Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hazamennétek vagy maradnátok?

Ti hazamennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

25 éves fiatal vagyok aki már kb 3 éve külföldön éli az életét. Az ok amiért kijöttem némi tartozás volt viszont ezt mára már letudtam (sőt az első évben) és ott tartok ,hogy jelenleg van pár millióm a boldoguláshoz (a gyűjtögető életmód gyümölcse) és egy remek állapotban lévő autóm is. Félre értés ne essék ezeket nem dicsekvésből írom le csupán azért ,hogy nem a semmibe mennék haza. Viszont itt jön a kérdésem lényegi része ,hogy a fő álmom nem jött össze ugyanis rútul arcon csapott a valóság hogy ugyan itt sincs kolbászból a kerítés (egy ház árát akartam összerakni ez meg is lenne úgy 10-15 év további spórolás árán) . Viszont úgy érzem nem itt van a helyem és hatalmas honvágyam van. Ti a helyemben maradnátok (a nagy öregek mind ezt tanácsolják merthogy otthon lehetetlen megélni) vagy haza mennétek egy jelentősen kevesebb összegért dolgozni? Bár azt sem tudom mennyi a minimálbér már kis hazánkban és ,hogy mihez lehet vele kezdeni. Egyébként rólam még annyit ,hogy a családommal lakom itt kint viszont nagyon nem jövünk ki szóval ők nem nagy vissza tartó erők. Viszont barátnőm nincs talán már jó is lenne ugyanis a jövőt tervezgetem. Még a barátaim is nagyon várnak vissza és nekem is hiányoznak de piszkosul. Hiányoznak azok a baráti összejövetelek minden hétvégén vagy akár 2 hetente és elfeledni a világ gondjait. Szóval ti mit tennétek a helyemben? Mert már a pénz nem motivál annyira mint az elején illetve az elszalasztott pillanatokat sem fogja betömni és az évek csak repülnek.


2018. máj. 13. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Én a helyedben kinnmaradnék, itt 15-20 éven belül csodák nem lesznek, sőt, szerintem mire nyugger leszek (36 leszek június 2-án, szóval nem most lesz, lehet számolgatni), még akkor se lesz € (euró).


Ott lehet spórolni, itt nem, mert nincs miből. A honvágyat meg letudnám annyival, hogy kivenném egybe a szabimat(csak pár napot hagynék majd a karácsonyi ünnepkörre, akkor azért majd mégse kelljen dolgozni), hazajönnék, felpakolnék jó magyar pálinkából, Erős Pistából, kalocsai paprikából meg ilyen hungarikumokból (kinek mi hiányzik: túrórudi, négercsók, stb. stb.) amennyit csak vissza tudok vinni, meg ennék kétpofára mindent jó csípősen a halászlétől a dödöllén át a túrós csuszán keresztül a gulyáson át a vadasig, meg mindent ami csak a csövön (és a nyilván a hazainál vastagabb pénztárcámon kifér, meg a bendőmbe befér) abban a pár napban, aztán uccu vissza, a következő honvágyig.

2018. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nehèz ebben tanàcsot adni, biztos megoszlanak majd a vélemények. Mindenkinek más az elsődleges szempont. De ahogy olvasom az íràsod, eldöntötted te ezt màr, nem?! :) Nekem ez jön le, mert nem igazàn ìrtàl olyat, ami a külföldön maradàs mellett szòl.
2018. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, most visszaolvasva a kérdésedet, ahogy a 2-es válaszoló írja, igen, nekem is úgy tűnik, hogy - nem is tudom - mintha megerősítést várnál.


