Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért "utálják" annyira Jehova...

Mért "utálják" annyira Jehova tanúit, mikor semmi rosszat nem tesznek?

Figyelt kérdés

Kedvesek, nem lopnak csalnak hazudnak, nem káromkadnak és a gyerekeik sem stb stb.

Mikor rengetegen összegyűlnek is, akkor se kell melléjük rendőri felügyelet, rendezettek, becsületesek........

Egyszerűen nem értem :/


2017. jún. 26. 23:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Biztos vannak radikálisak is itt is, mint minden más felekezetben, szervezetben.


Nekem a jehovásokkal annyi a gondom, hogy a legtöbb ilyen vallási térítő, aki az utcán próbált feltartani, jehovás volt, és sokan nem értették meg, hogy nem érdekel, sietek, követtek és nyomták a sódert. Ez frusztráló és bosszantó dolog.

2017. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%
Más nevében nem nyilatkozom, de én például azért, mert egy tipikus szekta akik erőszakosan terjesztik a baromságaikat a képzeletbeli barátjukról. Abban hisznek, amiben akarnak ha már ennyire muszáj valamiben hinniük, egészségükre, de az én torkomon ne próbálják meg lenyomni - ugyanez a többi vallásról a véleményem.
2017. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert bármilyen stílusban is állsz velük szóba, nem tudod magadról levakarni őket azt követően.

Lehetsz mélyen empatikustól a lehető legfaragatlanabb gyökérig bármilyen, úgy tekintenek ezt követően rád, mint egy prédára, ami "jár".

Bármilyen témakört le tudnak vezetni - és ha hagyod, le is vezetnek - az ő kedvencükig, akit ha nem imádsz azonnal egyetértően, akkor nem keveredsz ki aznap a társalgásból.

Az öntöttvas akváriumi halacskától a mentolos bikiniig tök mindegy, mivel indítotok, - három percen belül az ö istenüket "illik" imádnod.

Nekem volt olyan kollégám, aki maga is tanú volt...

Ellenszer: hülyére venni és sorsukra hagyni őket.

2017. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
86%
Mert tolakodóak, akaratosak, önteltek, álszentek, hlyék. És még bizonyára van néhány jelző, ami a nagy többségükre igaz.
2017. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szomszédaink azok. Először is hagyjuk ezt, hogy a gyerekeik rendesek, a fiukat kirúgták a suliból, drogozott. Régebben barátkoztam vele, elvitt pár helyre, megmutatta, hogy randalíroztak ott a haverjaival korábban. Hamar véget ért a barátság.


Azon túl naponta becsengettek, hogy adnának könyveket, elolvastuk-e, térítenének stb.

2017. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
61%

Az a baj sokan csak a felszínt látják ebben az egészben.Mennek,csengetnek,kiállnak,stb...De nem ez a baj,a legnagyobb.Hanem az,hogy teljesen fanatikusok,elfogultak a saját,,vallásuk" mellett.

Semmit nem fogadnak el ami nem osztja az ő nézeteiket,ráadásul akárhogy is szépíteném érzelmileg van baj a legtöbbnél,azért ragaszkodik görcsösen ehhez a csoporthoz,mert valahová tartozni akar és lehetne sorolni az okokat,de ez nem két mondatos történet.A vezetőik meg ahogy csak lehet bent vagy megtartják a belépett tagokat,nem véletlen kötik le amennyi idejüket csak tudják és mellesleg nem véletlen nem olvasnak semmi "nagyvilágit" és járnak utána dolgoknak.Bár szerencse,hogy sokan tudják nem stimmel valami ezért sokan felébrednek.Szóval az átlagembernek a tolakodó hitterjesztésük nem tetszik,aki meg kicsit otthonosabban van a vallástudományokban,azoknak meg azért nem tetszik ez az egész.

Az ilyen emberek tudják,hogy nagyon sokszor szembe mennek teljesen a Biblia szövegével,hiába mondják azt,hogy ők márpedig betartják.

