Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt még olyan, aki nincs...

Van itt még olyan, aki nincs fent Facebookon, és utálja?

Figyelt kérdés

Én már 3 éve nem vagyok fent.


Egyszerűen undorítónak tartom az egészet.


Bárhol megy az ember, azt veszi észre szinte bármilyen korosztályú embereken, hogy kezükben a telefon és görgetik azt a rohadt facebook hírfolyamot.


Volt több olyan ismerősöm is, aki naponta legalább 3-szor posztolt valamit, és összesen már ezer körüli posztolása lehet. Tényleg ennyire beteg emberek vannak?


Erre persze sokan azt mondják, hogy tudatosan kell használni, és dicsekednek vele, hogy ők bezzeg tudatos facebook felhasználók, megválogatják a tartalmat, és nem érinti őket az oldal szenny része. Szerintem meg az egész oldal egy szenny.


Egyszerűen félelmetesnek tartom azt, hogy egy név alapján betekinthetek az illető életébe. Megnézhetem a személyes adatait, a szexuális hovatartozását, azt hogy mit szeret, és gyönyörű képbeállításokat is nézhetek róla, ráadásul nem is egyet, hanem ötvenet.


És mielőtt valaki ezzel jön: nem azért nem vagyok fent az oldalon, és nem azért kritizálom, mert valami nagy értelmiséginek tartom magam, hanem egyszerűen valami óriási nagy hányingert vált ki belőlem az egész.


És ami szomorú szerintem, hogy az emberek nagy részének ez a véleménye a dologról, de mégis fent van, és nyomja.


2017. jún. 25. 21:43
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
Igen, már én sem tudlak komolyan venni...
2017. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Ezt felesleges volt leírnotok.


Most ezzel előrébb vagyunk?


Miért nem arra reagáltok, amit írok?

Miért nem hoztok fel érveket akkor, hogy miért nem van úgy, ahogy gondolom?


Miért a személyemet kritizáljátok, ahelyett, hogy azzal vitatkoznátok, amiket állítok?

2017. jún. 25. 22:57
 23/44 anonim ***** válasza:
77%
Mert ilyenek a mai emberek. Én is így vagyok a való életben,engem kezdenek el kritizálni,ahelyett,hogy a tényekkel vitatkoznának amiket elmondok,az igazság fáj ugye.. A mai embereknek be van rögzülve az agyukba a sok hülyeség,amiket másoktól látnak,hallanak,vagy a TV-ben látnak,rádió-ban hallanak és azok alól nem tudja őket az Isten se kivinni. Szomorú ez.
2017. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég írtam ki hasonló kérdést, és egy komment miatt idetaláltam ehhez. (Ez az, ha érdekel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. )


Nagyon jól leírod, kérdező amit éreztem a facebookkal kapcsolatban, csak nem tudtam megfogalmazni. Én is fent vagyok az oldalon, és ha az osztálytársaim és a korosztályom követését nem állítottam volna le cancer lenne az egész. Így elfogadhatóbb. Az van rajta amit én akarok.

Másrészről van egy kis probléma. Teljesen jól írtad a viber vagy akár egyéb online kommunikációs ezköz használatát de az egyetlen hiba az elterjedtséggel van. A faluvégi Marinéninek is van facebookja és ha ő pont a nagymamám akkor ezt fogom használni a vele és a világ másik végén élő ismerősömmel való beszélgetésre egyaránt.


A facebook rendszer az életünk "kényelmesebbé tételére" lett kitalálva de mi töltöttük meg olyan tartalommal ami miatt ezek a dolgok kialakultak körülötte

2017. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
93%

20 éves vagyok. Még általános iskolás voltam, amikor a facebook "berobbant", mindenki bejelölte ismerősnek azt is akit csak átásból ismer, rengeteg fölösleges és idióta bejegyzés született, stb. Viszont manapság szerintem teljesen más funkciót lát el. Én pl kitöröltem a folyamatosan hülyeségeket posztoló ismerőseimet, a falam 90%-át különböző oldalak posztjai alkotják ( cuki állatos videók, hírek, vicces oldalak, érdekességek, tudományos oldalak, zenekarok oldalai, sportoldalak, stb.). Viszont a facebook által olyanokról os tudok egy keveset, akikkel annó jóban voltunk de már nem tartjuk a kapcsolatot. Egyébkén ha valaki egyetemre jár, a facebook elengedhetetlen, hiszen a csoportban RENGETEG infó van ami máshogy lehet el sem jutna mindenkihez.

