Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalabb korosztály közül...

A fiatalabb korosztály közül (18-30) a nők vagy inkább a férfiak hazafiasabbak és nemzeti érzelműbbek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szinte mindenki utál itt élni és legszívesebben nyugatra költözne (én is ha tudnék nyelvet), de biztos vannak akik vérükben piros-fehér-zöld csörgedezik, éneklik a Himnuszt és esetleg sajnálják Trianont vagy éppen holnap büszkén mennek a Puskás-Stadion megnyitójára, esetleg szeretik a néptáncot meg hasonlók. En bloc ezeket mérlegelve szerintetek a pasik vagy a nők között van több hazafias érzelmű? Indokot is kérnék, hogy szerintetek miért?

2019. nov. 15. 00:01
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Fuh, jól elkalandozott itt néhány kommentelő. Nem fogom végigolvasni a történelmi eszmecseréiket.

SZÓVAL: hazafiasság alatt nem a turbómagyar, szkítás, nagy-magyarországos, vesszen trianon mantrázós agymenésekre gondoltam, HANEM:

* kulturális hagyományok őrzése és kedvelése: történelem, néptánc, várak látogatása, hazai turizmus hirdetése és szeretete

* az állampolgárság nem szégyellése: himnusz éneklése, külföldön a magyar hagyományok megőrzése és ápolása, valamint ragaszkodás a visszatérésre körülményektől függően

* a gyermekvállalást nem tartja cikinek

* ha itthon szépen megél, akkor nem ragaszkodik végleg külföldre költözni csak a jobb fizu miatt

* nem általánosítja a magyarokat ("tipikus magyar felfogás", "bezzeg milyen irigyek a magyarok"), hanem tudja, hogy vannak rossz és jó emberek


Szóval ezek kombinációja, ami számomra jelentheti, hogy valaki hazafias.

2019. nov. 15. 13:37
 22/22 anonim ***** válasza:
Ez a gyermekvállalás érdekes. Szerintem aki szülő lesz, az nem a magyarságra gondol közben, és nem hazafiasságból teszi, hanem önös érdekekből. (Ami a normális.)
2019. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!