Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalabb korosztály közül...

A fiatalabb korosztály közül (18-30) a nők vagy inkább a férfiak hazafiasabbak és nemzeti érzelműbbek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szinte mindenki utál itt élni és legszívesebben nyugatra költözne (én is ha tudnék nyelvet), de biztos vannak akik vérükben piros-fehér-zöld csörgedezik, éneklik a Himnuszt és esetleg sajnálják Trianont vagy éppen holnap büszkén mennek a Puskás-Stadion megnyitójára, esetleg szeretik a néptáncot meg hasonlók. En bloc ezeket mérlegelve szerintetek a pasik vagy a nők között van több hazafias érzelmű? Indokot is kérnék, hogy szerintetek miért?

2019. nov. 15. 00:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként mindez arra az alapvető dilemmára vezethető vissza, hogy a mélyen belénk kódolt törzsi szerveződés iránti vágy pozitív vagy negatív dolog. Szerintetek negatív, mert aki nacionalista, aki beáll egy zászló egy zászló mögé, az könnyen irányíthatóvá, befolyásolhatóvá, radikalizálhatóvá válik. Van is egy híres idézet ezzel kapcsolatban, ami mindig előkerül, hogy csak az az ember büszke a származására, aki életében semmit nem tudott elérni önerőből, és így olyan dologhoz kénytelen ragaszkodni büszkén és önfejűen, ami nem sajátja. Ez alapvetően egy nagyon jó gondolat és igaz is, csakhogy hatalmas különbség van aközött, hogy valaki mondjuk politikai párt, vallási mozgalom vagy szélsőséges ideológia elvakult, fanatizált terjesztője, és aközött, hogy valaki szereti a hazáját és előbbre valónak tartja, mint saját sorsát. Ezt jelenti a hazafiság egyébként röviden. A hazaszeretet esetében ez az egyenlet pontosan ellentétes végeredményre vezet. Egy összetartó, önszerető, tradicionális értékeihez ragaszkodó közeget sokkal-sokkal nehezebb megtörni, politikai, kulturális és gazdasági irányítás alá vonni. Ha megnézed bármelyik modern diktatúra kiépülésének folyamatát, akkor láthatod, hogy a leigázandó népet legelőször mindig identitásuktól fosztják meg, hogy asszimiláció elsöpörhessék őket a történelem terepasztaláról. Napjaink legjobb példája az, amit a kínaiak csinálnak a muszlim ujgurokkal; de lehetne említeni a kurdokat, meg még több száz másik példát. A szerb vagy az albán maffia miért van jelen egész Nyugat-Európában? Az olasz és az ír maffia hogyan jutott el az USA-ba? És kicsit röhejes, hogy pont a cigókat hozom fel pozitív példának, de egy valamiben tanulhatnánk tőlük: a saját közösségünk védelmében. Ők nem haboznak kiállni egymásért semmilyen helyzetben. Persze ez legtöbb esetben primitív viselkedéssel és bűnözéssel párosul, ami nyilván negatív, meg ugye nekik nincsen saját országuk, úgyhogy kicsit irreleváns példa. Visszatérve, ugyebár alapvetően ez a kultúrharc zajlik most Nyugat és Kelet között Európában (általánosítva, hiszen kivételek és ellentétes tendenciák mindenhol vannak), de alapvetően a globális nagyhatalmak között is.


A történelemben is vannak objektív törvények, és sajnos ugyanazokat az évszázados hibákat követjük el újra és újra, jobb- és baloldaról egyaránt, csak más formában és más jelszó alatt. Most a gendersemleges szivárványos antinacionalista bullshit a menő, legalábbis Nyugaton, de két-három évtized múlva majd visszajönnek a szélsőjobbos mozgalmak, természetesen reakcióként az előbbire. Hatalomra talán sosem jutnak, hisz az emberek még emlékeznek a MÚLT szörnyűségeire és a háborús bűnökre, de tematizálni fogják a közbeszédet. Kis demagógiával hadd zárjam a monológomat, van egy jó mondás, ami arról szól, hogy a jó létben felnövő ember 20 éves korára baloldali lesz - ezt egyesek kinövik, mások pedig megrekednek ott. Nem véletlen, hogy a fertő szélsőbalos antifa pestis is a pesti romkocsmákban meg a szabad egyetemeken a menő...

2019. nov. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos összemosol két teljesen különböző dolgot. A jelenlegi kormánynak semmi köze a jobbolisághoz. Az egy dolog, hogy jelenleg ilyen retorikát folytatnak, hisz ez szolgálja legjobban a céljaikat és biztosít lehetőséget a korrupciónak, de ezen egyetlen másodperc alatt változtatnának, ha a helyzet úgy kívánná, hogy Brüsszellel mégis jóban kell lenni. Mellesleg hogyan is lehetne jobboldali egy olyan kormány, ami Izrael legnagyobb haverja az EU-s országok közül, a sorai meg tele vannak korábbi komcsikkal?


