Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyűlölködés segít jobbá...

A gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már tudom, hogy nekem sajnos nem sikerülhet az élet. Nem hagyja, nem engedi, hogy sikerüljön. Az van megírva, a "fentiek" úgy döntöttek, hogy soha semmi (szó szerint kell érteni) ne menjen, minimális örömöm legyen az életben. Alapvetően sokáig nem hittem az isteni hatalomban (szándékosan írom kis betűvel, gyűlölöm és ő is gyűlöl), de az elmúlt évek eseményei egy dolgot jelentenek: hogy azok közé tartozok, akiket minden erejükkel el akarnak lehetetleníteni, el akar pusztítani, megakar gyötörni.

Így nagyon nehéz élni. Esélytelenül, tudva, hogy a sok rossz emlék nem múlik el, és soha semmi sem lesz jobb. Ráadásul úgy intézte ezt a sors, hogy még sajnálni se lehessen engem: nem vagyok (a szó klasszikus értelmében) fizakailag beteg, van családom, van, hol aludnom (igaz, nem az én házam), stb. Úgy írta a forgatókönyvet, hogy mindneki röhögjön rajtam, hogy a problémáimmal egyedül maradjak, hogy soha senki se értse meg, min megyek/mentem keresztül és min fogok. Csak azt szerettem volna csinálni,mint mások. Úgy élni, mint mások. Azt átélni, tapasztalni,mint mások. Ehelyett olyan dolgokat vett el tőlem, ami alap.

Amíg ők karriert építettek, családot alapítottak (bár emiatt nem igazán irigykedek, ez nem érdekel), vagy egyszerűen csak szórakoztak és jól érezték magukat, addig én alap dolgokért küzdöttem - és vesztettem! Rájöttem, hogy lehet próbálkozni, de akinek az van megírva sorsként, hogy soha semmi se sikerüljön, abban az esetben teljesen felesleges küzdeni. A 10 évnyi sikertelenség és próbákozás után leszűrtem a tanulságot. Megtanultam nem próbálkozni és nem küzdeni. Az élet nyert.Egyszerűen legyőzött.

Viszont valahogy túl kell élnem. Valamit kell találnom, amivel könyebbek a hétköznapok.

Ha a gazdagok és sikeresek gyűlölnek engem és lenéznek, akkor én miért nem utálhatnám amiatt őket, hogy csak a jószerencse és jóakarat miatt futottak be olyan életpályát, ami én soha nem fogok?

Máshogy fogalmazva: a gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

30F


2020. márc. 9. 15:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább személyes tanácsadás keretében beszéld át pszichológussal ezeket a gondolataidat, érzéseidet.
2020. márc. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
43%

Azt állítod hogy tévedek és hogy fogalmam sincs az életről, mégis te vagy az aki egy probléma miatt inkább befarsul, és képtelen vagy felfogni az "egyszer fent-egyszer lent" mondásról. Nagyon el vagy tájolva...

Te belenyugodtál a sikertelenségbe, én sikeres lettem. Kérlek mesélj még rólam nekem is új dolgokat!

2020. márc. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

a kérdezővel az a gond hogy nem gondolja hogy más szemszög is létezik. pedig létezik.

létezik az hogy abból a monoton, depressziós életből is kilehet lépni csak szemlélet váltás kell, és ja ez a teljesen rideg támadás azt jelzi hogy pszichológus kéne.

2020. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál, hosszútávon még annyit sem segített, mint rövidtávon... Teljesen felesleges.


33: persze, létezik ilyen mondás, annyi, hogy én speciel mindig lent vagyok/voltam. Míg sokakat ismerek, akik épp az ellenkezője ennek.

Nem mondtam, hogy ismerem az életed. Azt mondtam, hogy tudom, hogy működik az élet, így a tiéd is. Ismerem az adott szabályokat.

Ez olyan, mintha azt mondanám, az életben maradáshoz szükség az oxigén. Evidens információ, még ha vannak olyan emberek, akik ostobaságuk miatt nem hiszik ezt (nem neked szántam ezt személyesen).

2020. márc. 13. 20:50
 35/48 anonim ***** válasza:
23%
Elmondom neked, a gazdagok és sikeresek nem gyűlölnek téged... A gazdagok és sikeresek pont letojják az olyan lúzereket, mint te. Részben ettől gazdagok és sikeresek
2020. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Nem gyülölni kell hanem ötleteket tippeket kerni kapcsolatokat kiepiteni esetleg a szarnyaik alatt dolgozni vagy együtt dolgozni felnöni hozzajuk.


En a kicsiben is(nem feltétlenül nagyban, de nagyban is) sikeres emberekben azt vettem észre hogy folyamat màsokrol copyznak, majmolnak mint kismajom a többitöl aztan ezeket beépitik a sajat életükbe es nagyra nönek.

2020. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

35: elmondom neked, hogy elégedettségükben és elkényeztetettségükben pont, hogy lenéznek mindenkit. És azt gondolják, a sikerük az övék, miközben az egész csak jószerencse.


36: pont ez az, ugyanazt csinálom, mint mások. Mégsem.

2020. márc. 17. 07:37
 38/48 anonim ***** válasza:

Akk nem ugyanugy csinalod.

Nem jol masolsz. Vagy nem a sikereseket utanozod.


Szimpla logika. Ha helyes jo dolgokat utanzol abbol helyes jo dolgok is sülnek ki.


Màr születestöl kezdve utanzassal tanul az ember különben beszelni sem tudna.


A youtuben vannak fent videok pl miben különbözik a szegeny es gazdag ember gondolkodasa! Még ugyanazokkal a kepességekkel/vagy hàtérrel is, csak natur a gondolkodasbeli különbsegekre alapozva is màr màs lesz 2 ember életutja. Egyiké felfelé ivel masiké lefele.



Mas elvek szerint is pl ha utalod a gazdagokat a penzt, eleve az agyad arra fog fokuszalni hogy az neked ne legyen mert automatice kerüli a negativ dolgokat az ember tudatalatt. Ugy mellesleg

2020. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nem néznek le, mert nem is foglalkoznak veled. Ilyen egyszerű. Igazad van, lúzer vagy, egy olyan lúzer, aki a sikeres emberek figyelmére sem érdemes. Törődj bele.
2020. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
39: szerinted amikor luxusautóval mennek el melletted nem szánakoznak, amiért olcsóbb autód van/sétálsz/tömegközlekedsz?.
2020. márc. 17. 19:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!