Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jön mindenki a pszicholó...

Miért jön mindenki a pszichológussal sok kérdésnél?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél olvastam a psztichológust, mint megoldási lehetőséget. Nem értem, hogyan segíthetne az emberen egy kamutudományt művelő ember? Mivel a lélektan kamu, porhintés. Számomra egy szinten van a tv-s jós műsorokkal.
2018. ápr. 23. 11:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Már jártam pszichoplógusnál még régebben. Semmi értelme nem volt, nem jutottam előrébb, hogy megoldjam a problémám.
2018. ápr. 23. 12:42
 12/22 anonim ***** válasza:

Milyen problémával jártál pszichológushoz és mit csinált?


#10-essel egyetértek. Sokszor látom azt, hogy valamiért a pszichológusokat valami csodatevőnek tartják, akik pár kezelés után már megváltoztatják egy ember teljes életét. A pszichológusok közt pont annyira fordul elő nemtörődöm vagy béna, mint az irodai munkásoknál vagy az építőmunkásoknál.

Plusz sok ember buta. Konkrét eset: Ismerős előadta, hogy szívbetegségben fog meghalni és azért kapott gyógyszert. A valóságban az történt, hogy az orvos mondta, hogy ezt a gyógyszert szívbetegeknek is szokták adni, de nyugodjon meg, neki nincs ilyen gondja. A szelektív hallás csodákra képes...

Másik tök jó példa, amikor az orvos közli, hogy normálisan kéne étkezni és sportolni, de mivel a páciens lusta, ezért nem csinálja és gyógyszert kap. Az eredmény: A páciensek panaszkodnak, hogy az orvosok szétgyógyszereznek mindenkit...

2018. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Lényegtelen, mi volt a gondom.
2018. ápr. 23. 12:52
 14/22 anonim ***** válasza:
Aham... Gondolom annyira lényegtelen, mint annál a 3 felhasználónál, akikkel privátban beszéltem az oldalon, előadták a kérdésben, hogy voltak már pszichológusnál, aztán kibukott, hogy soha nem is jártak még egy közelében sem... :D
2018. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

"Semmi értelme nem volt, nem jutottam előrébb, hogy megoldjam a problémám."

Ez így természetes!

Ha beteg vagy, felkeresed házidokidat, nem ő fog meggyógyítani.

Hozzásegít gyógyulásodhoz, de ha te nem akarod, nem veszed be a gyógyszert.

.

Pszicho: lélek.

Ha lelki bajod van, a pszichológus nem gyógyít meg, hanem irány mutat a gyógyulásodhoz.

A többi rajtad áll.

A pszichológus nem fogja megszüntetni gyűlölködésed, családi konfliktusod, ám segítséget nyújt abban, hogy TE MAGAD meg tudd tenni.

Ha nem hallgatsz rá, ne őt okoljad.

.

Ha a kacsa azért fullad a vízbe, mert nem tud úszni, nem a víz a hibás!

2018. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én se úgy gondoltam, hogy megoldja helyettem a problémát, hanem utat mutasson, hogy mégis merre induljak.

Önértékelési zavar, harag elfojtás, öngyűlölet. Ezek miatt mentem orvoshoz.

2018. ápr. 23. 13:04
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

...és mivel nem oldották meg a problémádat helyetted, ezért most már őket is gyűlölöd, nem csak magadat.

Nem jó úton jársz.

2018. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#17:

Ha elolvastad volna a korábbi kommentemet, nem vártam, hogy helyettem oldja meg a gondokat.


Ha nem ez a jó út, akkor mi?

2018. ápr. 23. 14:02
 19/22 anonim ***** válasza:
"Kamutudomány". Értem, hát akkor gondold csak ezt, de jobb lenne ha nem híresztelnél ilyen baromságokat, mert azok a személyek több éven keresztül tanultak azért, hogy később másokon segítsenek, sok esetben életeket mentsenek, te pedig megfosztod ettől a lehetőségtől azokat a tapasztalatlan embereket, akik a hülyeségeid olvassák.
2018. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19:

Igazad van. Hozzá kellett volna tennem, hogy "meglátásom szerint".

2018. ápr. 23. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!