Nos, pártállástól függetlenül, itt még évtizedek múlva se lesz nyugati életszínvonal, szóval ha fontos számodra, hogy jól élj, vagy vannak dolgok, amik kint most a világ legtermészetesebb dolgai számodra (pl. heti egy étterem, mindig a legdrágább és legmenőbb aktuális telefon), és nem valami őrültmenő szakma elsőrangú képviselője vagy odakint, amivel itt is te lennél a császár (miért érzem azt, hogy ez eleve nem így van, ha kint dübörögne a szekered, akkor ugyan miért vágynál haza?!költői kérdés...) , akkor NE gyere haza (csak ahogy 1. kommentemben írtam, max. annyi időre, hogy magyar ízekkel töltsd meg a bendőd, meg feltöltődni), mert max. 2-3 hét után vissza fogsz úgyis menni, már ha a hazajövetellel együtt nem égeted fel a kinti hátországodat, ami nyilván van már valami (nem az utcán laksz, nem hajléktalannak mentél ki, van kajád, lakásod, tudsz fizetni rezsit... stb.)

2018. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még nem mondtam ki magamban a haza térést de szerintem tudat alatt ezt akarom. Az a probléma amiért írtam is hogy bizony nincs ám kolbászból a kerítés az az ,hogy mindenem ami van 3 évnyi kőkemény munka (heti 6 nap 12 óra egy nap pedig arra volt elég hogy némileg regeneráljam magam amit sokszor keresztül húzott egy nagyobb bevásárlás vagy több ügy intézése ami hétközben lehetetlen volt) de a leg zavaróbb ,hogy sosem fognak elfogadni mert a mai napig is jó párszor megkapom a buta magyar vagy ehhez hasonló jelzőket és nagyon zavar ,hogy európán belül is migránsként kezelnek. Kidolgoztam 3 év alatt a belemet (nem véletlen számítok az egyik legjobb munkásnak) viszont nekik ez sem elég. Nem jártam se gimnáziumba se egyetemre sőt még érettségim sincs szóval ugyan azt melóznám otthon mint itt (gyári munka) persze tudom ezen még nem késő változtatni. Az angolt egész jól beszélem bár nem hiszem ez feljebb juttathat akár egy lépcsőfokkal is. Egyébként nem tudom mennyire számít jónak mert tényleg nem vagyok képben az otthoni fizetéssel de kaptam egy hasonló gyári munkára ajánlatot heti 5 nap 8 óra (talán ez mellett még életem is lenne) nettó alapbér pedig 220 ezer forint. Persze ez a kezdő. Illetve azért sem a semmibe mennék haza mivel lenne hova mennem ott nem egy egetverően magas lakbért kellene kifizetnem szóval maradna is talán a fizuból. Ami meg most van szigorúan tartalékban. Szóval valami ilyesmi bajom van ,hogy az ő nemzetiségülhöz képest én egy senki vagyok dolgozhatok bármit. Mert máshol sem jobb a helyzet (több magyarral beszéltem már itt kint és ugyan ezekre panaszkodnak ) . Szóval igen ha olyan jó lenne itt (ami kőkemény munkával valóban elérhető csak már kezd az egészségem rámenni és nekem az a legnagyobb kincsem amit semennyi pénz nem helyettesít) nem mennék haza az biztos. Viszont ha egy nyugodt átlag heti 40 órás munkát végzel akkor sokszor kell az aprót számolgatni.
2018. máj. 13. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 1 évet voltam kint dolgozni, februárban jöttem haza. Már nagyon vártam, jó újra itthon lenni. Igaz, én részben az egyetem miatt jöttem haza (az egyetemen maximum 1 évet lehet passziváltatni egyhuzamban), szóval még tanulok, van még másfél év belőle. Szeretnék itthon maradni, ha az embernek van egy kis kezdőtőkéje, nem hiszem, hogy olyan elviselhetetlen lenne itthon. A havi 220 ezer egy embernek (átlagos igényekkel) élhető összeg, főleg ha albérletet nem kell fizetni, de ha vidéken laksz már az is sokat jelent a bérleti díj szempontjából.