És igen én szoktam unalmamban facebookozni, mert vidámabb leszek a vicces/aranyos videóktól, vagy ha valami történik a világban arról több forrásból is értesülök (nem nézek tvt). Én azt vettem észre, hogy a 30as korosztály az, aki minden sz art megoszt, mindenhova kommentel, 40 képet tölt fel egy sima délutánjáról, de a fiatalok tudatosabban használják. Viszont a mostani tinik körében nagyon elterjedt az interneten való menőzés az apuci pénzéből megvásárolt cuccokkal, 2ezer likeos képekkel amiken alig viselnek ruhát.. na az tényleg gáz

2017. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, mintha én írtam volna...

Amúgy én fent vagyok, de csak az egyetemi csoport miatt. Másra nem használom.


Tele van álhírekkel, közönséges viccekkel, semmitmondó idézetekkel, ízléstelen fényképekkel, és magamutogatással.


Vannak dolgok, amikkel VALÓBAN megérné foglalkozni.

Pl. környezettudatosság, vagy betegségtudatosság.

Sokan nem tudják, hogy mi okozza pl. a cukorbetegséget, annak mit jelent az 1. és 2. típusa, és mik a tünetei. Pedig nem ritka.

Az idegrendszeri és pszichiátriai betegségek (pl. epilepszia, Alzheimer-kór, depresszió, pánikbetegség, autizmus) sem olyan hű, de ritkák, mégis rengeteg (elő)ítélettel kell szembenézniük az érintetteknek, míg fokozatosan a perifériára sodródnak - pont ezért.

2017. jún. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 26. 10:22
 28/44 anonim ***** válasza:
21%

Komolyan. Milyen ingerszegeny elete lehet azoknak az embereknek akik ilyeneken problemaznak? A facebook hasznos. Barmennyit ellenkampanyoltok akkor is az lesz. Ezer funkciot surit egybe, nem kell 200 alkalmazas helyette, mert itt van minden keznel. Ha valami nem erdekel ketto masodperc alatt tudod tiltani. Lehetne meg sorolni estig, de folosleges.


Amit itt latunk az a kulonleges hopehely effektus.

2017. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Mi pedig azon az állásponton vagyunk, hogy a facebook ahelyett hogy hasznos lenne, bár lehet hogy első ránézésre annak tűnik, de valójában káros.


Szerintem meg igenis kell foglalkozni ezzel a problémával, ahogy számtalan más problémával is.


Ha egy kisebb dologról lett volna szó, ami csak nagyon kevés embert érint, akkor megértem az aggodalmadat irántam, de ez egy olyan probléma, ami már gyakorlatilag majdnemhogy minden embert érint, hiszen mindenki tagja az oldalnak.

2017. jún. 26. 15:48
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

Lenyűgöz, ahogy a világmegváltó ambícióidat erre a témára fordítod, csak az szomorít el, hogy nem veszed észre az alapvető problémát. Nem a facebook a káros, hanem az emberek hülyék. A hülye emberek a jó dolgokat is hülyeségekre fogják használni. A fajunk történelme erre számtalan példával szolgál, csemegézz egészségedre. Az internet korában ez a mértéktelen hülyeség sokkal könnyebben terjed. Eddig nem volt ilyen feltűnő, mert a facebook előtt megoszlott a hülyeség mennyisége több kisebb platformra. Most minden hülyeség ezen az egy oldalon koncentrálódik.


Ha nem lenne facebook, akkor lenne más helyette. Akkor az lenne a gonosz meg a káros, mert éppen azt használják milliárdok. Persze tök jó ezen problémázni, mert kicsit szemben úszhat az ember az árral. Picit egyedibbnek érzed magad. Pedig tök fölösleges ezen görcsölni, mert hülyeség volt, van és lesz is.

2017. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!