Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti komoly/hiteles embernek...

Ti komoly/hiteles embernek tartjátok Puzsér Róbertet mint kritikust? Csak számomra komolytalan?

Figyelt kérdés

Nem politikáról van szó, hanem inkább kritikusként. Mert nekem már azelőtt hiteltelenné vált, hogy politikai pályára lépett. Egyszerűen csak azért, mert többször úgy tapasztaltam, illetve mások is úgy tapasztalták, hogy egyáltalán nem néz utána annak, amiről beszél, és ez szerintem a rádióban/tévében elég ciki. És ha ezt elmondom, akkor két választ kapok:

1., Először is, hogy "attól hogy nem tudok főzni, el tudom mondani, hogy elsóztad a levest". Szóval úgy értik, hogy akkor is mondhat véleményt, ha nem ért hozzá. Na jó, de ez szerintem az átlag emberekre vonatkozik. Bárkinek lehet véleménye, de azért ez nem azokra érvényes, akiknek műsora van, cikkeket írnak stb. Ahhoz azért már érteni kell valamihez. Ráadásul azt megmondani, hogy valaki elsózta a levest azért nem akkora was ist das, azért mégse oktatnék ki egy séfet, hogy kell homárt csinálni, csak mert tudom, hogy elsózta a levest. Szóval ez a hasonlat épp hogy nem szól nagy véleménynyilvánításról, csak valami kisebb, egyszerű dologról, amit a hülye is ért, de sokaknak ez le se esik. Amúgy lehet, hogy régimódi vagyok, de szerintem nincs olyan, hogy "kritikus". Olyan van, hogy valaki VALAMILYEN kritikus, például film-, zene-, képzőművészeti stb. kritikus. Mert így ebben a formában, hogy mindennek a kritikusa pont magát is felsorolhatná a nem hasznos munkák között. Így sokat akar markolni, de keveset fog, a felszínt kapargatja mindenben. Ezzel mindig a Steiner Kristófra emlékeztetett, aki gasztroblogger, szakácskönyvet írt, novellákat írt, utazásról ír, de azért igazából egyiket se csinálja túl mélyen. Azért nem az ő szakácskönyvét veszem meg, ha főzni akarok tanulni.

2., A másik amit megkapok ilyenkor, hogy buta proli vagyok, aki csak fröcsög. Pedig nem szoktam fröcsögni, és mindig megfogalmaztam eddig az érveimet, de még ha hosszan megfogalmazom, akkor is mindig ilyen válaszok jönnek: "kognitív disszonancia", "na, gyűlnek a hülyék", és ilyenek. Egyes barátaim szeretik és követik Facebookon, kifejezetten hosszú kommenteket írnak, és ők is sokszor kapnak ilyen válaszokat. És persze ezek a fröcsögő emberek utánozzák Puzsér szóhasználatát. Ráadásul szerintem van egy Puzsér-szekta, akik bármit elhisznek, amit mond, és ők se néznek utána (ez főleg veszélyes, amikor maga Puzsér se nézett utána, szóval ezek az emberek valószínűleg egy csomó mindent gondolnak, csak mert Puzsér azt mondta, aztán már az se biztos, hogy ő jól mondta). Mondjuk az igaz, hogy erről nem maga Puzsér tehet.

Azon kívül azt sem értem, miért kell ilyen végletesen fogalmaznia. Például minden a leghitványabb, a legrosszabb: igazából ezzel két bajom van. Az egyik, hogy ez azt feltételezi, hogy ő sok dolgot ismer, hiszen kiválogatja a legeket. Például nem értem, miért a leghitványabbak a Sznobjektívben bizonyos könnyűzenei előadók, ha a listából kijön, hogy Puzsér alig ismer bármilyen előadót aki nem angolul énekel. Ez az 50 legjobb zenész listájából is látszik, hogy kábé annyit tud a zenéről, hogy zenei világ = amerikai meg angol zenék (kivéve egy-két németet meg franciát). A másik bajom meg ezzel, hogy egyes esetekben egy-egy tevékenységét vagy akár egy-egy dalát ismerte az illetőnek, és az alapján totális véleményt mondott róla. És amúgy a meghívott vendégek sem értenek hozzá, még az az Oszkár sem tűnik úgy, aki elvileg rádiós.