Amúgy az 1-esnek írom, hogy a honvágy nem igazán az, hogy nem tudsz magyar kaját enni. Vannak kint ilyen kis nemzeti boltok, ahol magyar, lengyel, román, szlovák, stb. termékeket árulnak. Nyilván ott sem kap az ember mindent, de azt az egy-két dolgot, úgy ahogy te is mondtad vittünk ki magunkkal egy-egy hazalátogatás alkalmával. Szóval nekem a kaja nem igazán hiányzott, mert volt, lehet kint is találni. A honvágy nálam azt jelentette, hogy hiányzott a családom, a társasági életem. Ezt nem tudod elintézni néhány skype-os beszélgetéssel, teljesen más, amikor hétvégén átugrasz az unokatesódékhoz sütögetni vagy valami. Plusz az egyetemen én hozzászoktam ahhoz, hogy haverokkal hetente akár kétszer-háromszor is kimozdulok (nem ilyen ivós bulikra gondolok), ez pl. nagyon hiányzott. Barátkoztam én kint is munkahelyen, de az más volt, többnyire nem is az én korosztályom volt, nem jártam el szinte sehova, és amúgy is egy más nemzetiségűvel, amikor mindketten küszködtök az angollal nehéz beszélgetni. (Én is gyárban dolgoztam, voltak ott az angolokon kívül portugálok, lengyelek, litvánok, stb. Volt, aki jobban beszélt nálam angolul, volt aki még annyira sem mint én.)


Szóval szerintem nagyjából értem, hogy mit érzel, Kérdező. Voltam hasonló helyzetben, az 1 év elején gondolkodtam azon, hogy befejezem az egyetemet és után majd még visszamegyek Angliába pár évre, de már így az 1 év végén nem hiszem, hogy megéri, a pénz nem minden. Nagyon hiányzott az itthon maradt családom és a baráti köröm. Sok barátomtól eltávolodtam, nem olyan ez, hogy ott folytatjuk ahol abbamaradt, sok kapcsolatomat újra kell építenem. Aki 1 évvel ezelőtt határozottan a barátom volt, most majdhogynem csak egy haver/ismerős.


23/N

2018. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Netto 220 egy 8 általánost végzettnek? És ez sima nappali 8 órás munka? semmi több műszakos éjszakais buktató nincs? Milyen gyár ez? megyek én is! 😃 minimálbér majdnem 2,5-szerese amúgy (91.770 nettó). Tisztességes megélhetés jelenleg kb itt kezdődik egy vidéki városban. Fővárosban picit több kellene.
2018. máj. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogy mennék haza. :)


Ha fizetnének sem.

2018. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: tanulni nem szégyen, és soha sem késő. Ha úgy érzed, megaláznak, és ezt nem bírod elviselni, akkor bizony az, amit te odakinn csinálsz, nem nekedvaló.

Tanulj ki becsületesen egy tisztességes szakmát (akár kint, ha van hozzá türelmed, időd és energiád, nomeg persze legeslegfőképpen pénzed), aztán maradj kinn, vagy gyere haza(itt olcsóbb azért szerintem a tanulás), tanuld ki itthon, és utána menj vissza.


Szerintem amúgy időnkénti ingázással a legnagyobb honvágyat is le lehet küzdeni... tanulással pedig ki lehet lépni a megalázó munkakörökből...

2018. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt csak véleményeket fogsz kapni. Igazából ezt tényleg neked kell eldöntened. :)

A pénz tényleg nem minden. DE TÉNYLEG NEM. Viszont jó, ha van. Neked kell mérlegelni, hogy mi fontos, mi lenne fontos az életedben. Azért külföldön is keményen meg kell dolgozni a pénzért, persze. Mindennek ára van, ahogy a pénznek is.

Én 1,5 év után hagytam ott egy irodai munkát (képzés volt). EGYENLŐRE. Én se tudom, vissza megyek-e mégegyszer külföldre. De én más vagyok. Nekem itthon sem jobb. Csak az nyugtat meg, hogy legalább a "családommal" vagyok. Ne menjünk bele... A lényeg még, hogy értelmesen írsz, értelmes embernek tűnsz. Valóban azt kellene még eldöntened, hogy szeretnél-e szakmát kitanulni? Pl. egy versenyképes szakmával egyéni vállalkozóként itthon is simán tudnál boldogulni szerintem, mert itt is szakember hiány van.

2018. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Itt is elfogják várni hogy megszakadj a munkába 100-120 körüli fizetésért, többet gyárakban nem fogsz kapni 8 óra munkával.
2018. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!