Rengeteg példa van erre,de csak egyet kettőt hirtelen;a legtöbb fordításban de még a legrégebbiben is a septuagintában is mindenhol kegyelem szerepel,az ő fordításuk ezt úgy adja vissza,ki nem érdemelt kedvesség.Teljesen mást jelent a két kifejezés(meg van az oka ennek az átírásnak...),ráadásul a bibliában le van írva,hogy az Isten álltal leiratott szöveghez senki nem tehet hozzá,nem vehet el,nem másíthat meg.Szerintem ez elég érthető,de ők megmagyarázzák,hogy az általuk így leírt szöveg így jobban érthető.Akkor most Isten érthetetlenül mondta el a dolgokat és ők ezt is jobban tudják?Nem akarok vitát indítani,ezt csak példaképpen hoztam fel.Ha leállsz beszélgetni eggyel,rögtön rájössz,hogy a legtöbbje nem elfogulatlan beszélgető illetve vitapartner.Ha megkérdezed tőlük mi a legrégebbi bizonyíték a jehova névre...Felsorolnak egy-két dolgot,Biblia,Mésa-sztélé és hasonlók.Csak azt elfelejtik,hogy melyik bibliában van az(vagyis nem is tudják),vagy hogy az mikor íródott,kinek a megrendelésére milyen befolyásoltság,cél miatt.Az hogy a Mésa-sztélé éppen hogy az ellenkezőjét bizonyítja annak amiről ők hisznek valamit,vagy,hogy a jehova név mit keres a gilgames eposzban,vagy néhány egyiptomi templom oszlopán,több száz illetve ezer évvel a kereszténység megjelenése előtt,arról vagy nem tudnak vagy nem akarnak.Az egészből azt akarom kihozni pár példával,hogy úgy vallanak valamit,hogy nincsennek tisztába dolgokkal.És ez bizony bosszantó,mikor megy hozzád,vagy amikor leállsz vele beszélgetni és magyarán téged néznek hülyének,persze ez csak az én megfogalmazásom...Senki ellen nem akarok beszélni,de remélem az ilyen oldalak fórumok segíthetnek nem csak ezen,hanem minden olyan szervezet tagjain akiket megtévesztenek és nem lenne hülyeség ha az ilyen csoportokhoz tartozó emberek a jó akaratot vennék ki emberek véleményéből!Mellesleg jegyzem meg a biblia azt mondja,több vallás irányzat lesz,de ezeknek összekell üllni és közös nevezőre jutni.Vagyis ha szembesít valaki valamivel,vagy elmond valamit amit tud,akkor annak kutatás legyen a vonzata ne pedig a fröcsögés.És sajnos ebben nem állnak jól a tanúk.

2017. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ok a baranyborbe fujt farkasok, akikrol Jezus beszelt.Szemedben bubaj, de a gyulekezeti jo hirnevukert a sajat anyjukat is eladnak egy fillerert. Anyat, apat, ferjet, feleseget, gyereket ugy hajitanak ki a retekbe, csak hogy mentsek a sajat a boruket az eszement biroi elott, mint a sicc. A venek meg azt elvezik, hogy esszeugrasztjak a csaladtagokat. ha teged egyszer bevadol valaki a gyulekezetbol barmivel, onnan neked nincs menekvesed, a a venek elvagjak a torkodat, mint a sakter a csirke nyakat. El ne hidd mar, hogy oket az irantad erzett szeretet mozgatja. oket csak az mozgatja, hgy a felugyelojuknek ugyet tudjanak prezentalni. vedve erzik a segguket, pedig soha nem tudhatjak, hogy melyik gyulekezeti tag es ventarsuk tesz rajuk panaszt, amit ki kell vizsgali, meg akkor is ha hamis a ad, nekik meg meg kell vedeni magukat. Es nekik sem sikerul, mert visszanyal az instant karma. A sogorm ven, a felesege es o nem is tudnak nyuodtan aludni, mert nem tudhatjak, hogy ki es miert saroza be oket, ahol artatlanul vedelkezniuk kell. Es ha tenyleg artatlanok es vedekeznek, akkor meg azert kozositik ki oket mert nem ismertek be a hibajukat es nem mukodtek egyutt a venek biroi testuletevel.


Az ilyenek ellen lepett fel Jezus, de ok szegyent hoznak ra.

A szervezetuk meg pont azt a taktikat hasznalja, mint a homoszexualisok meg a ciganyok. Barmi kritkat megfogalmazol ellenuk, akkor te homofob es rasszista vagy.


Sok kritkus ember, meg most es ekkor huzna kotelet a nyakukra, hogy vinnyogj te kis jehovista anyadert es a fiadert, akiket mar regen a szemetdombra hanytal, mert azok szerinted demonosok.


En soha nem fogom megbocsatni a noveremenek, akire rabiztuk apam temeteset, mert o kozel lakott a faluhoz. hamvasztva volt apam, de amikor kisertuk ki a nyughelyehez volt valami hianyerzetem.

Nem rendelt lelekharngot!

Amiota vilag a vilag, illetve amiota kereszteny modra temetunk, minden eltvozottnak jart lelekharang, ez a mocsok tanu meg ezt megtagadta apamtol! Sot egy szal viragot, egy lene koszorut sem volt hajlando elhelelyezni a sirhelyen, csak allt vigyorogva, mint a tejbetok. Arra bezzeg volt esze, hogy beszoljon apam idos huganak hogy miert sir.


Ott es akkor kellett volna pofan vagni es kiverni a csaladbol ezt a jehovista szarcsimbokot a rokonsag elott, mar sajnalom, hogy nem tettem meg. :(

2017. júl. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!