Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan boldogulhatna az...

Hogyan boldogulhatna az életben egy selejtes lúzer, aki mindenre alkalmatlan?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy nyomorult, aki semmihez sem ért, semmire nem jó, még a legegyszerűbb feladatok elvégzésére sem. Nem néz ki jól, sőt egyenesen visszataszító a külseje, nagyon gyáva, félénk, gátlásos, önbizalomhiányos, mindig csak csalódások és kudarcok érték az életben, semmiben nem volt még sikeres. Nincs semmi életkedve, nem jár sehova, nincsenek barátai, nem volt barátnője soha, társaságban is háttérbe szorul, láthatatlan, senki nem foglalkozik vele. Nincsenek gazdag és befolyásos rokonai, ismerősei, nem segít neki senki, mindenben magára van utalva.

Mihez tud kezdeni egy ilyen ember?


2019. máj. 19. 16:51
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamumérnök? Nem agrár területen voltak, nem lehetek "kertépítő mérnök". De mindegy, nem ez a lényeg, ez csak egy területe az életnek.
2019. máj. 19. 18:15
 22/39 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, miért nem lehet empátiát tanúsítani a kérdező felé. Nem a seggén ült a csodát várva, dolgozott azért, hogy tartson valahol és legyen valakije, és közben átbaszták, amikor a diplomáját piacképesnek hazudták. Erre az a reakció itt, hogy "ez még semmi!". Szerintem inkább meg kéne erősíteni, hogy amit eddig tett, a tanulás, edzés, igényes megjelenés, ismerkedés jó dolgok, érdemes folytatni, a hiba máshol keresendő. Például a kisugárzásában. Szerintem soha nem tette túl magát a kinézetén, és ezt a diszharmóniát érzékelik az emberek általában.


Elméleti, filózós kérdés, ha valaki megtette mindazt, amit

"jobb élet starter pack"-ként megnevezett a társadalom, majd amikor ez nem eredményezett jobb életet és ezt az illető szóvá teszi, az emberek reakciója a szolidaritás teljes hiánya, mi tartja vissza az egyént attól, hogy utána erkölcstelen dologból próbáljon megélni? Ha az a megfejtés, hogy "ez az élet: küzdj, vagy dögölj meg", akkor az a kérdés szerintem, hogy szabad-e szaremberként mindenkin áttaposni.

2019. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is lehet, baluka megint új arcot öltött... Elég gyanúsak ezek a kérdezői válaszok így stílusban...
2019. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Taposni? Mint a szél. Mindenkin át. Ki akar a mai világban jó ember lenni? Azoknak sosincs jó dolguk, saját bőrön éppúgy megtanultam, mint a környezetem kárán. Ha akarsz valamit, legyél kemény. A kis picsogó embereket ideig óráig tűrik csupán, aztán ugyanúgy ott hagyják.

De csak nyugodtan. Majd még pár év, és úgyis engem fog igazolni az élet. :)

2019. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
A "keménység", határozottság és az empátia szerinted nem fér össze?
2019. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az empátiát ki kell érdemelni. Mint mindent.
2019. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Oh bárcsak megtennék! Nagy szívesség lenne.

Ettől független a gyengeségetek undorít.

Na meg. Egy ilyen béna oldalon mégis mit várnak az emberek? Lelkisegély szolgálatot?

Ha már eleve legyalázod saját magad, ne is várj semmit az élettől. Írták mások is: a te fejedben van a gond, kérdező.

Nincs ezen mit ragozni, de minden idióta kap egy fehér lovagot. This is internet.

2019. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
43%
Még ha igazad is van és ekkora embertömegnél már nem lehet mindenkit szeretni, a kérdező nem érdemelte ki az empátiát? Pont azt csinálta, amit a legtöbben tanácsoltak neki. Vagy az a baj, hogy idegeneknek panaszkodik, és akkor szerinted gyenge és "el kell pusztulnia", asszem így van ez pszichopátiás logika. De akkor ki érdemli meg az együttérzést, a sikeres emberek?
2019. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Egy vadidegen sose fogja.

De rád untam, lovag. Menj és szeretgesd a kérdezőt.

2019. máj. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell empátia, de a ló tulsó oldalára sem kell átesni, hogy mindenért csak és kizárólag én vagyok a hibás.
2019. máj. 19. 18:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!