Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetrk miért mondják...

EngedelmesKiskutya kérdése:

Szerintetrk miért mondják sokan hogy nem lehet megélni Magyarországon kevés fizetésből?

Figyelt kérdés
2020. márc. 9. 00:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is definálni kellene mi az a "kevés" Magyarországon?


Kevés fizetés = minimálbér


Ha a minimálbér a keves fizetés, akkor abból csak túlélni lehet, megélni nem, mert az élet része a szórakozás is. Ennyi pénzböl nem futja szórakozásra.

Ahhoz, hogy mindenki valamennyire élhetö életet tudjon élni, ahhoz a minimálbérnek 300 nettónak kellene lennie.


Valakinek a "sok" fizetes is kevés, mert nem tudja beosztani. A magas fizetéssel az igények is megnövekednek. (utazás, márkás ruhák, autó, , egyszóval a luxus igények is nönek)


Összességeben azt állapítottam meg, hogy sokan tényleg nem tudják beosztani a pénzüket. A gyári szalagdroid fizetéskor elmegy a Mekibe enni, pedig nem engedhetné meg magának. S nem egy, hanem kettö olyan ügyvezetöt ismerek, akiknél tudom, hogy havonta mennyi van a boritékukban és ebböl a "sok"-ból sem tudnak gazdálkodni.

2020. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
59%

7#

Akármennyi pénzből meg lehet élni, csak az a kérdés, hogy hogyan.

Én éltem úgy, hogy 3-an (barátnőm, én és a lakótársunk) éltünk havi 170 ezerből úgy, hogy 90-et rögtön elvitt az albérlet. 20 ezerért megtankoltam a kocsit, mert valamivel be kellett járnom melóba. Aztán voltam olyan balga, hogy felelőtlenül hitelt vettem fel. Igen tudom szégyen, e havi 10 ezer elment a mosógép hitelére, hogy ne büdösen járjunk. És akkor számlákra is elment mondjuk 15 ezer és akkor ott tartunk, hogy 35 ezerből kellett megoldani 3 ember étkezését meg minden szükségletét. Megélni megéltünk, csakhát közben vágytunk olyan luxus dolgokra mint, hogy ne margarinos kenyér legyen az ebéd minden nap.

Most saját házban lakunk, mivel rokonoktól 3 milliót kaptunk kölcsön és abból vettünk egy kis házat. Szóval fizetjük a ház törlesztését 50 ezrenként, így marad 200 ezer minden egyébre. Nem rossz ez így, már nem éhezünk, de ugye házfelújítás mellett nehéz félretenni és új (használt) kocsiról, számítógépről nem is álmodhatok.

Ugye ez is a megélhetés egy szintje.

Pár hónap és barátnőm is dolgozni kezd, így két fizetésből fogunk élni, minimum 400-450 ezer forintból. Itt már tudnánk félretenni és nem okozna gondot egy váratlan kiadás.

Ugye ez lenne az, hogy nem csak megél, hanem ÉL az ember, csak ugye az nem sokaknak adatik meg ebben az országban, hogy kb hitelmentesen, saját ingatlannal legyen ekkora bevétele.

Ebben az országban a többség úgy él, mint mi most, tehát a kaja nem okoz gondot, de félretett pénzre ne gondoljon és ha bármi nagyobb kiadás van, akkor azt kölcsönből/hitelből tudja csak megoldani az ember.

2020. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés: ebben van azért ilyen "Ha ő ezt mondja, akkor nekem is ezt kell mondanom, akár úgy van, akár nem" nézet is. Különben nem lenne annyira nagy kontraszt, amikor fullosan teli vannak az üzletek bevásárolni akaró emberekkel...

A társadalom egy nagyobb rétege azonban valóban nehezen él meg a kevés jövedelme miatt. A társadalom másik része ezt feketézéssel simán megoldja, de akkor is látszódik a behozott ótó vs. ratyi lakás kontraszt.


Tehát nagy az ellentétesség ebben a dologban, az tuti, de tény, hogy van egy szegmens, aki a már hetente emelkedő árakkal-, vagy az új, trendi dolgok követésével 8megvásárlásával szemben nem tud labdába rúgni.