Vicces, hogy én egy szót sem írtam pártpolitikáról, de te szinte azonnal ezt hozod fel. Nektek a fidesz és a nemzetiség pont olyan lett, mint a fideszeseknek soros: egyszerű démonizált ellenség. De azért elmondom neked, hogy igencsak távol állok attól, hogy a fideszesekre húzzam az ikszet, bár ez nem hiszem hogy érdekel téged, hiszen szélsőbalos körökben az a tendencia, hogy aki nem hajlandó csatlakozni a Fidesz Elleni Szent Háborúhoz, az csakis fideszes rejtett ügynök lehet. Lásd Puzsér vagy Mi Hazánk. És még te beszélsz feketéről és fehérről, elég röhejes. Ez biztos igaz a fanatizált fideszes táborra (bár rátok is), de én nem tartozom közéjük.


Nyilasokat pártolok? Tehát előhúztad az ultimate náci kártyát :) Én személy szerint semmilyen extérmizmusnak nem vagyok a híve, a fehér terrornak sem, nem is tudom hogy ezt miből szűrted le (a tudatlanságom ez esetben költői), de ily formán az általod irányomban megfogalmazott kettősmérce-vád is puszta fantazmagória. Bár az igaz, hogy nyilasmatrica nincs kint a kocsimon. Pont erről beszélek neked, hogy a hazaszeretet és a nemzeti öntudat feljebb áll azon a bizonyos polcon, mint a pártok, az ideológiák vagy éppen a nevükben elkövetett szörnyűségek. Itt az a probléma, hogy a modern baloldal eredendően tagadni próbálja a hazaszeretet létjogosultságát. A jobboldal meg sok esetben kihasználja ezt, és behülyíti vele az egyszerűbb embereket, ez is tény, sajnos.

2019. nov. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes hogy én is kedvelem Puzsért, mégis most milyen jól egymásnak estünk.


Amúgy csak ugyanannyira kaptam elő a náci kártyát mint te ellenem a komcsi kártyát (tudjuk jól hogy Mo-n az internacionalista jelző kvázi egyenlő a komcsizással).

2019. nov. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Itt az a probléma, hogy a modern baloldal eredendően tagadni próbálja a hazaszeretet létjogosultságát. A jobboldal meg sok esetben kihasználja ezt, és behülyíti vele az egyszerűbb embereket, ez is tény, sajnos."


Naaa, csak nem kell nekem trianoni tortúrát kívánni elvtárs-bajtárs-pajtás! Ebben pl elejétől a végéig egyetértünk.


Ha nem csuklóból internacionalistázol, akkor nem lépem meg én se azt a hangnemet.

A te fajta kulturális-jobboldali érzelmű emberekkel igazából a világ kérdései közül jelentősen többen értek egyet, mint amennyiben nem értek egyet.


Max annyiba tudok még belekötni (de ez már tényleg kákán csomó esete...) hogy nem olyan újkeletű az egyesült Európában gondolkodás mint beállítod (nem, nem komcsi kobakból forrt ki az ötlete):


[link]

2019. nov. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Csak engem zavar, ha valakit ügyét ír ugye helyett?
2019. nov. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

A nők nagy átlagban nagyobb eséllyel űznek népiesebb, a kultúránkhoz köthető elfoglaltságokat. Nézz fel pinterestre; a magyar részleg tele van népies hímzésekkel, és egyéb kezmuvességekkel; menj fel nosaltyra, a hagyományos magyaros recepteket nagyrészt nők osztják meg, és kérdezz meg 10bol 9 neptanc csoport vezetőt, mert azt fogják mondani, hogy lányból/nőből sosincs kevés jelentkező, viszont a fiúkat/férfiakat úgy kell összehalászni. Plusz nőből van több néprajz szakos is.

A férfiak is hazafiasak, de ők általában nem kultúrafenntartó formában, hanem inkább csak beszédben; pl amikor idegeskedni kell a migráncsok miatt, meg Trianon miatt, meg a "tradicionális értékek" miatt.

2019. nov. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A hapsik egy része jobban.
2019. nov. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Nemzeti érzelmű alatt mit értesz?

Azt, aki tiszteli a hagyományokat, érdeklik a népművészetek, népszokások, történelem, büszke az országára?

Vagy az ilyen turbóturulos sumérmagyar trianon miatt rinyálós neonácikat, akik "hazaszeretet" jeligére utálnak & pocskondiáznak mindenki mást? :D

2019. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Jól mondja az utsó. Nemzeti érzelmű alatt ezekre az agymosott rasszistákra gondolsz, akiknek az a hazafiság, hogy bebaszva üvöltik, hogy vesszen Trianon. Énekeld csak a himnuszt egész nap, dolgozni meg majd mi fogunk helyetted. Remélem egyre kevesebb ilyen van.
2019. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
25%
#19, ezen jót röhögtem. Persze, a lmbtq közösség tagjai tartják el a mocskos nácikat :D. Nyílván. Meg ügye aki már halgstja a humnuszt máris alkesz sz@@@@r, nyílván. Én tag vagyok a "róma" bűnmegelöző csopiba. :D
2019. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!