Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nagyobb ünnep a nőnap...

Miért nagyobb ünnep a nőnap mint a ferfinap?

Figyelt kérdés

November 19 a ferfinap, ezt tudjuk ugye? De a női napot azt mindenki tudja és ünnepli és virág csoki minden szar...

Ha egyenjogúság van akkor miért van ez? Vagy csak a negatív dolgokban van tényleg egyenjogúság?


2019. márc. 8. 09:26
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
0%
Mert a nők között több a kisebbségi komplexusos. Fogalmam sincs. :)
2019. márc. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
23%
Na megnézném a mai férfiakat sorkatonanak. Még kócos lenne a belőtt frizko. Meg hogy magukra főzzenek, mossanak, kiképzésre járjanak, persze. De te segíthetsz nekik, 73%os, ha már ilyen jó ötleteid vannak.
2019. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
62%

"A fogyatékosok világnapja mikor van? Majd akkor írok neked. :)"

Elsőként én írok neked, mivel az irónia megértéséhez agy is kell, ami neked kb. akkora, mint egy egérnek! :-9

2019. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
38%
#29 kajak itt az összes nőgyűlölő összegyűlt.. :D gyökerek ezek :D engem is lepontoznak vagy törölnek,de nem érdekel, leírom mégegyszer. :D Ezek legbelül tudják,hogy egy értelmes nő nemfog hozzájuk nyúlni, mert akkora gyökerek,és ez dühíti őket, amin én tökjót szórakozok. D:
2019. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
83%
Na akkor szegény elnyomott nők, meséljetek nekem. Miben érzitek magatokat elnyomva? Komolyan kérdem. Mi az, ami miatt még mindig úgy érzitek a férfiaknak több és jobb lehetőségeik vannak és nincs egyenjogúság?
2019. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
16%
Az biztos, utolsó :) A 73%-osnak meg szövegértési gondjai vannak, ha még a kérdéshez irkált gyűlölködő kommentekben se látja meg a semmibe nézést. Attól, hogy nem burkában jársz, még nem jelenti, hogy emberszámba is vesznek. Amúgy ha itt is olyan törvények lennének, mint az iszlám országokban, hogy pl. ha elutasít egy nő, akkor te büntetlenül levághatod mondjuk az orrát, ezek simán megtennék. Mint ahogy lehet is hallani, hogy hány olyan eset történik, amikor a csaj szakít a pasival, erre az megöli. Sajnos egyre több. Én ezért se szoktam válasz nélkül hagyni az itteni nőutáló kommenteket, mert ez valahol nagyon nem normális, hogy egy fórum elmegy ebbe az irányba.
2019. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
22%
Azt hozzátenném, az ilyeneknek nincs anyja? Mármint aki itt köpköd a nőkre ezerrel. Bár, képzelem...
2019. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem erről az egészről, hogy semmi baj nincs a Nőnappal addig, amíg nem teszik kötelezővé azt, hogy ünnepeljük. Ha ugyanis a nők megtehetik azt, hogy a Férfinapot figyelmen kívül hagyják, akkor nekem sem kötelességem virággal rohangálni a városban. Persze a nők mondhatják, hogy "senki sem várja el, hogy ünnepeld", azonban mégis éreztetik, hogy ha nem teszed, akkor nem vagy úriember. Ez kb. ugyanolyan érzelmi zsarolás, ami a szektáknál van: nem kötelező adnod pénzt, de folyamatosan éreztetik, hogy nem dobsz a perselybe, akkor te kevesebbet érsz.


A Nőnapot magát pont ezen okból kifolyólag azért tartom károsnak, mert valahol tudat alatt a nők felsőbbrendűségét hirdeti. Pontosan ugyanaz a minta, amit egyébként a nők párkapcsolatban is elvárnak a pasiktól (A pasi teper, a nő meg elfogad). Az átlagos, 21. századi fiúcska már úgy nő fel, hogy zombimódra, magától értetődőnek veszi azt, hogy a nőket ünnepelni kell, arról pedig megfeledkezik, hogy az egyenjogúság érdekében ugyanez kijárna neki is. Minél komolyabban veszi a Nőnapot annál jobban fog "jófiúvá" változni, ami ugye tudjuk, hogy a mai világban mit jelent...


Hozzáteszem egyébként, hogy nekem nincs gondom azzal, hogy vegyek egy szál rózsát a barátnőmnek, vagy felköszöntsem a húgomat. A gondom azzal van, hogy ezt az egészet feministák másként értelmezik, ami a "nemek harcában" fegyver lehet a kezükben, hiszen azt látják, hogy van egy nap, ahol egyértelműen ők dominálnak.


Megoldásként azt látnám, hogy vagy töröljük el a Férfi és a Nőnapot, vagy pedig mindkettő legyen korrektül megünnepelve.


+1 kiegészítés:


valaki említette a húsvétot: ma már nem divat locsolkodni. Nem tudom, hogy falusi helyeken miként viszonyulnak ehhez, de nagyvárosban már nem törődnek ezzel. A húsvét olyan, mintha kezdeni az lenni, ami eredetileg is volt: keresztény ünnep, aminek semmi köze a csokinyúlhoz, meg a piros tojáshoz. De utoljára gyerekként tapasztaltam azt, hogy ebből lehet pénzt keresni.

2019. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó, maximálisan egyetértek veled!

Persze kapni fogod a szokásos támadást: te egy mocskos nőgyülölő állat vagy, aki a saját anyját isgyűlöli, és minden nőt megkéselne, ha lehetősége lenne rá, csupán azért, mert nem vágod magad hasra a szentséges nőnap előtt...

2019. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
91%
Én nem a nőnap miatt kommenteltem azt, amit, hanem a gyűlölködő hangvételű kommentek miatt, amik újabban marhára gyakoriak. Kb minden kérdésnél felvetodik ez, szerintem még az informatika kategóriában is kb, mert ezek mindenből kihozzak, hogy fúj, szemét nők. A nőnapot meg pont letojom.
2019. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!