Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen életritmusra vágytok...

Ti milyen életritmusra vágytok? Munkába járni vagy szabadon élni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy pontosítom a kérdést, de végül úgy döntöttem, hogy legyen ilyen laissez faire.

2019. aug. 2. 19:02
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
86%
Heti pár óra munka. Nem csak vágyom rá, hanem meg is valósítottam.
2019. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
93%
Ha varázsvilágban élnénk és nem kellene a megélhetésre gondolni, csakis a szabad élet a természetben.
2019. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
84%
Szabadon élni úgy, hogy közben dolgozok. Ezt úgy értem, hogy kötetlen a munkaidőm, pl. otthonról dolgozok, és csak a határidő van megadva, azt én döntöm el, mikor látok neki.
2019. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
84%

Ha lenne rá lehetőségem én teljesen kivonulnék a társadalomból...


Egyáltalán nem érdekel az anyagi javak hajszolása..

2019. aug. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk, az tényleg gáz, hogy az ember infarktusig túlhajszolja magát, mindig boldogtalan, mert elhitetik vele, hogy többre van szüksége, közben meg zsákszámra dobja ki a maradék kaját, meg a felesleges cuccot.


Bizony a kevesebb sokkal több is tud lenni.

2019. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
92%
Ha kreatív munkám lenne hobbiként élném meg, ha ebből saját vállalkozást is csinálhatnék, akkor a saját időmet és energiámat is szabályozhatnám, hasznosnak érezném magam, pénzem is lenne, szívesen elfoglalnám magam a munkámmal, és hagynék magamnak időt lábat lógatni a Dunába is. Szükségem van arra az érzésre, hogy van dolgom és annak eredménye is, nyilván nem mindegy, hogy ez a dolog és annak eredménye mi, szerintem a szabadság akkor kezdődik, ha az embert ez magának választhatja, döntheti el, és önmaga rendelkezhet az idejével, erejével, pénzével is.
2019. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
28%
Mindkettőt próbáltam, és egyértelműen szabadon élni. Persze ehhez pénz kell, mégpedig igen sok (anyagi függetlenség).
2019. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
92%

Szabad életet valasztanam mindenkepp. Ehhez persze kene egy biztos passziv jovedelem, ami akkor is termeli a penzt, ha nem dolgozok. Erre nagyon jok lennenek az ingatlanok, de ezek vasarlasahoz is penz kene. Ha lenne 300-500 milliom, akkor annyi ingatlant vennek belole Budapesten, amennyit csak lehetne, aztan kiadnam oket.


Mai arakkal 5 ingatlanbol mar nagyon kenyelmesen meglehet elni.

2019. aug. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
94%

Csakis szabadon. Arra vágyom, hogy ha már muszáj azt a tetves pénzt előteremteni munkával, akkor az olyan munka legyen, amit szívesen csinálnék és otthon is lehetne. Valamilyen alkotómunka lenne. Fotózás, fazekasság, porcelánfestés, írás, ilyesmi...Egy nagy házban, csendes helyen, aminek dolgozószobája vagy műhelye van és ahol nincsenek a seggemben szomszédok. Én osztanám be az időm és minden mást.

Életritmus? Reggel felkelni ébresztő nélkül, amikor jólesik. Nyugodt, komótos reggeli mellett eltervezni a napot aztán a többi szépen kialakul.

2019. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
87%

Az én olvasatomban a munka csak egy lehetséges eszköz többek között, hogy az anyagiakat megszerezzük általa.

De ha van passzív jövedelme az embernek, akkor nem szorul rá.

Nem szeretem a konvenciókat, nem szeretem, hogy valaki akkor tekintsen embernek, ha munkahelyen dolgozom.


Persze teljesen más kérdés, ha valakinek van egy szép hivatása, amit szeret, élvezettel és sikerélménnyel tölti el. Plusz ha pénz is jön belőle, akkor pláne jó. De nsm mindenki talál erre rá, sokak vannak akiknek csak nyűg a munka.

2019. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!