Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetrk miért mondják...

EngedelmesKiskutya kérdése:

Szerintetrk miért mondják sokan hogy nem lehet megélni Magyarországon kevés fizetésből?

Figyelt kérdés
2020. márc. 9. 00:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Egy ilyen panelben hol termelnél?

[link]

2020. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Mi próbáltunk paprikát és paradicsomot termeszteni az erkélyen, de a nap szétégette.
2020. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

"évi 200 000 Ft simán spórolható vele"


Akkor most számoljunk egy kicsit:


Amikor a répának szezonja van, mondjuk 200 forint kilója, tehát a teraszon te megtermelsz 1 tonna répát. Esetleg paradicsom, nyáron 400 ft tehát ebből csak 500 kiló kell. Paprikából ugyanígy fél tonna. Tökből 2 tonna. De a salátának 1000 forint kilója, tehát abból elég csak 200 kilót megtermelned a teraszodon.

Tisztában vagy vele, hogy mekkora mennyiségek ezek? A legtöbb erkély el sem bír ennyi zöldséget a földdel együtt.


A bio, meg öko gazdálkodás egy dézsában meg lehet működik, de amikor tényleg annyit kell termelned, hogy abból tudj is enni, ne csak a szomszédoknak legyen ott mutatóba, akkor ott kell lenned mellette szinte egész nap, különben az egész termésed megy a kukába.


Gondolom teljesen véletlen, hogy egyre kevesebb kiskertet látsz falun is.


De gondolom megint jön valami kifogás és mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

2020. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

1. Folyamatosan terem sok féle nem csak egyszer és nem csak répa. 2. Lakásban még mindig nem permetezünk 3. Ahol egy szoba növény cserépben megél ott megél cserépben egy zöldség is. A szobanövényt hol tartod panelban?

A paradicsom virágzó növény tehat be kell porozni vmi rovarnak. Azt nem hiszem h a Nap éfette volna szét, azt inkább nem öntözted rendszeresen, vagy baj volt a földel amibe ültetted. Én az öntözésre tippelek

2020. márc. 10. 11:16
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

#34

Ostobaságodat inkább ne ragozd tovább.

Ha az erkélyre reggel 8-tól délután 2-ig odatűz a nap, biztos, hogy a földdel és a nem beporzással volt a gond és nem a nappal. 😂😄🙄😅

Úristen.

2020. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Figyi, próbálj 34nm-es erkély nélküli lakást (ilyenben lakom, mert ezt tudtam megfizetni, ami még nem putri, és ahonnan könnyen bejárok dolgozni) beosztani úgy, hogy jusson hely termelni is. Elárulom, nem fogsz tudni annyit termelni, ami egész évre elég, vagyis már itt bukott a spórolási terv. Tudod, mennyi idő csak a krumplinak, mire termést hoz? Egy ekkora lakásban nem fogok tudni még 5kg-ot sem megtermelni, de költenék dézsára, földre, locsolni kell, vagyis plusz vízfogyasztás, többe kerülne, mint amennyi megteremne.
2020. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

34#

A szobanövényes példaval jó nagy baromságot mondtál. Minden növénynek megvan, hogy milyen közegben érzi jól magát és ez a legtöbb zöldségnek nem a negyedik emeleti lakás egyik sötét sarka.

Egy orchidea nyugodtan elvan egy párás fürdőszobában, de ha te elkezdenél ott répát termelni, az két hét alatt kirohadna. Ugyanígy nem tudsz tűző napon árnyékkedvelő növényeket nevelni, mert igenis szét tudja őket égetni a nap.


Például nálunk az összes növény nyúlik, mivel nem kapnak elég fényt. Így ha akarnék sem tudnék bent zöldségeket termeszteni, sőt meg a kövirózsáimat sem tudtam bent átteleltetni, mert olyan párás bent a levegő, hogy locsolás nélkül is kirohadnak, még homokban is.

Amíg anyáméknal laktam, minden évben keltettem magról rózsát, vagy pedig egy lemetszett ágból gyökereztettem. Mindig sikerült és gyönyörű csipkebogyóim lettek belőlük. Itt ugyanaz a rózsa egy héten belül elszárad kigyökerezés helyett.


De amúgy magyarázd már el légyszíves, hogy te miért is vitatkozol olyan dolgokról, amikhez fikarcnyit sem értessz?

2020. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Ott irtad h odatűz a Nap. Akkor az öntözést toltad el, a paraficsom, paprika vízigényes. Kipalántázádkor pl naponta kell iszaposra locsolni a tövüket. Utána is min. 2 hétig naponta kétszer. A krumpli témáról meg le kellene szakadni, nem krumplirol volt szó.

A kis lakásban is termedzthetsz sokfélét, ami nem nő mélyre:virágállványra teheted a cserepeket, vagy pl falra a futóepret. Akkor megint elmondom, mivel folyamatosan terem, sokat lehet spórolni. Egyébként erről vannak face csoportok( nekem.is van, nemrég indítottam) utána lehet nézni. Én kisvideokat is kiteszek hogy csinálom. Nem ördöngősség.

2020. márc. 12. 07:30
 39/42 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként pont ezért indítottam h megmutassam hogy kell, egy barátnőm.is csinálja már.
2020. márc. 12. 07:32
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az eperrel spóroltunk évi 1000 forintot(kb ennyi epret eszek egy évben), cserébe le kellett szednem az összes polcot és a könyveinket meg kidobtuk. Tényleg hatalmas üzlet.


De mondd már el, hogy milyen növényeket termesszek, amik olyan masfél négyzetméteren, minden héten hoznak kb 10000 kalória értékű termést. Nem kell részletesen, csak sorold fel őket, a többinek majd utánanézek. Sokat segítenél vele.

2020. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!