Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az àtlag feminista élőben csendben van, és a neten kezd el kampànyolni?

Figyelt kérdés

Női ismerőseim (kolléga, osztàlytàrs, baràtnő, csaj haver) mind szembehelyezkedik vele, vagy nem foglalkozik a témàval. A csalàdom nőtagjai azt sem tudjàk mi az.


GYIK-en viszont meg egy màsik helyen làttam feministàt, pl. itt is a csajok többsége az, kampànyolnak rendesen, persze anonim módon.


Miért?


2019. márc. 24. 19:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Sorry csak utcàn vok telorol meg nem tudok irni
2019. márc. 24. 20:24
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

De akkor te most láttál átlag feministát vagy nem ? Azt írod, nincs az ismeretségi körödben...

32/f

2019. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ismim köreiben, nincs és sose talàlkoztam velük, pedig sok csajt ismerek spanjaim àltal, csak neten hallottam roluk. Itt meg cikkek, videok alapjàn.


Élőben nem.


Na lépek mert jön a villamos majd este felnézek még.


Csősztök.

2019. márc. 24. 20:28
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
Hát akkor te nem találkoztál vérbeli feministával. A tanárnőm az volt és ezt nagyon ki is mutatta, bár ő nem egyenlőséget, ő már a nők feljebb kerüléséért küzdött inkább, az óráján a lányoknak mindent lehetett a fiúknak semmit :D bár nagyon szerettem szívni a vérét, mert valahogy én lefárasztottam mindjárt óra elején :D
2019. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Na re.


9-es: nem akarok beleszólni a vitàba, ezt beszeljetek meg ti. :-)


A nőket kàr szidni, abba igazad van. De amiket olvastam, meg làttam videokba (meg itt, a feminista vàlaszokból kiindulva) azt gondolom, h a feminizmus fassàg :)


Egy nő ismim se érzi magàt szarul, rendes kapcsolata van a pasikkal. Gondolom a feministàkkal kibaxott az élet, ezért lettek olyanok.


Szal ez lol.


Jó éjt!

2019. márc. 24. 21:11
 16/25 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem rólam sem tudja senki élőben, hogy feminista vagyok. "Ismik", kollégák, haverok biztos nem, barátok, barátnők igen. Egyszerűen nem jön fel, mint téma. Azt sem tudta senki, hogy szeretem a focit, csak mikor vébén az egyik monitorra beállítottam, hogy az menjen.


Ugyanígy nem tudják, mit gondolok az abortuszról, mennyi alkoholt iszom, mi a kedvenc színem.

2019. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Inkàbb nem mered felvàllalni, úgy, ahogyan bizonyos fundamentalista keresztények sem azt, hogy tagadjàk az evolúciót mert ciki xd


Most ha belegondolok, ha valamelyik exem ezzel a feminista dumàval jött volna, biztos kiröhögtem volna ott helybe.

2019. márc. 25. 04:46
 18/25 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, te nem vagy egy agytröszt, ugye? Megítélhetsz egy vallást is pár képviselője alapján, néhány videóból meg itteni kommentből, de attól még nem fogod azt ismerni és érteni.

A dolgot megnehezíti az, hogy akik ma hangosan feministának vallják magukat, egy szélsőséges csoport és nem feministák, hiszen az eredeti elvektől -egyenlőség- elkanyarodnak. Ők igazából túszul ejtették ezt az elnevezést, sok gondot okozva a normál, átlag feministáknak.


Elárulom neked, hogy azért nem tudod, hogy ismersz feministákat, mert te ezt a szélsőséget keresed. Én anyuka vagyok. Jó fej, kedves. Nem kivételezek sem lányokkal,sem fiúkkal. Nem veszek részt meetingeket, nem menetelek, nem tüntetek. De meg van a véleményem arról, hogy a mai társadalomban az egyenlő jogok kivívásának ellenére az esélyek még mindig nem egyenlőek (szerintem nem is lesznek) és arról, hogy a hímsoviniszta értékrend milyen mélyen gyökeredzik a társadalomban. Nálunk legalábbis. Még a nőkben is.

Ez ellen már csak egy módon lehet "harcolni" : nyitott gondolkodással és ennek tanításával. Semmi más, csak nyitottság.

A szélsőséges "feminácik" természetesen ártanak a feminizmusnak, mint ahogy a hímsoviniszták sem emelik a férfiak megítélésének fényét. A jó hír az, hogy az értelmes ember mindig értelmesen tudja kommunikálni a véleményét, ha szükséges. Nem titkolom, nem ciki. Azoknak az embereknek a véleménye ugyanis nem számít, akik szerint ez "ciki". Ilyen emberek meggyőzésére nem pazarlom az időmet. Nos és nem is érzem szükségesnek, hogy bárkit meggyőzzek az én világképemről, nem vagyok én Jehova tanúja. Nyitottság, a gondolkodás rugalmassága. Ezek szükségesek a világban. És ezeket nem meggyőzéssel érjük el. :-)

2019. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszod!


Az eredeti feministàknak am van egyébként valamilyen programja a feminàcik és a hímsoviniszta pasik megfékezésére?


Emma Watsonról mit gondolsz?


És te nem gondolod magad kicsit sem jobbanak a (normàlis) férfiaknàl?


Bocs a sok kérdésért xD

2019. márc. 25. 10:20
 20/25 A kérdező kommentje:

Utóbbit am csak azert érdezem, mert olvastam itt a GYIK-en egy feminista csajt, aki írta, hogy büszke a nemére, mivel jobbak a pasiknàl, pl. tanulàsban stb.


Thx a vàlaszt előre is

2019. márc. 25. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!