Azért beszéltem ennyit a zenéről, mert én arról tudok többet, de a barátaimtól hallottam, hogy a filmekről is épp ilyen nulla háttérmunkával beszél,és ez szerintem tiszteletlenség a közönséggel szemben. És kommentelőktől is látok rendszeresen ilyeneket, hogy berakják a valódi infókat, és számon kérik, hogy van-e bármi, ami tényleg hiteles infó. Vagy az említett 50 legjobb zenész alatt valaki írta, hogy ha ilyenek a kedvencei, akkor mi jogon szidja a tök ugyanilyeneket a Sznobjektívben (a világsztárokra gondolok, nem Kozsóra). Mástól is olvastam a GYK-n, hoyg elsőre meggyőző Puzsér, aztán amikor egyszer olyasmiről kezd bezsélni, amihez te is értesz, lehullik a lepel, és az illető ezt fájdalmas csalódásnak nevezte. Tökre egyetértek. Persze, abban igaza van Puszérnak, amikor ilyeneket szid, mint a Kozsó meg társai de hát könyörgöm, ezeket senki nem szereti igazából 70-es IQ fölött. Amikor olyan dolgok jönnek szóba, amik nem ennyire egyértelműen gagyik, ott már hagy némi kívánnivalót maga után a hozzáértése. Azt sem értem, miért kell olyan dolgokat kritizálnia, amik már sehol sincsenek, például Császár Előd, Csepregi Éva, meg a Szex vajon mi és társai. Mintha a saját gyerekkorában hallott rossz dolgokat akarná elmondani, de a világ már nem itt tartana. De hát sokkal fontosabb lenne aktuális dolgokat kritizálni, hogy mást ne mondjak Nicki Minajt vagy Kis Grófot. Kinek tesz szolgálatot azzal, hogy utólag beszél 10 éve feloszlott zenekarokról, akiket már létezésük alatt se vettek komolyan?

Azért elismerem, hogy sok dologban igaza van, például amikor a Vundersőn és Zuperszexiben elmondta a véleményét Balázséknak vagy Hajdú Péterrel kapcsolatban. A Csillag Születikben alapvetően igaza volt, de szerintem az sem jogos elvárás, hogy minden zenész magának írjon dalt. Nagyon sok jó énekes nem dalszerző, például Kovács Kati. Valamint máig nem értem, miért juttatta tovább Plazmát, mintha az valami nagy művész lett volna, pedig csak szimplán olyan műfajban alkotott, ami tetszett Puzsérnak. Egy kulturálatlan hülyegyereknek tűnt, és semmi társadalomkritika nem volt a káromkodása mögött. Krúbit sem értem, miért nevezi csodagyereknek.


2019. jún. 10. 23:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyszer rosszul idéztem az egyik válaszolót.
2019. jún. 11. 01:13
 12/21 A kérdező kommentje:

Itt szidja a Queent. Korábban az egyik legjobb előadónak nevezte. És persze akik hurrognak a videóban, azoknak megmondja, hogy "jobban ismerem a Queen-életművet, mint ti". Honnan tudja?


https://www.youtube.com/watch?v=ObTw2fVmHvM

2019. jún. 11. 02:18
 13/21 anonim ***** válasza:

Kicsit szürke folt. A magyar színtéren szerintem az egyik legjobb karakter, mert nem csak cuki dolgokat mond, ahogy szinte mindenki más, hanem mer kényesebb témákba is beleállni és konfrontálódni. Igazából ezeknek alapvetőnek kéne lennie szerintem.


Hiteles-e? Nehéz kérdés. A médiát szidta, aztán elment a Viva Cometre, ahol aztán a médiának beszólt. Szerintem ő nem is akar teljesen hiteles lenni, hanem a saját egója miatt jobbra-balra helyezkedik kicsit, hogy provokáljon. És ezt jól teszi.


A pontjaid:

1: Attól, hogy valaki nem tud főzni, tényleg közölheti, hogy a leves elsózott. Azt írod, hogy nem nagy dolog ez, mégis alig képes rá pár ember. A többség vagy vagdalkozik vagy megy a tömeg után. Szóval de, ha valaki ezt normálisan közli, akkor az nagy dolog. Alapnak kéne lennie, de nem az.

Plusz beszélhetünk arról is, hogy van, aki focistának béna volt, de edzőnek jó. Attól, hogy valaki nem tud valamit megcsinálni, még tudhatja, hogy más miért csinálta jól vagy miért nem.

