt az ilyen karácsonyi jótékonysági össznépi megmozdulásokban, mert nekem igenis bántja a szemem, hogy az egyik család a felelőtlen életvitele mellett is kap mindenfélét. A másik pedig semmit, pedig ők is rászorulnak, csak mondjuk minimálbérért dolgoznak, így "túl magas az egy főre jutó jövedelem". Meg ugye csak két kisgyerek van, és nem egy focicsapat.


Ott tartok, ha kezdődik a pátosz a rádióban, meg a tévében (inkább csak a híreket nézem, de ott is megy a kampány), akkor inkább kikapcsolom, mert csak felmegy a vérnyomásom.



#felelőtlenség #adomány #újratermelt nyomor #támogassuk a megélhetési gyerekgyártást
2016. dec. 20. 12:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne parázz, kb 2030-ra összeomlik a szociális rendszer, de ha nem akkora, egyszer úgyis, akkor majd úgyis éhendöglik aki életképtelen.
2016. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Hogy őszinte legyek megértelek. Én volt, hogy összeszedtem a felesleges ruhámat, játékaimat és van(vagy csak volt nem tudom) egy oldal, ahol tényleg rászorulók cserélhettek, így legalább jó helyre kerültek a holmik. Kulturáltak is voltak az emberek. De az amikor egy 40-es hajléktalan jön kéregetni attól a bicska nyílik a zsebemben. Meg azoktól, akik ész nélkül potyogtatják a gyerekeket a semmire.


Rendesen adózik utánam a munkahelyem, így se sok a fizum, az adómmal hozzájárultam. A többi meg az enyém.

2016. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező



Kedves Kérdező!

Szívemből irtál,én is pont ugyanigy gondolom .Igazad van,én sem vagyok hajlandó támogatni a felelőtlen életvitelüket.

2016. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az esetben elég anakronisztikus a "szívemből írtál" kifejezés.
2016. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!