Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jön mindenki a pszicholó...

Miért jön mindenki a pszichológussal sok kérdésnél?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél olvastam a psztichológust, mint megoldási lehetőséget. Nem értem, hogyan segíthetne az emberen egy kamutudományt művelő ember? Mivel a lélektan kamu, porhintés. Számomra egy szinten van a tv-s jós műsorokkal.
2018. ápr. 23. 11:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Itt sokan megoldást próbálnak keresni a problémáikra. Mi, "mezítlábas pszichológusok" megpróbálunk ezekre választ adni, de vannak olyan mozzanatok, amikor azt látja az ember, hogy ez kevés, és ezért javasolja, ajánlja a pszichológusokat.

Az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy egy pszichológusi terápián a pszichológus feladata egyedül megoldani az adott problémát, pedig nem, hanem ő csak feltárja az ok-okozati összefüggéseket, a lélek rejtett problémáit, és az ügyféllel ketten próbálnak megoldást találni rá. Itt is inkább az a cél, hogy az ügyfél önálló legyen. Tehát a pszichológus nem egy varázsló, csak egy segítő (szak)ember.

2018. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem hogy itt mindenre a pszhihológus a válasz.


Anyáx nem szeret? Pszihológus

Kiskutyád megharapott? Pszihógus

Apád egy alkoholista állat ? Pszihológus


Emberek azt hiszik hogy ha valami olasmiröl beszélnek amihez ész kell mint a pszihológia az öket is okosabbá teszi


Csak az a baj hogy ez nem így van.

2018. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!