Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok a keregetoknek...

Ti szoktatok a keregetoknek pénzt adni?

Figyelt kérdés
Akik így becsengetnek a házakba és kérnek. Én ma olyan kellemetlen helyzetbe kerültem, eddig mindig a szüleim nyitottak ajtót, de most egyedul voltam itthon és hirtelen odaadtam 200 forintot, mert azt se tudjam mit csináljak. Nagyon nehezen mondok nemet, ami tudom, hogy rossz dolog és gondolkodni se volt időm. Ti mit szoktatok tenni/mondani ilyen helyzetben ? Nem vagyunk szegenyék tehát megtehetjuk ettől is olyan rosszul éreztem magam, hogy zárjam rá az ajtót egy ilyen szakadt kinézetű emberre ? Dolgozik, mert szoktam latni, amikor hordjak el a szemetet vagy sepregeti az utcát. Persze tudom, hogy nem vagyunk szeretetszolgalat és ez, hogy így keregetik a pénzt nem szép dolog, tudom, hogy valószínűleg nem ételre hanem alkoholra, cigarettara fogja költeni. Elgondolkodtam, hogy vajon a többi ember akihez becsengetnek, mit tesznek?
2017. dec. 30. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Semmilyen idegent nem engedek be.
2017. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 kovpet ***** válasza:
76%

Nem nagyon szoktam adni, főleg az akkora bunkóknak, akik becsengetnek. Az ilyet úgy elküldeném a vérbe, hogy belepirulna, mert nem hallott még olyat...


De azt ne bánd, hogy adtál. 200 forinton nem múlik semmi, ő meg ihat egy sört vagy rövidet. Azt se bánd, hogy nem kajára költi. Ha hajléktalan lennél, te sem bírnád ki józanon, valószínűleg. Én biztos nem.


Ezzel viszont gond van: "nagyon nehezen mondok nemet". Mindenképp meg kell tanulnod nemet mondani, mert ebből lehet sok bajod az életben.

2017. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Nincs csengőnk. Nem szoktam adni, én is úgy osztom be sajnos, minden picike számít.
2017. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Én vagy azt mondom,hogy bocsánat de nem tudok segíteni,vagy ha nagyon nyomja a tovább a dumát,akkor megmondom neki,hogy bocs de szakmunkásként megdolgozom minden forintért,és be van osztva a pénzem,nem tudok belőle adni.

(jó tényleg szakm.vagyok,tudnék adni nekik,de inkább a gyerekemre költöm)

2017. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, hogy becsenget?! Zavarnám el a f@..ba. Utcán régebben adtam, de miután megtudtam, hogy vagy elszedik tőlük, vagy piára költik, azóta nem adok.
2017. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem engedtem be, kapunk kívül volt és én mentem ki. Ezen a 200 forinton tényleg nem múlik semmi nekem vagy a csaladomnak de legközelebb megfontoltabb leszek
2017. dec. 30. 15:42
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Régen mindig adtam valamennyit az utcán, ha normálisabb volt, de mostanában már egyre nyomulósabbak. Volt egy jó fej aki mindig az állomáson adogatta az újságot annak amikor tudtam odaadtam egy szendvicset a lapért cserébe. De aki eddig bármi házalással becsengetett azt elküldtem. Egy időben jártak bibliaárusok, na én azoktól tartottam. Gondold el két ajtós szekrény hapsi a szentírással a kezében mered rád a lépcsőn...
2017. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Én nem szoktam. Az utcán elhajtom őket, becsengetni meg nem szoktak, de ha lenne ilyen, ki se nyitnám az ajtót. Nem vagyok otthon, kész.
2017. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem szoktak hozzám kéregetők becsengetni, de ha vár egy percet, akkor kinyomtatok neki egy álláshirdetést, persze úgy, hogy a lakáson kívül várakozzon, és addig vissza is zárom az ajtót, be nem engedem. Utcán sem adok. Ételt adtam már, bár ebből sem csinálok rendszert, de volt, akitől megkérdeztem, hogy azt elfogad-e, aztán kiröhögött, hogy neki pénz kell, de azért úgy kéreget, hogy ő éhes.
2017. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Lazy Lover ***** válasza:
32%
nem adok 1 vagy elissza 2 vagy a koldus maffia elveszi tölük
2017. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!