Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket is zaklatnak a tömegkö...

Titeket is zaklatnak a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

A kérdésem lányokhoz, nőkhöz, asszonyokhoz szól.Konkrétan szexuális jellegű zaklatásra gondolok. Velem évente egyszer-kétszer előfordul, hogy adott hímnemű lény alibinek használva a tömeget, hozzám dörzsöli magát, néha még a fülembe is liheg. Én ilyenkor először kulturáltan rászólok, másodszorra nem annyira kulturáltan ráordítok. A harmadik fázisig még csak egyszer jutottam el. Mentségemre szóljon, hogy azt is figyelmeztettem, hogy gyomorszájon vágom, ha még egyszer a s.ggemben találom a f.rkát...

A kérdésemet az ihlette, hogy utoljára pár napja történt ilyesmi. Akkor az ordításom hatott, zavartan leszállt, ahogy általában szoktak, de arról eszembe jutott, hogy még soha nem hallottam más nőt úgy cirkuszolni, pedig biztos nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Mások mit csinálhatnak? Van valami jó trükkötök? Vagy csak tűritek és a következő megállónál ti szálltok le?



2019. jún. 4. 17:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2016os hasonló kérdéshez erkezett egy ilyen válasz és en teljesen egyet értek.

Elszomorító hogy ilyenek történnek és hogy ez gyakori...


Pont a közömbös és persze az áldozathibáztató többség miatt érzik úgy a barmok, hogy nyugodtan zaklathatnak nőket a tömegközlekedésen (és bárhol).

Nekem is fogták már meg a fenekemet meg lehelgettek a nyakamba zsúfolt buszon. És nem vagyok rá büszke, de egyszer magam is szemtanúja voltam (14-15 éves lehettem), ahogy egy 12 év körüli lányt zaklatott egy perverz állat és nem léptem közbe, mondjuk szerintem hatásosabb lett volna egy felnőtt ember közbelépése, de akkor is. Egy nő előrement a vezetőfülkéhez és szólt a sofőrnek, hogy hátul molesztálnak egy lányt, de a sófőr rá se bagózott. Utána már a lány szaladt oda hozzá sikítva, erre megállította a buszt, kinyitotta a fülke ajtaját és ráordított, hogy akkor szálljon le, ne hisztizzen.

Ilyen esetek nem fordulnának elő, ha nem lenne ekkora közöny meg áldozathibáztatás, hanem az emberek fellépnének a zaklató ellen. Ma már én is megteszem, de sajnos még mindig sokkal többen vannak, akik inkább tudomást sem vennének ezekről.

2019. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Na, megérkeztek a normális válaszok :/ Ez egyrészt szomorú, mert ezek szerimnt elég gyakori, másrészt kicsit megnyugtató, mert már kezdtem elhinni, hogy a hiba az én készülékemben van. Köszönök minden eddigi választ! Jöhetnek még tapasztalatok.
2019. aug. 2. 13:28
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon elszomoritottak a valaszok...mind az esetek gyakorisaga mind az erosebb nem kozonye. Velem konkret zaklatas meg nem de tulsagosan nyomulo ferfi ismerosok talaltak mar meg. En nem ertem. Ha egy no nemet mond az miert nem jut el a legtobb ferfi agyaig? Másnap folytattak tovabb. És nem egy ilyen eset volt. Nagyon szomoru vagyok a nők sorsa miatt ebben a vilagban. Nagyon kivagyunk szolgaltatva a korubelul allatkent viselkedo erosebbik nemnek. Azon meg kulon az eszem megall hogy mindenki kozonyos es aldozathibaztato. Ne oltozz kihivoan...ja de mikor bo puloverben es farmerben is bujik oda keretlen h de csini vagy akkor mit csinaljak??? Lehet a csador tenyleg nem lenne rossz megoldas. Legalabb beken hagynanak
2019. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
55%

Én harcművészetet gyakorlok. Elsőre szólok, ha biztos vagyok benne, hogy direkt van, megpróbálok nagyon fájdalmasat ütni. Általában órrtörés van belőle, de nagyon ritkán fordul ez elő. .. szerencsésebb vagyok talán.


Amúgy én is éltetek mindenkit erre.

2019. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
En ilyenkor arrebb megyek hatarozott lepessel es szembe fordulok az illetovel es idegesen ranezek es felfele kapaszkodok,h eltartsam magamtol. Latszik rajtam,h beverek egyet ,ha megin zaklat. N
2019. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!