Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyűlölködés segít jobbá...

A gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már tudom, hogy nekem sajnos nem sikerülhet az élet. Nem hagyja, nem engedi, hogy sikerüljön. Az van megírva, a "fentiek" úgy döntöttek, hogy soha semmi (szó szerint kell érteni) ne menjen, minimális örömöm legyen az életben. Alapvetően sokáig nem hittem az isteni hatalomban (szándékosan írom kis betűvel, gyűlölöm és ő is gyűlöl), de az elmúlt évek eseményei egy dolgot jelentenek: hogy azok közé tartozok, akiket minden erejükkel el akarnak lehetetleníteni, el akar pusztítani, megakar gyötörni.

Így nagyon nehéz élni. Esélytelenül, tudva, hogy a sok rossz emlék nem múlik el, és soha semmi sem lesz jobb. Ráadásul úgy intézte ezt a sors, hogy még sajnálni se lehessen engem: nem vagyok (a szó klasszikus értelmében) fizakailag beteg, van családom, van, hol aludnom (igaz, nem az én házam), stb. Úgy írta a forgatókönyvet, hogy mindneki röhögjön rajtam, hogy a problémáimmal egyedül maradjak, hogy soha senki se értse meg, min megyek/mentem keresztül és min fogok. Csak azt szerettem volna csinálni,mint mások. Úgy élni, mint mások. Azt átélni, tapasztalni,mint mások. Ehelyett olyan dolgokat vett el tőlem, ami alap.

Amíg ők karriert építettek, családot alapítottak (bár emiatt nem igazán irigykedek, ez nem érdekel), vagy egyszerűen csak szórakoztak és jól érezték magukat, addig én alap dolgokért küzdöttem - és vesztettem! Rájöttem, hogy lehet próbálkozni, de akinek az van megírva sorsként, hogy soha semmi se sikerüljön, abban az esetben teljesen felesleges küzdeni. A 10 évnyi sikertelenség és próbákozás után leszűrtem a tanulságot. Megtanultam nem próbálkozni és nem küzdeni. Az élet nyert.Egyszerűen legyőzött.

Viszont valahogy túl kell élnem. Valamit kell találnom, amivel könyebbek a hétköznapok.

Ha a gazdagok és sikeresek gyűlölnek engem és lenéznek, akkor én miért nem utálhatnám amiatt őket, hogy csak a jószerencse és jóakarat miatt futottak be olyan életpályát, ami én soha nem fogok?

Máshogy fogalmazva: a gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

30F


2020. márc. 9. 15:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
66%

“az isteni hatalomban (szándékosan írom kis betűvel, gyűlölöm és ő is gyűlöl),”

Az isteni mindenféleképpen kisbetű, ugyanis melléknév.

2020. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy én szerintem már olvastam régebben is a kérdező egyik kérdését, ott mintha az derült volna ki, hogy csak fél lába van!
2020. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
76%

Vannak fogyatékkal élők akik jobb mentalitásuak mint te

Vannak gyogyithatatlanok akik szintén

Sőt folgoznak és tudnak a kis szerencsétlenül alakult életükbe boldogságot vinni.

A vak szomszédom édeasanya már 2 gyerekkel!!!

200 kilos emberek lefogynak

Fobiások önerőből kigyógyulnak

Kar nélkül vezetnek autót!!!

Hajléktalanságból id másztak már ki.

Sokan vagyunk akik szr lappal infultak de sose késő ketté tépni azt a lapot és elkezdeni egy újat ahol te diktálhatsz. Seglyuk beszorit fogakat összeszoritva fejeld meg a negativ buborékodat amiben biztondágban ülsz és sok a hibásak.

Egyedül is fel lehet állni és ujra elindulni ha nekik megy neked is megy.

Megy az csak inspiráld magad

2020. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

23: meg van mindkét lábam, nincs testi fogyatékosságom


24: és van értelme megpróbálni felállni? Az "sikert" megelőző 20 évet semmi sem fogja kitörölni - ergo az életük végérvényesen el van szúrva.

2020. márc. 9. 21:30
 25/48 anonim ***** válasza:
73%

7-es vagyok


Tudod mit pajti? Akkor szenvedj tovább, majd halj meg keserűségben... Ha neked ez kell akkor hajrá! Nem tudsz felelősséget vállalni a saját életedért, keseredett vagy és irigy.

