Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy hogy egy...

Csak nekem tűnik úgy hogy egy felnőttnek alig van szabadideje?

Figyelt kérdés

Épp nézegettem a régi általános sulis órarendemet és látom hogy szinte végig 5 óráim voltak az az 12:35ig tartottak. Ezen az oldalon olvastam hogy egy felnőtt ember a nap nagy részét a munkahelyen tölti. Ez most tényleg igaz ?? A legtöbben azt irták hogy 8,5 órát dolgoznak ami jóval több mint amit iskolában kellett tölteni.

Sőt ha hozzátesszük hogy korán sötétedik + fáradt az ember a munka után akkor az egész nap ,napjai mennek a levesbe. Ennek így semmi értelme ennek az életnek. Miért ilyen rossz felnőttnek lenni?



2019. febr. 4. 14:26
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
53%
Legfeljebb a te felnőtt korodnak nincs, mert legtöbben épp azt írtuk, hogy sokkal nagyobb a szabadságunk, mint gyerekkorunkban. Az, hogy te nem tudsz élni a szabadságoddal, arról nem a felnőttkor tehet.
2019. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%
Azzal a szabadságával nemtud élni, ami nincs?
2019. febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

#31

A munkahely tehet.

2019. febr. 5. 10:20
 34/45 A kérdező kommentje:

Gondolkozzál már !!

Gyerekkoromban az 5 órám után simán letudtam menni focizni a pályára vagy játszótérre. Most meg mire van idő 8,5 óra után? Semmire mert még holt fáradt is vagyok. Birom amikor irogatják hogy egy felnőttnek hű de nagy szabadsága van azt csinál amit akar stb.. Hát nem !! Mert az élete nagyrészét a csicska munkahelyen kell töltenie hacsak nem akar éhenhalni. Más választás nincs !! És igen is kitölti a munkahely a nap nagy részét. Ráadásul az egészség is csak romlik a k..b.. munkahely miatt.

2019. febr. 5. 10:27
 35/45 anonim ***** válasza:
Tudnám, hogy minek teszel fel egy kérdést, ha leszarod a válaszokat. Lehet háborogni, arról nem a válaszolók tehetnek, hogy te nem vitted semmire az életben.
2019. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"A munkahely tehet."


Nincs sem rabszolgaság, sem sem jobbágyok röghöz kötése. Az 500 milliós EU bármely szegletében vállalhatsz munkát, ha kell átképezheted magadat más szakmára, de pl. felhalmozhatsz is jelentős tőkét a leggazdagabb tagállamok egyikében, hogy majd élvezhesd a korlátlan szabadidődet egy periféria államban. Ezek mind rajtad múlanak.


Gyerekkorodban meg akkor mehettél le focizni az 5 óra után, ha a szüleid vagy a napközis tanító megengedte.

2019. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Átképezheti magát az ember, igen, rengeteg pénzért és évekig nincs szabadideje. Értsd szó szerint: -évekig-nincs-szabadideje-



Nem a szülő nem enged le focizni (miért ne engedett volna? Leengedett), hanem az időhiány, pénzhiány, kevés és nehezen elérhető barátok.

2019. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

#35

Akkor szerinted csak azért nem találok olyan munkahelyet ahol 8 óránál kevesebbet kell dolgozni mert nem tanultam szerinted ??

2019. febr. 5. 12:01
 39/45 anonim ***** válasza:
51%
12 órát dolgozok, igaz, nem fizikai munka, de jelen kell lenni. Az út 1 óra oda, 1 vissza. Alszok 6 órát. A maradék 4 óra semmire sem elég. Reggel 1 indulásig, eszek, rendbeszedem magam. Este 3, abbol 1,5 kaja, tisztálkodás. Ki vagyok merülve, pedig nem régóta csinálom. Viszont van heti 3-4 szabadnapom. Az úgy kellemes.
2019. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

#39

Ennyit a nagy felnőttkori szabadságról !

2019. febr. 5. 13:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!