Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyűlölködés segít jobbá...

A gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már tudom, hogy nekem sajnos nem sikerülhet az élet. Nem hagyja, nem engedi, hogy sikerüljön. Az van megírva, a "fentiek" úgy döntöttek, hogy soha semmi (szó szerint kell érteni) ne menjen, minimális örömöm legyen az életben. Alapvetően sokáig nem hittem az isteni hatalomban (szándékosan írom kis betűvel, gyűlölöm és ő is gyűlöl), de az elmúlt évek eseményei egy dolgot jelentenek: hogy azok közé tartozok, akiket minden erejükkel el akarnak lehetetleníteni, el akar pusztítani, megakar gyötörni.

Így nagyon nehéz élni. Esélytelenül, tudva, hogy a sok rossz emlék nem múlik el, és soha semmi sem lesz jobb. Ráadásul úgy intézte ezt a sors, hogy még sajnálni se lehessen engem: nem vagyok (a szó klasszikus értelmében) fizakailag beteg, van családom, van, hol aludnom (igaz, nem az én házam), stb. Úgy írta a forgatókönyvet, hogy mindneki röhögjön rajtam, hogy a problémáimmal egyedül maradjak, hogy soha senki se értse meg, min megyek/mentem keresztül és min fogok. Csak azt szerettem volna csinálni,mint mások. Úgy élni, mint mások. Azt átélni, tapasztalni,mint mások. Ehelyett olyan dolgokat vett el tőlem, ami alap.

Amíg ők karriert építettek, családot alapítottak (bár emiatt nem igazán irigykedek, ez nem érdekel), vagy egyszerűen csak szórakoztak és jól érezték magukat, addig én alap dolgokért küzdöttem - és vesztettem! Rájöttem, hogy lehet próbálkozni, de akinek az van megírva sorsként, hogy soha semmi se sikerüljön, abban az esetben teljesen felesleges küzdeni. A 10 évnyi sikertelenség és próbákozás után leszűrtem a tanulságot. Megtanultam nem próbálkozni és nem küzdeni. Az élet nyert.Egyszerűen legyőzött.

Viszont valahogy túl kell élnem. Valamit kell találnom, amivel könyebbek a hétköznapok.

Ha a gazdagok és sikeresek gyűlölnek engem és lenéznek, akkor én miért nem utálhatnám amiatt őket, hogy csak a jószerencse és jóakarat miatt futottak be olyan életpályát, ami én soha nem fogok?

Máshogy fogalmazva: a gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

30F


2020. márc. 9. 15:22
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
36%

Szerinted akár egy gondolat erejéig is érdekled őket? :D

Ha gazdag lennék, boldog párkapcsolatban élnék, meg lenne mindenem, amit akarnék, szerinted hol érdekelne engem, hogy busszal jársz vagy valami olcsó tragaccsal?

2020. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Az emberek többsége szereti legyezni a hiúságát. Ergo amikor lehetősége van rá, degradál másokat.
2020. márc. 17. 21:50
 43/48 anonim ***** válasza:
Ja hogy az a tragediad, hogy nem vagy gazdag es sikeres ( miben?), akkor egy kivalasztott vagy tenyleg. Es soha egy jo pillanatod nem lesz az eletben. Garantalva. Mindent megteszel erte.
2020. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok vele, és sokat irigykedek és bátran kiengem a gyűlöletet, így valóban könnyebb tűrni
2021. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Nem. A gyulolkodes és a düh, mérgesség egy pont olyan érzés amit nem szabad kiengedni. Csak mégrosszabb lesz. Ha szomorú vagy sírj de ha dühös vagy ne engedd ki (persze logikusan ugy gondolod sajat magad fejezed ki de amgy nem) csak rosszabbá teszi.
2021. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
42 ne az emberek többségéből induljunk ki, amikor megállapításokat akarunk tenni egy olyan szűk, sikeres rétegre, mint a gazdagok. Az emberek többsége lúzer.
2021. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Ha hiszel valamiféle rosszfej, önkényes istenben, aki kiszúr veled, az sztem tök nagy tévedés. Még ha azt mondanád,hogy a sátán folyvást szívat, azt jobban megérteném.


A keleti magyarázat a kifürkészhetetlen balsorsra a karma: hogy életeid során tett cselekedeteid hatnak rád vissza. Ez is szívás, viszont helyes szemlélettel meg lehet fordulni az úton, és kiegyenlíteni a számlát egy helyes(ebb) élettel.


Ebben ráadásul nem is kell túl elvontan hinni, mert a kölcsönhatások és az egyensúly törvényeit látjuk is a fizikai világban, így végül is logikus lenne, ha spirituálisabb szinteken is jelen lennének ugyanezek a törvények.


Akárhogy is van: én úgy látom, hogy ha elindítok egy pofont, az visszatér hozzám később. Ugyanez a mosollyal is így van.


Tehát gyűlölködni marhaság. Megtehető, és nem is jár érte "büntetés", csak természetes módon kiegyenlítődik.


De minek is tetéznéd a bajt? Nincs elég?

2021. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Ha a karma működne, 18 éves koromra sikerülnie kellett volna mindennek az életemben, annyira "jobban" viselkedtem, mint mások, mint az átlag.

Előző életemben nem tudom milyen voltam (igen, ez irónia volt...)

2021. jún. 6. 21:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!