Az külön kérdés, hogy SZERINTED létezik kritikus vagy sem. Ha valaki a kritikának, mint műfajnak megfelelően érvel, akkor az kritikát ír. Hogy ráragasztjuk a kritikus jelzőt, az ettől független. Az meg, hogy valaki több dologban is csinálja ezt, szintén tőled független.

2: Ebből most azt láttuk, amit te írtál. Lehet hosszasan semmitmondó szöveget is írni, ezzel így konkrétumok nélkül nem lehet mit kezdeni. Közszereplőként én is megunnám, ha ugyanazt kéne leírni az oldalamon százszor, szóval rövidítenék. (Erre mondjuk a gyk is tökéletes példa. Rengetegszer volt már, hogy egy kérdésre válaszoltam, majd ugyanazt többször kellett leírnom, mert egyszerűen képtelenek voltak sokan felfogni. Ne felejtsük el: Felmérések szerint a magyarok negyede funkcionális analfabéta. Voltam egy közhasznú facebook csoport adminja és kiábrándító, hogy mennyien nem tudták felfogni, hogy mit kéne oda posztolniuk.)

Végletessége: Ezt direkt csinálja és sokszor érezhető, hogy tükör akar lenni. Szerintem ezzel nincs akkora gond. Mindenki más ezt csinálja, csak előtte átnézi, hogy miről mondhat végletes véleményt. Aztán besimul a többiek közé. (Zenében mondjuk nem olyan meglepő, hogy angol és amcsi dolgokról beszél, mert ez a 2 nemzet az uralkodó ilyen téren. Én is hallgatok mást, de mennyiségeket tekintve leköröznek mindenkit.)


Az meg, hogy régi dolgokról beszél és mostaniakról kéne... Hát, ezt mindenki maga dönti el. Senkinek sem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy régi vagy új dolgokról beszéljen. Ezzel mi a gond? Ráadásul ő aktuális dolgokról is beszél.



Én sem értek vele sok dologban egyet (pl. Krúbi hihetetlenül túlhájpolt), de szerintem Puzsér a magyar köztérre kell. Egyszerűen annyira nincs semmink, hogy legalább ő legyen. Attól függetlenül, hogy hihetetlenül önmorcogó, mégis önkritika mentes nép vagyunk, ahol mindenki azt hiszi, hogy mindenhez IS ért és mindenkit IS szidni kell.


Puzsér elsősorban nem világmegváltó és nem csodatevő, hanem egy showman. Van nekünk beszélni képtelen poéntalan kaszatibink, bűnöző győzikénk és még pár hasonló karakter. Szerintem Puzsér ezek fölé simán befér.


(Dancsó szidása meg divat lett. Az elején mindenki imádta, aztán befutott, jöttek mások és ő lett a húderossz emberke. Mindezt úgy, hogy ő nem csak videózik, hanem videózással kapcsolatos munkát végez a való életben is. Dancsó valóban nem olyan vicces már, mint az elején, de a sztorihoz hozzátartozik, hogy azóta az ingerküszöbünk is változott, ő is változott és a videógyártás is változott. Ha ugyanazt hozná, mint az elején, megmosolyognánk, aztán lapoznánk. Mindegy, hogy mit csinál, tőle csodát vár az emberek egy része és ha ezt nem hozza, akkor rossz lesz. Ilyen elvárásokkal és reakciókkal teljesen érthető, hogy azt rakja le az asztalra, amit. Elég kevés ember volt képes megújulni egy lejárt siker után. Pl Jason Biggs kifutott az amerikaipitékkel és ennyi.)

2019. jún. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Talán azért nem érthető mire vonatkozott a következetesség, mert nem a Sznobjektív műsoron keresztül közelítettem meg a kérdést. Most erre nem tudok mit mondani, az a műsor egy vicc, nincs mit komolyan venni tizes listákon, hacsak nem a közben elhangzó fél-egy mondatokat amiknek néha volt is értelme, de tartalmilag nincs sok benne, ízlésről vitatkozni hülyeség. Sosem értettem miért számít az többet az embereknek, ha ismert emberek a tévében nyilatkoznak hülyeségeket olyan témákban, amiben nyilvánvalóan nem kompetensek, az miért nem ugyan olyan felháborító mikor mindenki ért a focihoz meg a politikához. Mi különbség van abban, hogy a kocsmákban, a piacon, vagy a fodrásznál beszélik ki ezeket az emberek, és miért rosszabb az, ha ezt valaki a tévében mondja, ha mások ugyan úgy elmondhatják ennek ellenkezőjét is ugyan ott, vagy ugyan úgy lehet saját csatornája, vagy hozzászólhat a posztok alatt mindenhez bárki és akárki? Oda is írhatja, hogy "én zenekritikus vagyok és azt gondolom erről" de nem hinném hogy ez számítana, mert nem minden kompetencia függvénye, van ami csak egyéni vélemény az egyén sajátos értékrendje alapján, amivel van aki egyet ért és van aki nem.