2020. márc. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
46%

Párom kereskedelemben délutános műszakban dolgozik, én közalkalmazott vagyok. Garantált bérminimumot kapunk, plusz pár ezres pótlék.

Igaz nincs autónk, nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, de van egy 52nm-es hitelmentes lakásunk, nincs semmilyen hitelünk és teljesen jól élünk, sőt még milliós megtakarításunk is van fejenként.


Itt az igények vannak elszállva. Tudjátok, addig nyujtózkodj, ameddig a takaród ér.

2020. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ milyen szinvonalon akar valaki megélni. Volt idő amikor havi nettó 200-at kerestem és megéltem. Most havi nettó 500xból élek. Mások lettek az igényeim.

Kinek mi a kevés fizu?

2020. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Definiáljuk a "megélni" szó jelentését, szerintem pl. nem azt jelenti, hogy valaki egyedül lakik a tehermentes 120 négyzetméteres budapesti belvárosi lakásában. Társbérletben vagy a pároddal ketten még minimálbérből is ki lehet hozni egy vidéki albérletet. Tömegével éhenhalt embereket meg viszonylag ritkán látni az utcákon.
2020. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mashol sem lehet megelni nagyon keves fizetesbol.
2020. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
84%

Mert sem továbblépni, sem családot vállalni, sem hobbit végezni nem tudsz ennyi pénzből.


Akármelyik elektronikus eszköz tönkremehet, vagy hirtelen pénzkiadás kellhet, és akkor ha nem spóroltál az amúgy is kis fizetésedből, akkor szépen nem lesz mosógéped, tévéd, vagy számítógéped, vagy ha az ágyad megy tönkre az sem olcsó dolog. Vagy vehetsz fel gyorsan hitelt, amit majd vissza kell fizetned, többet, mint amennyit felvettél.


Az ember azért évente kell hogy vegyen ruhákat is. Gondolom nem egy pólót hordasz fél évig, ezzel nem azt mondom, hogy ne legyen munkapólód, amit hordasz, meg ami úgyis koszos, persze lehet azt használni szereléshez, bütykölgetéshez, de kellenek alkalomhoz illő ruhák is. Két hónapig hordhat az ember egy kabátot kimosás nélkül, de azért a többi ruhaneműt sűrűbben kell mosni. Már ha nem ment tönkre a mosógéped, mert akkor ha nem spóroltál előtte az amúgy is kis fizetésedből,nem lesz mosógéped, kivéve ha társasházban laksz és vannak közös mosógépek, ahova naponta lejárnak az emberek.


Megélni ideig óráig meglehet, de hosszantartó megélhetésre ne számíts. 5 év után jelentkezni fognak a pénzügyi nehézségek, és gondolom te nem 5 évig szeretnél élni egy lakásban/házban, hanem gondolom szeretnél öreg kordodra is valahol eléldegélni.

2020. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
És mi lenne h mindenki megtermelné magának a szükséges élelmiszerek felét pl? Azt egy városi lakásban is meglehet, dézsákban, cserepekben.
2020. márc. 9. 11:02
 20/42 anonim ***** válasza:
92%

19#

Ültettél te már el egy magot az életedben? Tisztában vagy vele, hogy 5 kiló ültetni való krumpli 3000 ft? És akkor ezt még permetezni kell, a trágyazás sem árt neki, plusz rengeteg munka van vele. A végére ott lyukadsz ki, hogy 500 forintodba került egy kiló krumplid ha magad termeled meg(ha egyáltalán megmarad belőle akármi).

És akkor itt a kényesebb növényekről még nem is beszéltünk, mert van amelyik zöldséget 4-5 féle külön szerrel kell permetezned, hogy ne vigye el egy gombás fertőzés, ne kukacosodjon meg, vagy bármi egyéb betegség tizedelje meg.

A panelból nagyon könnyű okosnak lenni arról, hogy milyen könnyű a növénytermesztés, csak éppen az elgondolásodnak köze nincs a valósághoz.


Nekem volt és ebben az évben is lesz zöldségeskertem, de nem abból fogom eltartani magam, mert jelen pillanatban ott tartunk, hogy szinte minden növényt olcsóbb megvenni a teszkóban, mint magadnak megtermelni. Ez alól talán csak a spárgatök kivétel, de ugye nem lehet egy egész életet tökfőzeléken leélni.

2020. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!