Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen életritmusra vágytok...

Ti milyen életritmusra vágytok? Munkába járni vagy szabadon élni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy pontosítom a kérdést, de végül úgy döntöttem, hogy legyen ilyen laissez faire.

2019. aug. 2. 19:02
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

20: Szerintem is.

Ehhez kapcsolódóan tudom akkor most elmondani, hogy ismereteim szerint az atlantisziak találták fel és vezették be a munkát szocializációs, jellemfejlesztési céllal.

Még később, a piramisépítéseknek is az volt a célja, hogy elmaradottabb népeket szocializáljanak, fegyelmet, koncentrációt, stb-t fejlesszenek ki náluk.

Tehát egyfajta iskolázás.

2019. aug. 30. 13:43
 22/43 anonim ***** válasza:
22%
Az atlantiszi szociológiáról milyen közvetlen forrásról tudsz? Mert elég jót nevettem ezen, ami kellett így reggelre. :D
2019. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
22: Hatalmas irodalma van.
2019. aug. 31. 17:10
 24/43 anonim ***** válasza:
68%

Szövegértés kapa. Megismétlem: KÖZVETLEN!!! Nem az, hogy egy rakás sci-fi, összeesküvő elmélet író mit hordott össze, hanem valami konkrét bizonyíték.


De csak elsőre volt vicces, most már unalmas, amúgy se szép dolog másokat kinevetni a bugyutaságuk miatt, szóval elnézésedet kérem ezért.

2019. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb ember, néhány megrögzött sztahanovistát leszámítva szabad életre vágyik, még az ilyen mostanában divatos "munkám a hobbim" emberek is jobban szeretnék, ha a munkájuk ténylegesen a hobbijuk lenne, ugyanis ha meg kell élniük belőle, akkor lehet bárki bármi, fotós, újságíró vagy hivatásos plüssnyuszi, akkor is kényszerből, nem kedvelt embereknek, nem alkalmas időben kell a kedvére tenni, ami már messze van a szabadságtól meg a hobbitól...


Az emberek 10-20%-a ma is élhetne gondtalan életet, csak a fogyasztói társadalom a marketinggépezeten és a médián keresztül folyamatosan gondoskodik róla, hogy, hogy ezeknek a sok szabadidővel rendelkező embereknek egy része mindig többet és többet akarjon. Hiszen ez biztosítja a tőkejövedelem áramlását a szupergazdagok felé, akiket még az infláció sem érint, hiszen ők maguk birtokolják a piacot.


Az élethez ma Magyarországon, mai árakkal mérve havi elkölthető 300 ezer Ft kell reálértéken. Azért írom így, mert van, aki kacsalábonforgó palotát akar autókkal (azokat fenn is kell tartani), más beéri egy 30 négyzetméteres garzonnal, megint más még hajlandó lenne fát is kifűrészelni az erdőben, hogy kunyhót építsen magának vidéken.


Viszont vannak olyan dolgok, amik azért többé-kevésbé muszáj az élethez (jó, az Amish lelkületű embereknek biztos nem, de egészségügyi szolgáltatást nekik is igénybe kell venniük, különben meghalnak vagy elfertőződnek és azután halnak meg az meg mindenhol a legdrágább).

2019. szept. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, nagyon tetszik a válaszod, egy a bökkenő: azt a bizonyos háromszázezret elő kell teremteni olyan módon, ami összeegyezthető a szabadsággal. Na ez nem olyan egyszerű.
2019. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
81%

Utazni szeretnék, backpacker stílusban, már régóta, és szoktam is, de jó lenne életvitel szerűen.

Viszont nemrég jöttem vissza egy 2 hónapos útról, és nyilván voltak nehézségek, de nagyon jó volt, viszont ettől függetlenül én magam is meglepődtem, hogy mennyire hiányoztak az unalmas mindennapok, a munkába járás, a reggeli rutinom, hogy este sorozatot nézzek a cicámmal...

2019. szept. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
88%
Én szeretnék egy olyan világot, ahol nem kell dolgozni. Mindenki egyenlő, és mindenre van lehetőség. Ha valaki kreatív, akkor csinálhatja azokat, amiket kitalál. Az emberek születésüktől fogva gazdagok, és mindenki megtalálja a saját útját, és erre, meg is vannak a megfelelő eszközök! És mindenki belátta, az élet a legjobb dolog a világon.
2019. okt. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
84%

Ha az embernek van egy olyan hivatása, amit örömmel csinál, akkor nem tehertétel.

Számomra a tökéletes élet az, amikor van annyi passzív bevétel, hogy nem szorul rá az ember a munkavégzésre, de mellette pedig van olyan munkája, amit örömmel csinál.

Én pl így vagyok a TŰZOLTÓSÁG-gal. Van bevételem, el tudnék lenni "csak úgy" is, de ezt szeretem. És legfőképpen azt, hogy ez sem olyan, hogy tétfőtől péntekig napi 8 óra, hanem sokkal jobb.

2019. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Örömmel olvasom a válaszaitokat, köszönöm szépen.

A legutolsó különösen tetszik.

Esetleg szolgálati nyugdíjas vagy, és továbbra is dolgozol?

2019. okt. 1. 22:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!