Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha végérvényesen el van...

Ha végérvényesen el van rontva az életem, van értelme megpróbálni helyrehozni vagy inkább készüljek a halára? 28F

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva 28 leszek és ilyen öreg fejjel talán már kijelenthetem, hogy elrontottam az életem. Éveikig nem találtam a helyem (most sem igazán), hiába dolgoztam, hiába tanultam és tanulok, elégedett nem lettem magammal. A céljaim sem sikerültek - még egy lakásom sincs pl..

Ugyanakkor látok másokat, hogy 25 éves korukra milliomosok, lakásuk, autójuk van, elégedettek magukkal, pedig inkább csak szerencsésebbek, mint én. Az élet verseny mi értelme féllábúként az egészségesekkel futni? Félreértés ne essék, nem sajnálom senkitől - ami zavar, hogy kb. ugyanannyi vagy esetleg több munka ellenére nekem nincs.

Mi ez, ha nem kudarc?

Épp ezért kérdezem: van egy minimális értelme vesztesen folytatni vagy inkább készüljek egy néhány éven belüli öngyilkosságra?



2017. febr. 26. 10:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Igazad van. Az élet verseny és te elbuktál. Ennyi. Nincs tovább miért élned. Szerintem is add fel.
2017. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted az öngyilkosságom ezen okát valaha elfogadnák a szüleim, családom? Mármint ők is hasonló bullshittel fárasztanak ("nem vagy elkésve"), szóval biztosan nehezen emésztenék meg. De inkább ők legyenek boldogtalanok, mint én "élő".
2017. febr. 26. 17:22
 13/24 Mega4 válasza:
"Bármi rossz ér az életben, gondolj arra hogy egy elkényesztetett k*rvának mindíg rosszabb!"
2017. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Mega4 válasza:
"Bármi rossznér az életben, gondolj arra hogy egy elkényesztetett k#rvának mindíg rosszabb!""
2017. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Az élet igazságtalan. Vagy elfogadod ezt és túl lépsz egy tizenkétéves értelmi szintjén, vagy megölöd magad. Kellemes napot!
2017. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazságtalan, pont erről szólt a kérdés.

Valamint természetes, hogy akinek nincsenek problémái, elkezd "tizenkét éves értelmi szintje" példákat hozni.

De legalább az öngyilkosságomat támogatja, ezt köszönöm, az egyre gyarapodó objektív vélemények sokat segítenek.

2017. febr. 28. 19:16
 17/24 anonim ***** válasza:

Megértem a kérdezőt.

Én már közelebb vagyok a 29-hez,de szerintem 5-10 év múlva sem leszek előrébb.

Egyszerűen fél lábúként kellene futom a tömeggel,akik egészségesek.


Aztán,ha talán 50 évesen egyenesbe jövök már mi értelme?

Elment az életem,a fiatalságom.


Sajnos nagyon rövid az élet,és nem nagyon lehet hibázni.

Akik 25 évesen ilyen luxusban élnek,azoknak a szülei/nagyszüleinek köszönhetően élnek így.


Apám főnökének az unokáinak is már 50 millió van fejenként félrerakva,és még csak 10 éves gyerekről van szó.

De ehhez éhbérért kell dolgoztatni az embereket,nagyon sokat.

2017. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

És ha önámítás, akkor mi van? Majd te fogod megmondani, hogy jól érezhetem-e magam, vagy sem?


Aki versenyként tekint az életre, annak nehéz huzamosan boldognak maradnia. Mindig lesz nálad szebb, okosabb, szerencsésebb, gazdagabb, hatalmasabb. Ha azt hiszed, hogy ebből a másokhoz méricskélős depiből egy nagy házzal és luxusautóval ki lehet törni, nagyon tévedsz. Akkor az fog fájni, hogy más a Harvardon és Oxfordban taníttatja a gyerekeit, vagy olyan EU-s pályázatokat visz el, amiről te álmodni se mersz. Persze ezt te elképzelni se tudod. A csóró ember soha nem hiszi el, hogy az irigységét valójában nem a csórósága okozza.

2017. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
Te csak a kirakatot látod, a milliós autót meg házat. 25 évesen senki nem tud tisztességes keresetből hitel nélkül összekaparni egy házra meg egy autóra valót, hacsak a szülei nem pótolnak bele. Jó, lehet hogy ilyen is akad, de szerintem nagyon ritka. 13. évet nyögjük a lakáshitelből, egy közel 20 éves autónk van, mi is megbuktunk, ha te megbuktál. Mondjuk engem nem zavar, mert nem szoktam másokat figyelni, hogy nekik mi van és mi nincs hozzánk képest. Elvagyunk. Sőt még képesek vagyunk pofátlan módon boldognak is lenni!
2017. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Az élet az újrakezdésekről szól. Hogy minél több mindent megélj, megtapasztalj és tanulj, fejlődj, amíg csak élsz. Nem a cél a fontos, hanem az út, ami elvezet oda. Lehet, hogy nagyon fogsz örülni, amikor végre megkapod, megszerzed, amire mindig is vágytál, de később visszatekintve arra leszel büszke, hogy tisztességesen végigjártad azt az utat, és hogy mekkora élmény volt, mennyi mindent tanultál addig.


Mindig mindent helyre lehet hozni, újra lehet kezdeni, csak kitartás és elszántság kell hozzá. Na meg hogy higgy magadban. Nem mások életét kell nézned, és nem hozzájuk kell mérned magad, mert nem ugyanazt az utat járjátok be. Ne azért élj, hogy mindened meglegyen, hanem hogy mindent megtapasztalj itt és most.

Talán a legjobb életcél az, hogy képes legyél folyamatosan fejlődni és minden nappal egyre jobb emberré válni. És közben becsüld meg amid van, ahelyett hogy arra figyelnél, mid nincs. Attól nem leszel előrébb, ha azt nézed, hogy másnak mi van.


Ajánlom az erre a kérdésre érkezett 10. Választ.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__7918..

2017. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!