Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok lány és nő miért akar...

Sok lány és nő miért akar feltétlenül szép és okos lenni? Miért fontos nekik a jó külső mellett a felsőfokú végzettség? Az, hogy diplomájuk legyen?

Figyelt kérdés
Szerintem ez is egyfajta divat amit követni akarnak a lányok.Már csak azért is akarnak tanulni,jól kinézni hogy nehogy kilógjanak a sorból.Szerintem ezért is nehéz a pártalálás mert a legtöbb lány,nő ugyanúgy gondolkozik.Ez itt a gyakorin is látszik.Ugyanazt a választ adják különböző lányok.Tehát szerintem nem is azért akarnak szépek és okosak lenni sokan hogy könnyebben boldoguljanak,hanem mert nem akarják hogy kiközösítsék őket ha nem úgy gondolkodnak és nem úgy cselekszenek mint a többiek.De szóljatok ha nincs igazam.
2020. jan. 2. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
98%
Tehát akkor nem azért tanulnak tovább mert divat, hanem mert jól szeretnének keresni. Innentől kezdve a kérdésed meg van válaszolva (fura, hogy csak akkor jött elő a jól akarnak keresni, amikor a férfiak is meg lettek említve, amíg a nők, addig csak divat), az elméleted megdőlve.
2020. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
26%

29,hogyne akarna.

De nem mindenki akar jól keresni különben az összés bölcsész szak meg turizmus szak bezárhatna mert senki se menne rá.

Postás amúgy soha nem fog jól keresni, mérnök meg villanyszerelő az már igen.

Amúgy egyetemi szakok 10%-a ami jó és ér valamit.

2020. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 A kérdező kommentje:
#31 mind a kettő igaz.A divat is meg a jól akarnak keresni is.
2020. jan. 2. 21:20
 34/85 A kérdező kommentje:
#32-es nem tudom Te hogy látod de nekem olyan mintha ez az ország nem színes lenne hanem csak fekete meg fehér.Mintha itt csak ez a két szín létezne.
2020. jan. 2. 21:23
 35/85 anonim ***** válasza:
98%
Egy szakmával is lehetsz pl sikeres vállalkozó, többet kereshetsz mint bármelyik egyetemet végzett alkalmazott, csak ugye ott is ész kell. Most végülis a hisztin kívül hogy nem jutsz puncihoz mi a kérdésed célja? Ez valami komplexus lehet. Nem azért közösítenek ki mert nem vagy tanult hanem mert nem vagytok egy szinten. Vagy nem is közösítenek ki csak bemeséled. De ha így is van akkor a saját szinteden keresgélj és ne panaszkodj ha már a te döntésed hogy nem képzed magad. 20as voltam
2020. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
91%

Abszolút nem értem a problémádat.


20 éves, elsőéves egyetemista vagyok, igaz nem Magyarországon, hanem Dániában. A barátaim (nemzetiségtül függetlenül) 99%-a egyetemista vagy tervez egyetemre jönni. Miért? Mert szeretnének tanulni, szeretnének jobb helyzetet teremteni maguknak, szeretnének jobb munkához jutni, és még milliónyi oka lehet. Én például szeretek egyetemre járni, hisz az időmet olyannal töltöm, amit szeretek és más most is kapok lehetőségeket, amiket az egyetem nélkül nem kaphattam volna meg.

Ha csak a divat érdekelne, akkor nem fektetnék bele ennyi időt és energiát, mert úgy gondolnám, hogy nem éri meg. Azonban számomra, a saját értékrendem szerint megéri.


Ha lehetek szép, akkor szép leszek.

Ha lehetek okos, akkor okos leszek.

Ha lehetek sikeres, akkor sikeres leszek.

Ha lehetek bátor, akkor bátor leszek.

Ha lehetek művelt, akkor művelt leszek.

Ha lehetek segítőkész, akkor segítőkész leszek.

Ha lehetek magabiztos, akkor magabiztos leszek.


Ha lehetőségem van bármilyen pozitív tulajdonságot vagy képességet elsajátítanom, akkor megteszem. Miért elégednék meg egy dologgal, ha többet is megszerezhetek?


Attól, hogy valaki egyetemista, még nem lesz okos. Találkoztam ostoba egyetemistákkal és találkoztam intelligens nem egyetemistákkal is. Az okos amúgy is egy ostoba jelző, hiszen kihez képest okos? Sanyi bácsihoz a kocsmából? Newton-hoz? Az egyetem nem garancia rá, és nem elég okosnak lenni ahhoz, hogy valaki bekerüljön és el is végezze, hanem szorgalmasnak és eltökéltnek is kell lennie.


Őszintén szólva engem hidegen hagy, hogy számomra ismeretlenek hogyan élik az életüket. Legfeljebb nem leszünk barátok, de amúgy nem vagyok én senkije, hogy beleszóljak.

2020. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
100%

Postásként jól keresni? 😂 Legalább fizetnék meg, hogy valaki egésznap télen-nyáron biciklivel hordja ki a leveleket.

A villanyszerelő vagy bármilyen egyéb komoly kézügyességet igénylő szakma meg nem mindenkinek opció. De ettől még nem érnek kevesebbet ezek az emberek sem.

2020. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
100%

"az hogy nem nagyon fogadják el az emberek hogy én nem az aktuális trend,divat szerint élek emiatt kiközösítenek"


És? Ha nem AKARSZ a vélt vagy valós trend szerint élni, akkor nem zavar a kiközösítés, ha nem TUDSZ, akkor ne bánts másokat, mert így csak nagyon keserűnek és irigynek tűnsz.

2020. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 A kérdező kommentje:
#36 egy tucat lányt ismerek aki ugyanazt mondja mint Te is.Nekem ez az egyik problémám hogy egyformák vagytok.
2020. jan. 2. 22:56
 40/85 anonim ***** válasza:
100%

Egyformák vagyunk csak mert EGY dologban így vélekedünk? Nem érzed nevetségesnek ezt az állításodat?

De tegyük fel, hogy egyformák vagyunk. Ez téged miért zavar? Jogod van azokkal ismerkedni és együtt lenni, akik hasonló véleményen vannak, mint te.

2020. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!