Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen életritmusra vágytok...

Ti milyen életritmusra vágytok? Munkába járni vagy szabadon élni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy pontosítom a kérdést, de végül úgy döntöttem, hogy legyen ilyen laissez faire.

2019. aug. 2. 19:02
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%
Mind a kettőt ki tudtam próbálni, nekem a második tetszik.
2019. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
45%

Van pár hülyeség, amit lehet olvasni a kérdezőtől s kommentelőktől is.


Rengeteg út van, az embertől függ ki mit s hogyan választ, tesz a dolgokért vagy sem (vagy nem igazán s elvan a langyos vízben)


Ki mit ért munka alatt?

Kérdező: ugyan úgy meg kell dolgoznod a dolgokért, ha magad csinálod is!

Szimplán a kész terméket alapozod s alkotod meg.


Szabadon élni?

Akárhol is laksz/élsz lesznek dolgok s papírmunka, kötelező befizetni való legyél egy tanyán élő vagy egy milliomos.

100%-os szabadság sose lesz.

(Vagy annak "ára van", de azt normális ember nem választaná)


Munka: alkotó vagyok, számomra a művészet s alkotás több ágon is jelen van az életemben.

Kezdetben alulról indultam, de mellette meló után otthon folytattam a 'saját' munkàimat. Nem, nem takarítàs meg ezek, hanem a kisebb projektekre értem, melyek egy nagyobb részei voltak: vállalkozàs a nem megszokott módon.


Amikor meghaladta jóval a havi fizumat, akkor léptem: felmondtam s a délután 5 óra pluszok helyett, abban a 8 órában is alkothattam.


Az elején sok időt kellett bele ölnöm, mostanra napi pár óra. Csak újabb termék alapjának elkészítésére kell többet ráfordítanom.


Az idő az elsődleges legfontosabb dolog az életemben. Mert az idő kell mindenhez:

Megalapozás,karrier, család, kapcsolatok na s persze önmagunkra is.

Kikapcsolás, utazàs, otthon.


Az alkotásnak 2 része van számomra:

-sokszorosítható termékek

-magamnak s szeretteimnek elkészítettek


Pl házban a bútorokat is magam csináltam, kanapét is az alap szerkezettől a kárpitozásig.

Tesóm lányának jelmezek, kiegészítők.


A szobrászat, grafikától kezdve 3D modellezésig, varrásig sok mindent tudok.


A mai világunkban a kreativitás szinte egyre jobban kihal. Az én korosztályom is agyatlan, nemhogy a fiatalabbak.


Az asztalos is szép szakma, de sokszor a sablon dolgokat látják a szakmabeli emberek is. Egyik ismerősömnek vázlatoltam ötleteket s mondtam: merjed szabadon engedni a gondolataidat. Nehezen, de ráérzett s eredménye is lett.


Volt kolegina felkeresett egy alap ötlettel, de nem tudott tovább haladni.

Egyedi sálak, díszek témában.

Bevezettem az anyagok, alapanyagok világába, vázlatoltam számára is, pár tippet s egyik elképzelésemet kiviteleztem magamnak, hogy lássa mennyi módon lehet egy dolgot variálni. (Nem, nem a sima kivágott hosszú sál, jóval összetettebb. 2 az 1-ben, 3 az 1-ben variálható 'sálak')


Számomra a szabadsàg az alkotàs, ami hobbim, munkàm s részem. :)


(Jelenlegi magamnak szánt projektem: műgyanta csontozatú, szilikon 70cm magas kutya s majd megy rá a műszörme - az ilyen munkákat csak magamnak készítem, nem véletlen)

2019. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

"Ki mit ért munka alatt?


Kérdező: ugyan úgy meg kell dolgoznod a dolgokért, ha magad csinálod is!"


De nem a munka volt a kérdés, hanem a munkába járás (= állás).

2019. nov. 2. 22:32
 34/43 anonim ***** válasza:
89%

A kérdezőnek a munkaHELLYEL van baja:)

Nem a munkával.

Tehát azzal,hogy másnak termeld a pénzt,és viselj el mindenféle idiótát éhbérért.


Ennél sokkal jobb ha magadnak termeled meg,amire szükséged van.

Bizonyos szempontból sokkal jobb volt az élet,annak a nőnek,aki mondjuk csak háztartást vezetett,és abból állt az élete.

Vagy,akik maguknak termelnek és eladnak valamit,amiből megélnek.


A mai rohanó világnak semmi értelme nincs.

Az egész életed rámegy arra,hogy pörögsz,sosem állsz meg,és miért?

Azért,hogy olyan tárgyakat vegyél,amikre semmi szükséged.

Közben sosem tudod mi az lazítani,meditálni,kikapcsolni,élvezni a létet,amiről elvileg valójában szólna.

2019. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jó, a másik rossz. Sok ismerősöm van, aki kifejezetten élvezi, és szükséglet neki, hogy reggel bemenjen egy közösségbe, ott töltse a napját és instrukciókat kapjon.

Viszont nem mindenki ilyen.

2019. nov. 4. 08:28
 36/43 anonim ***** válasza:
76%

A szabad élethez minimum 100 milliós vagyonra van szükség 1 főnek, de inkább többre és azzal még csak sima átlagos életet élsz.


Akkor viszont nem értelmezhető a "közösségbe járási szükséglet", hiszen a szabadság/korai nyugdíj nem azt jelenti, hogy otthon ülsz és a TV-t bámulod vagy sose végzel semmilyen értékteremtő tevékenységet, hanem azt, hogy SZABAD vagy. Azt teheted, amit szeretnél amikor csak szeretnéd.


Tehát, kialkudhatsz magadnak alacsonyabb bérért részmunkaidős, rugalmas munkakört, ha szereted amúgy a munkádat. Dolgozhatsz rugalmas munkakörön belül is csak kizárólag olyan projekteken, amik érdekelnek.


Illetve bármikor felmondhatsz és elutazhatsz egy évre thaiföldre egy halászfaluba, majd utána kipróbálhatod magad mondjuk New Yorkban. Ezt jelenti a szabadság.

2019. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság elgondolkoztam azon ,hogy néha jó lenne csak úgy elmenni más városokba ott dolgozni és ha unalmas lenne akkor továbbállni, főleg külföldre gondoltam most. De ez nem lenne egyszerű.

Csak unom ezeket a monoton hétköznapokat hogy munka és otthon , aztán ennyi az élet. Elég szánalmas az egész. Van ez a Chris McCandles sztori az Út a vadonba c.film. Akit érdekel a szabadabb életmód ajánlom megtekintésre.

Egyszer egy nap lehet én is megteszem ezt ha megunom ezt a rabszolga életmódot .


27L

2019. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Én munkába szeretnék járni, egyébként haszontalannak érzem magam. Lehet gyár, állatmenhely, csak annyi kikötésem van, hogy hosszútávú legyen.
2019. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Munka mindig lesz valamilyen formában, még ha szabad is vagy. 😅 Te nagyon okos.
2019. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
ÉRTELMES munka, lehetőleg olyan, ahol nem kell sok emberrel foglalkozni (pl. a programozás ilyen lenne). Mellé tisztességes mennyiségű szabadidő, hogy jusson tér pihenésnek, magánéletnek, sportnak.
2019. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!