Szóval ezzel, amikor leül és filmekről, könyvekről, meg zenéről mondja a dolgait, nem tudok mit kezdeni, hát mondja el. Én is elmondom, te is elmondod, igaziból emiatt senki nem fogja utálni amit eddig szeretett, de talán kíváncsi lesz olyanokra akiket eddig nem ismert, nincs ezzel baj szerintem. Belehallgattam ezekbe a műsoraiba is, de igaziból eluntam, valóban sok hülyeséget beszélt benne, azért a fél perc tartalomért meg nem érte meg a többi időt rááldozni.

Amiket meg tudok hallgatni az az Apu, lehet FAM miatt is, nem tudom, ott az idő 65,873%-ban hasznos mondatok hangoznak el. A másik amiket meg szoktam hallgatni azok a vitázós dolgai, és úgy tudom oda várja is a hozzáértők jelentkezését, bár az is igaz, hogy könnyen elveszti a fonalat és inkább csak a saját nézeteit szeretné elmondani közben, emiatt sajnos néha csak 41,344%-ban hangzik el hasznos infó, és nem mindig éri meg meghallgatni ezeket, pláne ha meglátom, hogy 2,5 óra az anyag és fél perc es sóhajtással indul.

Ezek alapján arra értem a következetességét, hogy van egy alap értékrendje, egy rendszere, de ami látványosabb, az a küldetéstudata, és kívülről úgy látszik, hogy valóban ezek mentén tűz ki célokat és mondja a dolgait. Lehetne azt mondani persze, hogy azért választ ilyen megosztó témákat, mert erre ugranak az emberek, de ezek a témák kb. mindig voltak, és valamiért elfogadtuk úgy ahogy kaptuk, vagy elfogadtuk úgy hogy egyikünk szerint így van a másikunk szerint meg úgy, és jobb nem is beszélni róla, pedig dehogynem kellene ezekről beszélni, és egyességre jutni benne.

Nem, nem, pont ezt mondom, hogy az lenne a legjobb ha nem terelhetne senki nagy tömegeket, és igazad van abban, hogy az alap tévedései bizony lehetnek akár káros hatással is ezekre a "tömegekre" nézve, viszont ezt valószínűleg csak később fogjuk megtudni (már hogy károsabb vagy hasznosabb volt inkább), de így van ez olyankor mikor változást akarunk elérni, vállalnunk kell némi kockázatot. Az is baj, hogy kevesen vannak (szinte nincsenek) olyan magukat szakembernek mondott emberek, akik nyíltan fel mernének vele vállalni ilyen vitákat, persze nem szó szerint a félelem tartja őket vissza, csak lusták, vagy érdektelenek, de talán ez is egy módszer, hogy addig mond valamiről hatalmas hülyeségeket, hogy emiatt egy témában kompetens valaki elhagyja az íróasztalát és odaül beszélgetni. Szerintem nem lenne rossz, ha hozzáértők beszélnének értelmes témákról. Én elég nagy tévénéző voltam, azon nőttem fel, és mindenféle műsort megnéztem, most összesen egy olyan jut eszembe amibe meghívtak különböző vallási vezetőket, orvosokat, meg mit tudom én kiket, és tök normálisan el tudtak beszélgetni az abortuszról, azóta sem láttam hasonlót sem, de futnak a szappanoperák, a főzőműsorok, meg a kibeszélők azóta is állandóan, a bulvár szintjeiből is már csak a legfelsőt célozzák meg, tehát ami a víz tetején lebeg, nincs mélység vagy tartalom, nem mondhatod, hogy van mit kockáztatni, mert rosszabb már mi lehetne még. B.b.szós live, oké. :D

