Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hagyjam ott az egyetemet,...

Hagyjam ott az egyetemet, vagy meg fogom szokni?

Figyelt kérdés

PTE-ETK-ra járok, most vagyok első éves.

Középiskolát úgy fejeztem, hogy minden nap bejártam busszal. Most egyetemen más városba költöztem, albérletbe.

Úgy érzem magam, mintha kínoznának, mikor el kell mennem itthonról. Gyomorgörcsöm van, amikor csak az iskolára, és a tanulásra gondolok.

Tudom, hogy nem kényszerítenek, viszont nekem ez nem felel meg, de lehet csak azért van, mert még csak most kezdtem. Eddig sosem volt olyan, hogy távol voltam a családtól, most pedig 5 napot nem vagyok otthon.

Gondolkodok, hogy otthagyom. De azon is, hogy folytatom, mert biztos az idegen környezettől van ez így.

19/F


Mi mit gondoltok? Esetleg veletek volt-e ilyen? Vélemények?


2018. okt. 8. 00:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is teljesen megértem amit érzel.

Én Debrecenből költöztem fel Pestre, ráadásul hogy fenntartsam magam kénytelen vagyok dolgozni.

Munka-Suli, néha haza, közben legyen időd tanulni.. szörnyű. Főleg miután hazamegyek, teljesen üresnek érzem magam, mintha nem lennék odavaló. Olyan érzésem van mintha kettős életet élnék, hogy lenne egy életem otthon Debrecenben és egy Budapesten.

A szomorú, hogy nálam ez az egyetem miatt volt.. nem voltak barátaim, vagyunk vagy 400-an, de nem sikerült társaságot találnom, pedig barátkozó típus vagyok.

Most fogok váltani félévkor másik egyetemet, már várom, mert ha van motiváció, akkor ezeket a nehézségeket át lehet hidalni :)

Kitartást!

20/F

2018. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!