Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 17 éveseknek 20 órakor kell...

17 éveseknek 20 órakor kell lefeküdnie?

Figyelt kérdés
Szüleim mindig elküldenek 8-kor aludni, még hétvégén is. Azt modták hogy ki kell pihennem magam. Szerintetek is ez a helyes? Én nagyon nem vagyok olyankor még fáradt. Szerintetek??

2020. febr. 2. 21:08
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Na, megmondtam nekik a tutit és már 19:30-kor elküldtek.
2020. febr. 14. 21:28
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenben korlátoznak ez nem fog változni amíg a sarkadra nem állsz. Nem ismerem őket, nme tudom miért csinálják. Lehet hogy tényleg aggódnak, de az is lehet kontrollálni akarnak. Ezt csak te tudhatod. Bárhogy is, vita nélkül próbáld megoldási mondjuk egyszerűen nem mész lefeküdni. Másban is legyél önállóbb, csináld meg magad a dolgaidat pl szoba takarítása. A véleményedet se hallgasd el a dolgokról, hiszem ha nem mondod nem fogják tudni hogy mit gondolsz. Csak példát írtam, nem tudom hogy ez hogy megy nálatok, csak írtad hogy másban is nagyon korlátoznak. Ha látják hogy önállóbb vagy és nem is úgy gondolkodsz mint egy 10 éves hátha visszavesznek.
2020. febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Elvetemülten hangzik, de akkor érdemes aludnod, amikor fáradt vagy és jelzi ezt a szervezeted, ha véletlenül elalszol a kedvenc filmed/focimeccseden, ne ébreszd fel magad.

Egy nap 24 óra és neked abból 6-7 óra alvás,de ezt lebonthatod ciklusokra 48/12 72/18 96/24, magyarul 4 napig fent vagy és utána egy teljes nem alszol.

Természetesen a hobbiaidra, sportra, bioritmusra is érdemes odafigyelned és megtalálnod a megfelelő összhangot, hogy mindig kipihent legyél.

2020. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
* Teljes nap alszol
2020. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Jó tanuló vagyok nagyon, önálló is vagyok szeretem egyedül intézni a dolgimat, mármint szeretném ha kiengednének egyáltalán egyedül.
2020. febr. 14. 23:39
 36/46 A kérdező kommentje:
Amióta mondtam nekik hogy nem akarok, azóta elküldenek 19:30-kor.
2020. febr. 23. 21:17
 37/46 anonim ***** válasza:

Én azt mondom nézd meg huzamos ideig hány órát alszol.


Ahány óra kijön a legtöbbször az az optimális a szervezetednek.


Az éjjeli felriadás nem számít bele és az se ha reggel keléskor vissza alszol.


Elalvástól a reggeli első felkelésig.


Nekem pl 7.5óra.


Ha megyek valamerre vagy dolgom van úgy fekszem le hogy a kelés időpontjától vissza számolom a 7.5órát és Magamtól felkelek.


Nem bosszankodok az ébresztő irritáló álomból való kizökkentése miatt.

+Kipihentebb vagyok.


Viszont abban igaza van egyiknek, hogy lehetnél önálóbb.


Huszonévesen meg majd nem tudod levakarni őket vagy / és nem leszel önálló.


A nőket pedig taszítja anyuci-apuci kicsi gyereke tudat.


+ Hatással lehet rád is több szemszögből.


Vannak olyan emberek, kik nem önmaguk és párkapcsolatuknak élnek, hanem mindig anyuci-apuciznak...


Fejben elkötelezték magukat s nem a haladó képesebb kapcsolatot választják.

Erre 2 kapcsolatom is rá ment, egy 6 éves és abból tanulva a fél éves kapcsolatban én mondtam ki "nah ezt mégegyszer nem".



Az is közre játszik, hogy nem álmos az ember, hogy a telefont és egyéb dolgot nyomatja. Ennek utána is olvashatsz.


Alvás előtt minimum fél órával érdemes félre rakni az elektronikát!


Helyette fürdeni, edzeni, olvasni, alkotni vagy valami más tevékenység jobb.


A pihenés kell az embernek, de a túl sok se jó.


Ez tapasztalat is 🙃

Volt hogy a fejem fájt és gyengébb, kedvtelen, rossz közérzet kísérte.


Akkor volt az ideális alvás felmérésem.


A másik amire figyelni kell az pedig a napi folyadék bevitel.


Pl tényleg fáradékonyabb voltam azok napok délutánjaira, amikor keveset ittam.

Amint helyre álltam színtelen a vizeletem és jobban is érzem magam.


Néha kísérleti patkányt csinálok magamból.


27/N

2020. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
68%

Mivel kiemelted,


17 évesen Te a szüleid házában laksz ingyen. Gondolom nem dolgozol és a rezsibe így nem adsz bele, nem olvastam el a válaszokat. De mindegy is, ahol laksz ott köteles vagy betartani a házirendet és, ahol este nyolckor villanyoltás ban, ott ezt kell szeretni. Szóval 17 éveseknek 20 órakor kell lefeküdnie, ha a szülei mondják.


VISZONT


Egy 17 évesnek úgy általában nem létszükség lefeküdni 8-kor. Mindenki más, van, aki ilyenkor sorozatot néz vagy alszik vagy egy kocsmában issza le magát, stb. Van aki nyolc után már nem elérhető van aki akkor él igazán, van akinek elég 6 óra alvás, van akinek több kell.


Ha Neked sok a 8-10 óra alvásra, próbáld megbeszélni a szüleiddel, de fogadd el, ha elutasítják a kérésed, hogy kevesebbet alhass.

2020. febr. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Ja és előző kommenthez érettségi után repülj ki otthonról. Az nem lesz kifogás, hogy nem engednek a szüleid, mert a beleegyezésük nélkül leléphetsz.


Ha csak nem kamu a kérdés. Hmmm

2020. febr. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés. Nem tudom miért ilyen fontos nekik ez, nincs kistesóm akit felkelthetnék, nem is vagyok a tévé+youtube üvöltetős títus, egyszerűen csak olvasok, TV-t nézek, vagy gépezek. A legtöbb osztálytársam nemhogy nem megy el aludni ilyenkor, van aki már az éjszakában bulizik.
2020. febr. 24. 15:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!