Dancsót tényleg azért hívta meg abba a műsorba, mert mindketten tudják azt amit leírtatok róla, jogosan került fel arra a listára, de azért eladni magad ahogy a celebek, nem ugyan az mint amit Dancsó csinál, aki végül is felvállalja, hogy neki is van az a pénz, de az ő terméke a Videómánia , és ennek a terméknek a reklámidejét fizetteti meg, nem a magánéletét árusítja ki. Értem én, hogy nemesebb elgondolás lenne nem megélni a csatornájából, de benne van száz éve, meg tízezer munkaórája, és most pénzt termel neki. Ahhoz hogy ez így maradjon heti 10 perc anyagot kell produkálnia, és 10-20 éven keresztül heti 10 perc hasznos-érdekes- értékes-szórakoztató téma nem hever az út szélén. Marad tehát az a megoldás, hogy évente jön 40 akármilyen tartalom, de akad mellé 5-10 érdekes, vagy hasznos, vagy vicces, vagy kinek mi kell. A másik lehetőség, hogy kiszáll belőle, biztos ez is a terve miután megkereste az első 800csillió dollárját vele.

Bár én nem igazán hallottam Puzsértól, hogy dicsérné Dancsó csatornáját... Azt viszont nem látom benne, mitől lenne káros a fiatalokra. A múltkor valami golyós innivaló összetételére hívta fel a figyelmet, az elég hasznos szerintem. Van amikor viccesre sikerül, van amikor érdekesre. Gyakran nincs nagy tartalom, de 10 percet egy héten bármikor elvesztegetek az életemből erre, és nem látok benne olyat ami ártalmas lenne.

2019. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# 10

A jolly szónak több jelentése van, első jelentése a szótár szerint tényleg az hogy meglehetősen, nagyon. Úgyhogy Puzsér ebben nem mondott hülyeséget.

Az egyik beszélgetésben őszintén elmondta magáról, hogy nem sok témában vannak mély ismeretei, de széles a látóköre, sok mindenhez hozzá tud szólni.

Az hogy mely produkciókban van művészi érték, nem egészen szubjektív, ezt próbálja megértetni a laikusokkal.

2019. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A Jolly Joker szóból vezette le. A Joker főnevesült melléknév. Az előtt legfeljebb melléknév állhat, nem lehet előtte határozószó. Nem lehet az, hogy nagyon. Egyébként meg sok szó jelent sok mindent, de az ember értelmesen következtet a kontextusból. Ha meg nem, akkor hogy jelentheti ki, hogy az ezt jelenti, és nem a másikat? Abban az esetben se neki van igaza, ha nem számít a kontextus.


De nem ez a lényeg. A többire majd válaszolok, de hogy őszinte legyek, nem arra válaszoltál, amit kérdeztem.

2019. jún. 14. 09:07
 17/21 A kérdező kommentje:
Egyébként kedvencem, hogy ha valaki véleményt mond Puzsérról, azok, akik szeretik, rögtön azzal jönnek, hogy miért nem nézünk utána, vagy ismerjük-e alaposabban a munkásságát. Hát de ő is ezt csinálja. Csomó dolgot nem is tud, de véleményt alkot róla.
2019. jún. 14. 10:14
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki szereti Puzsért, abból nem következik, hogy mindenben egyetért vele. Engem is zavarnak bizonyos dolgai, de azért nézem mert különlegesen jó meglátásai vannak, jól fogalmaz, és szerintem is a mai kor értékválságban van. Végre valaki erre rá akar világítani.
2019. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, ez igaz, hogy nem ért vele valaki mindenben egyet. Én abból indultam ki (de ez csak én vagyok), hogy valakinél azt látom, hogy alapból nem ért dolgokhoz, de hozzászól, akkor alapból hiteltelen a szememben. Persze vannak jó meglátásai, és lehet szeretni sok dolgot vele kapcsolatban. Szerintem eleinte hitelesebb volt egyébként, mások is mondták, hogy időközben ábrándultak ki.
2019. jún. 22. 15:21
 20/21 A kérdező kommentje:
Arra például senki nem válaszolt, hogy egy mérnökkel meg nem tudom kikkel beszélgetni tök más témáról, miért jelenti, azt hogy szakértőt hívott a műsorába? Például egy mérnökkel elemezni Szandi dalszövegeit vagy egy egyiptológussal beszélgetni Palvin barbiról miért számít szakértő vendégnek?
2019. jún. 22. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!