Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az àtlag feminista élőben csendben van, és a neten kezd el kampànyolni?

Figyelt kérdés

Női ismerőseim (kolléga, osztàlytàrs, baràtnő, csaj haver) mind szembehelyezkedik vele, vagy nem foglalkozik a témàval. A csalàdom nőtagjai azt sem tudjàk mi az.


GYIK-en viszont meg egy màsik helyen làttam feministàt, pl. itt is a csajok többsége az, kampànyolnak rendesen, persze anonim módon.


Miért?


2019. márc. 24. 19:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
61%

Nem gondolom egyik nemet sem jobbnak a másiknál, ez egy értelmetlen összehasonlítás. Hallottam már olyat, hogy a legtöbb mesterszakács férfi. És? Még mindig több nő főz piszok jól mint férfi. Azt is mondják, hogy a nők jobbak a segítő foglalkozásokban. De ha jobban megfizetnék ezeket a foglalkozásokat, talán több férfi is választaná ezeket a szakmákat, és akár a fordítottja is kiderülhetne. Mit bizonyítana mindez? Semmit.


De azt nevetségesnek tartom, amikor olyan férfiak akik a kanapén söröznek egész életükben, olyan érveket hoznak fel, hogy a férfiak mindig jobbak sportokban és erősebbek. Ez egyébként igaz, már csak testfelépítésből és izomtömegből eredő különbségek miatt is. Viszont az a férfi aki a kanapén sörözik, sehol sincs a crossfittes csajokhoz. Tehát nem érdemes nemeket összehasonlítani. Minek?


A bölcs, érett elme amúgy is mindig önmagához hasonlítja magát. Tehát önmagamhoz képest fejlődök vagy mutatok elmaradást, nem egy másik emberhez, pláne nem a másik nemhez képest.


Én feministaként elutasítom a két nem összehasonlítását abból a célból, hogy az egyiket felmagasztaljuk, a másikat ledegradáljuk. Vannak tendenciák, de ezeket is káros mantárzni, mert elveszi az emberek önbizalmát. Egy férfi számára ugyanolyan degradáló, amikor a nők nem hiszik el azt, hogy ő tökéletesen el tudja látni a gyerekét, mint egy nő számára az, hogy ha nem hiszik el neki, hogy remekül el tud vezetni egy vállalatot, vagy ördögien jól vezet. Az egyénen van a hangsúly, nem a nemeken.

2019. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%

Én fel merem vállalni, de senkit nem érdekel. Ahogy engem sem érdekelnek mások meggyőződései. Nem az a fajta ember vagyok, aki kérdezés nélkül járatja a pofáját bármiről, amit mások leszarnak.


Aki kérdezte, annak elmondtam, vitatkoztunk, ennyi. Sorozatokról is online beszélek olyan fórumon, ahol adott a téma.

2019. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
A való életben általában hasonló értékrendű emberek kerülnek ismeretségbe egymással. Nekem minden barátom feminista, nem is beszélünk erről a témáról, mert annyira evidens, mint az, hogy kék az ég. Neten viszont mindenféle emberrel találkozol, főleg ilyen helyeken, mint a gyakori, ami eléggé felöleli a nép minden rétegét liberálistól konzervatívig, szegénytől gazdagig, várositól vidékiig, stb.
2019. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Feminista, nem feminista.

A probléma az, hogy beszélni kell egyáltalán róla, és a felszólalók meg néha nagyon bicskanyitogató stílusban teszik ezt, nem foglalkozva úgy ampakk az egész férfi nemmel.

Ha meg az ilyen hozzászólásokat valaki minősíti, éppen ezért, az nőgyűlölő, soviniszta, stb.

Élőben láttam már jópár, ilyenre hajazó hölgyeményt, élőben se kevésbé irritálóak.

Provokatívak, bunkók, lekezelőek, komplexusosak.

Ezek többsége valamilyen szinten sérült nő, önigazolást keresnek, amit rendszerint megtalálnak a saját csoportjukban.

2019. márc. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

És azt a valamilyen szintű sérülést kik okozták neki? Ha egy nőt megerőszakoltak, a családban férfi akiben megbízott, molesztálta, partnere akit szeretett bántalmazta, munkahelyén szexista vicceket kell tűrnie és hallgatnia, utcán pasik utána fütyülnek- és ezek miatt elege van a férfiakból, akkor az a nő hibája?

Az itt siránkozó pasikák csak annyitól vannak kiakadva, hogy a nők nem akarnak velük randizni. Senki nem erőszakolta, molesztálta őket, és máris akad köztük aki akár gyilkolni is képes.


Aki sérült, az nemtől függetlenül sérült. És oka van olyannak lenni. Ha úgy érzed, több ilyen nő van, mint férfi, tedd fel a kérdést magadnak, miért is van ez.

2019. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!