Nem is értem minek írtad ki a kérdést ha nem érdekelnek a válaszok. Én tettem azért hogy jobb legyen az életem, és nyílván jobb lett volna ha huszonévesen bejön az élet.

Viszont most jól figyelj!

Igenis az én hibámból csődölt be mind a két cégem. Belekerültem egy nagyon mély gödörbe emiatt, de ki is másztak belőle.

Ezt jelenti a felelősség vállalás.

Sajnáltasd magad, gyűlölj mindenkit csak légyszíves csináld halkan mert senki nem kíváncsi rá.

Minden jót! Vagy rosszat....

2020. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
91%
Az a helyzet, hogy ha nem állsz fel, akkor ezzel elintézed, hogy életed hátralévő része is úgy teljen, mint a sikertelen elmúlt húsz év, nem a jelenben, hanem a múltban fogsz élni, visszafelé mutogatva és minden nap önigazolással megerősítve magad: "na én azért vagyok ilyen, mert az elmúlt húsz évben olyan borzalmas dolog történt velem, hogy", "meg az is történt, hogy" "meg amaz is". A visszafelé mutogatás nem fog segíteni. Ismerem milyen ez az érzés, 38 évesen folyamatosan azt indoklom magam meg mások számára, hogy "jajj milyen rettenetes, borzalmas nekem" "hogy is lehetnék boldog, amikor több mint 23 éve volt sok évem amikor bántottak, kiközösítettek, megaláztak" stb...
2020. márc. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
A gyűlölködéshez sok energia kell, egyszerűen nincs rá kapacitás, ha rendesen élsz, dolgozol,sportolsz. Állítólag, ha bezárnak egy embert sötét csendkamrába néhány hétre, ahol nem tud semmivel lekötni magát, az elméje a régi sérelmeivel kezd foglalkozni, ami sok mindent elindít pl. magas vérnyomás, fekély... Oshot azért utálták sokaan, mert ő mindig azt mondta minden a te hibád. Például a legszélsőségesebb eset, amikor a tolvajokról van szó, miszerint a gazdagokat kell börtönbe vetni, mert felhalmozták a vagyont, ami irigységet szül. És persze az ember együttérzést vár, ha meglopja egy tolvaj, s nem azt, te tehetsz róla, mert ostoba voltál. Tehát ezt nehéz ám elismerni.
2020. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Azért gyűlölöd Istent mert:

"Szeresd felebarátodat mint magadat" ige miatt.

Azért gyűlölöd az embereket mert saját magadat gyűlölöd, és azért gyűlölöd Istent mert az embereket gyűlölöd.

Érted?

Minden belőled indul ki szószerint.


Célok, tervek kellenek az életben.

Férfi vagy nem fiú (szerintem)

Hideg fej, forró szív a lényeg az életben.


Szerintem jobb lenne ha belenéznél a tükörbe és megmondani pontosan mit vagy kit látsz a tükörben? minek tartod magad? mik a problémáid? és megoldani őket és élni, nem félni, hanem élni.


"Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál!"

2020. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

26: senki sem irányítja az életét. A forgatókönyv előre meg van írva és vannak, akiknek nem tűnik fel, hogy ők csak bábok. Neked sem azért nem sikerült, mert rossz döntéseket hoztál. Azért történt meg a kudarc, mert azt akarták! Gondolod végig, valószínűleg nem ostoba döntéseket hoztál- egyszerűen arról van szó, hogy x-nek ugyanaz, vagy nagyon hasonló döntése bejött. "Valamiért". Nyilván te is, én is tudom, miért...


27: nyilván nem segít a mutogatás, de ha én ezt kaptam, akkor az égvilágon semmit sem tudok csinálni. Ha azt gondolod, a sikerről te döntesz, illetve te éred el, nagyon tévedsz és fogalmad sincs az életről.


28: de mégis, mit tudok csinálni, ha az életemet nem lehet egyenesbe hozni?


29: isten nem így működik. Önkényesen válogat emberek között, néhányat arra jelölve, hogy sikeresek legyenek, míg mások örökké nyomorban ragadnak.

2020. márc. 12. 21:58
 30/48 anonim ***** válasza:
43%

kérdező rosszul gondolkodsz.

javaslom hogy youtubeon keress rá Csernus doktorra vagy Puzsér Róbert (jó világszemléleteik vannak és olyan gondolkodás módjuk ami segiteni fog neked!)

2020. márc. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!