Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetrk miért mondják...

EngedelmesKiskutya kérdése:

Szerintetrk miért mondják sokan hogy nem lehet megélni Magyarországon kevés fizetésből?

Figyelt kérdés
2020. márc. 9. 00:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
54%
Kevésből nehezebb megélni, mert nagyon tudatosan kell beosztani a pénzt, és sokan ezt nem tudják. Mondjuk definiálni kellene a kevés fogalmát, mert nem mindegy, hogy a teljes állásért járó minimálbérről beszélünk, vagy részmunkaidős minimálbér/bérminimum, esetleg nyugdíjminimum.
2020. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%

"És mi lenne h mindenki megtermelné magának a szükséges élelmiszerek felét pl? Azt egy városi lakásban is meglehet, dézsákban, cserepekben."


Mit tudnál 34nm-en termelni erkély nélkül?

2020. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

20-assal egyetértek, pedig én panelban nőttem fel, és panelban élek, de azért van falun is rokonom.

Anyai nagyszüleimnek sokszor segítettünk szüretelni gyerekkorban, nyár elején kezdődött a meggyszezon, ősszel alma, szőlő, szedtem krumplit is.

Nagyapám azért vágta ki a jó almafáit, mert fillérekért vették át tőlük, nem érte meg, mert többe került megtermelni, mint amennyit visszahozott, és a család sem evett meg annyit, és azért egész évben nem terem, raktározni sem lehet bárhol, bárhogyan, ha nincs kamra/spájz/pince, tönkremegy a fűtött lakásban. Anyai nagyapám pár éve halt meg, anyai nagymamám él még, de már ő sem bírja 80 fölött, már baromfit sem tart, mert nem tudja ellátni őket, lépcsőzni nem bír, legyengült, a teleket egyik vagy másik gyerekénél tölti, mert szüksége van segítségre, de nem akar öregek otthonába menni. A gyerekeik nem maradtak a faluban, mert ott nincs munka.

2020. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Élni lehet, csak hát a színvonal.... Lehet enni olcsó párizsit, főzeléket, ki lehet belőle jönni, ha nincsenek nagy igények. Nem akar az ember szórakozni járni,beéri az olcsóbb dolgokkal. Meg megint más, ha albérltről van szó vagy saját lakásról. Albira elmegy havi 80-100 ezer, na most 1 ember fizuja kb a lakhatásra elég, de ha saját lakás, akkor kifizeti azt a 20-30 ezres rezsit, és még 100ből ha szűken is, de ki lehet jönni, 2 embernél 2 minimálbérből saját lakással már azért félre is lehet tenni.
2020. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
87%

LOOOL kérdező is max a Minecraftban ültetett krumplit XD


És a szükséges bútorokat is magam ácsoljam, az elektronikai cikkeimet is magam készítsem forrasztó pákával, és a húst is magam vadásszam?


Azért az beszédes egy ország önértékeléséről, amikor az emberek egy része nem mondja ki hogy a kormányzás szar már évtizedek óta, hanem inkább olyasmiken agyal hogy "Lehet elég lenne hetente kétszer ennem, és magamnak termelni a krumplit".

2020. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem éri meg termelni. Rengeteg gond van vele, költséges is és időigényes. Anyósom most kertészkedik, mert nyugdíjas ráér, meg van energiája tenni-venni, de nekik se fedezi az éves zöldség igényét. Nekem se időm se energiám nem lenne kertezni az erkélyen. A szobanövény se marad meg nálam, szóval ez halott ötlet. Az állatra is költeni kell. Mondjuk megnézném a szomszédaim fejét, ha csirkét tartanék az erkélyen 🤣
2020. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Én nem csirkét írtam hanem zöldséget. Nagyrészük termeszthető cserépben vagy dézsában is, amelyik nem virágzik az télen is, lásd melegház. Semmi különbség egy szobanövény és egy zöldség között.Azt meg senki se mondja h nem éri meg, évi 200 000 Ft simán spórolható vele, csak ki kellene próbálni.
2020. márc. 9. 17:59
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

27#

Oké, te biztosan jobban tudod, hiszen te nőttél fel falun, a te nagymamád tanított téged kertészkedni, egész gyerekkorodban a hétvégéid és a nyaraid egy elég nagy részét kertészkedéssel töltötted és 5 éve már saját magadnak is van zöldséges és gyógynövényes kerted. Biztosan tudod, hogy mennyibe kerülnek a magok és a permetszerek, mekkora munka rendben tartani egy kertet. Még azt is tudod, hogy melyik növénynek milyen betegségei lehetnek és ezek ellen mennyire nehéz tenni bármit is. Ugye tisztában vagy azzal is, hogy az elmúlt néhány évben rengeteg új növénybetegség jelent meg, amik ellen nemhogy a kiskertekben, de még a nagyüzemi gazdálkodásban sem tudnak hatékonyan védekezni.


Az a baj, hogy te 0 mögöttes tudás nélkül állítassz valamit és hiába mondja 4 hozzáértő az ellentétét, te csak hajtod tovább a baromságaidat. De hajrá, kezdj el az erkélyen krumplit termeszteni és majd te is megtudod, hogy mennyire kifizetődő.

2020. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Én valóban falun nőttem fel, és ha hiszed ha nem valóban 5 éves korom óra kertészkedem. És akkor vegyük sorra 1: nem krumplikról írtam, 2: ki írta azt az ostobaságot ide be h megvenni tescoban olcsóbb mint megtermelni???

3. Ha kicsit us utána olvasnál tudnád h sokan termesztenek zöldséget pl teraszon, balkonon, erkélyen stb( öreg guglizz csak rá) 4. Ha hiszed ha nem én us termesztek a városi lakásban 5. Ki mondta h a lakásban vagy az erkélyen permetezni kell???? Tudod te mi az a bio zöldség, ember??Nyilván okkal írtam ki pont ezt a kérdést

Szval az h lustaságból elmész a teszkóba vásárolni olyant amit magad is megtermelhetsz , az legyen a te bajod.

2020. márc. 10. 09:21
 30/42 anonim ***** válasza:

"3. Ha kicsit us utána olvasnál tudnád h sokan termesztenek zöldséget pl teraszon, balkonon, erkélyen stb"


És akinek nincs terasz, balkon, erkély? Az hol termeljen?

2020. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!