Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy hogy egy...

Csak nekem tűnik úgy hogy egy felnőttnek alig van szabadideje?

Figyelt kérdés

Épp nézegettem a régi általános sulis órarendemet és látom hogy szinte végig 5 óráim voltak az az 12:35ig tartottak. Ezen az oldalon olvastam hogy egy felnőtt ember a nap nagy részét a munkahelyen tölti. Ez most tényleg igaz ?? A legtöbben azt irták hogy 8,5 órát dolgoznak ami jóval több mint amit iskolában kellett tölteni.

Sőt ha hozzátesszük hogy korán sötétedik + fáradt az ember a munka után akkor az egész nap ,napjai mennek a levesbe. Ennek így semmi értelme ennek az életnek. Miért ilyen rossz felnőttnek lenni?



2019. febr. 4. 14:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
19%
Van 5-6 órás munkahely, sőt 4 órás is, ami megadja a minimálbér mennyiségét pénzben. Részmunkaidős programozónak/informatikusnak hívják. Na az a nem könnyű egyetemi képzés és nem könnyű állásinterjú. Ahhoz tényleg le kell tenni valamit az asztalra előbb. De biztos van másféle ilyen munka is, ha valaki tud, adja hozzá a listához.
2019. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

16:

Az a baj, hogy a kérdést nem értetted meg. Én is problémásnak érzem, hogy a felnőtt emberek az életük többször nagyobb részét töltik el a munkahelyükön, mint az alvást leszámítva a szabadidejükkel. Ez nem BSc, MSc diploma függő, sőt felelősebb beosztásban még durvább a helyzet. Ezt nem lehet lerendzni azzal az egybites szöveggel,hogy tanultál volna többet. Én magam is tanultam sokat, MSc diplomám is van, ma ia folyamatosan önképzem magamat, hogy jobb legyek, de a szakmámban nem nagyon akad olyan munkahely, ahol caak 8 óra, és kész, ennél kevesebb meg álom. Keresett szakma, munkaerőhiannyal, de nem olyanból van hiány, aki csak 4-8 órát vállalna be naponta.

2019. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

"Részmunkaidős programozónak/informatikusnak hívják"


Hol, mesélj? Mert én programozó vagyok, de ilyennel még csak a mesékben találkoztam.

2019. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Ha belegondolok, csak általános iskolában volt sokkal könnyebb az élet. Középsuliban rendre 4-5-6 órára értem haza, a vége felé még később. Egyetemen meg folyamatos a tanulás.


Ezek után megváltás dolgozni. Én alapvetően szeretem amit csinálok, nem csak nyűgként élem meg, és sokkal jobban osztom be a maradék időmet.

2019. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Összességében azt érzem, sokkal szabadabb, nyitottabb egy napom, mint fiatalként, gyerekként amikor megmondták, hogy reggel kelni kell, este időben ágyba feküdni, nappal meg kussban hallgatni a tanárt az órán.


Manapság ha kések akkor nincs semmi gond, nem is nagyon van olyan, hogy "késés", mert viszonylag szabadon kezelhető az időm. Akár itthonról is tudok dolgozni.


A hétvégéim is, szabadidőm is sokkal szabadabb. Gondolok egyet és megyek amerre akarok, költök amire akarok, csinálok amit akarok.

2019. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kérdező, de megint írhatnékom támadt. :D


Én korábban kelek, mint valaha és korábban fekszem, mint valaha. Mindezt kéthetente a hétvége mind2 napján is.

Ahhoz, hogy 5, szerencsés hónapban 10 ezret félre tudjak tenni, általában nem veszek új nadrágot, pólót, cipőt (bár szakadtat nem hordok azért), de így is azért tudok félretenni, mert nem sok életem van... Ha heti 2-3-szor benézne egy-két forró csoki, kavé vagy ital, akkor már nem tudnék félretenni. Ja, amúgy ez bizonyos ok miatt még emellett is szerencsésebb vagyok sokaknál.

Ja, most lazsálok, pedig kellene vagy 2 órát tanulni. Ok :D

2019. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Ja 5 perc késésért meg se nyikkannak, de rendszeresen bejátszom, pláne ha nem maradok legalább cserébe 5 perccel tovább, akkor már morognának.


Mondjuk nem szoktam késni.

2019. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Akinek családja van, vagy épp munkamániás, annál jellemző lehet ez.
2019. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk élvezem a munkámat 1-1 stresszesebb napot leszámítva. Jó érzés, hogy valami hasznosat csinálok, kihívást jelent, jó főnököm van és lehet jókat beszélgetni a kollégákkal a majdnem egy órás ebédszünet alatt (persze nem munkaidő majdnem kilenc órát dolgozunk naponta 2 órát utazok, vagy a párommal együtt vagy felhívok valakit vagy gyakorizok vagy olvasok).


Otthon is jó érzés tud lenni főzni valamit. Heti 1-2x jut időm találkozni valakivel hét közben és hét végén meg pihenni. De gyerekek mellett nem tudom hogy lehet ideje az embernek, és a sportolás is inkább csak börsztösen fér bele...

2019. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Megerősödött bennem a tény , hogy semmi értelme a felnőtt életnek.
2019. febr. 4. 20:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!