Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok a keregetoknek...

Ti szoktatok a keregetoknek pénzt adni?

Figyelt kérdés
Akik így becsengetnek a házakba és kérnek. Én ma olyan kellemetlen helyzetbe kerültem, eddig mindig a szüleim nyitottak ajtót, de most egyedul voltam itthon és hirtelen odaadtam 200 forintot, mert azt se tudjam mit csináljak. Nagyon nehezen mondok nemet, ami tudom, hogy rossz dolog és gondolkodni se volt időm. Ti mit szoktatok tenni/mondani ilyen helyzetben ? Nem vagyunk szegenyék tehát megtehetjuk ettől is olyan rosszul éreztem magam, hogy zárjam rá az ajtót egy ilyen szakadt kinézetű emberre ? Dolgozik, mert szoktam latni, amikor hordjak el a szemetet vagy sepregeti az utcát. Persze tudom, hogy nem vagyunk szeretetszolgalat és ez, hogy így keregetik a pénzt nem szép dolog, tudom, hogy valószínűleg nem ételre hanem alkoholra, cigarettara fogja költeni. Elgondolkodtam, hogy vajon a többi ember akihez becsengetnek, mit tesznek?
2017. dec. 30. 15:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem szoktam adni, azóta hogy adtam egy idős asszonynak. Munkanélküli voltam abban az időszakban, és ugyanarra kerültem visszafele is a munkaügyiből amerre a néni kéregetett. És mit láttam? Az öreglány ült egy félreeső padon, számolgatta a pénzt. Na akkora köteg ezres se láttam még egyben... És ott esett le hogy attól, hogy kéreget valaki, lehet hogy több pénze van mint nekem... Azóta se foglalkozok a kéregetőkkel.
2017. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Clay Morrow ***** válasza:
62%
Nem. Elküldtem volna a fenébe. Soha nem szoktam adni pénzt csak úgy valakinek.
2017. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Becsenget? El is küldeném a halál f.ára.
2017. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyen kéregetőknek kéne a fejét kettévágni egy benzinmotoros fűrésszel.
2017. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Engem már az utcai kéregetök is felidegesitenek, ha hozzám becsengetne valaki elzavarnám ugy leugatnám hogy csak na. Neked azt javaslom ha egyedul vagy otthon akkor a kapu az legyen zárva és ha csengetnek akkor inkább ki se menj, jobban jársz.
2017. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Én őszintén el szoktam magyarázni nekik, hogy attól, hogy mindig tiszta vagyok és nincs szakadt ruhám, még havi százból kell megéljek albérletben. Ha ezt nem fogadja el rögtön, akkor nincs miről beszélni.

Ha becsöngetne, akkor viszont nem bánnék szépen a szavaimmal, megérdeklődném tőle finoman, hogy hogy van pofája megzavarni az otthonomban (ha éjjeles voltam, vagy csak egy beadandó miatt maradtam fenn reggelig, akkor nappal alszok, és nem örülök, ha fölöslegesen ébresztenek fel).

Nem is a kéregetőkkel van bajom, hanem azzal, aki agresszíven csinálja, és nem érti meg, hogy a nem, az nem, meg, hogy nekem nem kötelességem adni neki, mert onnantól, hogy befizettem az adót, az állam feladata lenne szociális hálót építeni. Ennyi erővel én is picsoghatnék hó végén valamelyik téren, hogy nincs. Nem azt mondom, hogy ezek az állapotok normálisak, csak azt, hogy nem azt kellene okolni érte, aki öt forinttal gazdagabb, mint mi.

2017. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16%
Kedves kérdező! Én szoktam adni néha ha összefutok egyel véletlenül mert én faluban lakók és nem vagyok Városi lakos.
2017. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Esélyt sem adnak rá, hogy bármit adjak, mert mikor meglátnák ajtón kijönni, hirtelen elszaladnak...pedig csak egy véres bárd s levágott fej van kezeimben...ez hatékonyabb minden elkergető szónál:DDD
2017. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%
Utcai kéregetőknek olkor igen. Becsengető kéregetőhöz még nem volt "szerencsém", de ajtót se nyitnék neki.
2017. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem, még utcán se.

Tegnap is volt egy vicces eset, nem kell mondani, hogy melyik kisebbséghez tartoztak.


Jövök ki boltból, jön egy elnézést mennyi az idő kérdés, a következő meg, hogy nem e tudnék pár forintot adni, mert elhagytak 19.000ft-ot, és csak egy ezresük amradt nem tudnak elmenni xy településre haza következő vonattal. Csak azzal nem kalkuláltak, hogy vasúti dolgozó vagyok, arra a településre 870Ft-ból kijött volna a két felnőtt jegy. :D De nem mondtam nekik, csak " Nekem sincs pénzem, szevasztok " ennyit mondtam.

2017. dec. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!