Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kövérek miért fogják rá...

A kövérek miért fogják rá minden vékony lányra, hogy anorexiás?

Figyelt kérdés

Főleg, ha még 14 év körüli, tehát tini. Milyen legyen. Nem a kórosan vékonyakról van szó! Hanem a normális súlyuakról, nehéz elhinni, hogy nem éhezteti, meg hánytatja magát, mikor ő 30 évvel idősebb, van rajta 50 kiló felesleg és irigy. Őt sem gúnyolja dagt disznónak senki, de neki joga van anorexiásozni...


Az ilyeneknek van gond a fejében...


2020. ápr. 19. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek.

Kamasz korban, amikor intenzív növésben van valaki, könnyen nézhet ki túl soványnak, akkor is, ha eleget eszik.

2020. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Te miért fogod rá minden kövérre, hogy így viselkedne?
2020. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Irigység. Neki nincs akaratereje fogyni, így azt, aki vékony, csak irigyelni tudja. Mint az ocsmányra dagadt, állandóan zabáló hülye sógornőm (iskolaigazgató-helyettes, egyébként!), aki közölte velem, hogy "azért vagy ilyen vékony, mert nem eszel eleget". Nos, én a magam mércéje szerint pontosan eleget eszem, csak az az elég nekem elég, neki, a zabagépnek a fél fogára sem való.


Ő irigy, és pedig undorodom tőle. (Foga sincs, mert fogat nem mos, de orvoshoz sem mer elmenni.) Fifty-fifty.

2020. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem egy túlsúlyos ismerősöm van, de érdekes módon egyikük sem mond ilyeneket a soványakra. Nem kéne ennyire általánosítani.
2020. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ki fogta rá minden kövérre? De nem is vékony mondja.
2020. ápr. 19. 15:58
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem volt általánosítás!
2020. ápr. 19. 15:59
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

"Ki fogta rá minden kövérre? "

Te, a kérdésedben.

2020. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

"őt sem gúnyolja dagadt disznónak senki"

De, a kövéreket minden nap érik ilyen megaláztatások az utcán, a buszon, autóból kikiabálva, boltban, postán, stb.


Amúgy az anorexiás nem is számít sertésnek, nincs olyan vékonyságra utaló szó, ami valóban sértő lenne.

2020. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van általánosítás a kérdésedben, és nem minden túlsúlyos ilyen. Egy adott réteg szeret másokat gúnyolni, vékonyakat, túlsúlyosakat, mindegy, ami az érintetteknek meg nyilván nem esik jól.
2020. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as

Az anorexia egy mentális betegség. Szerintem te is megsértődnél ha azért mert szereted a fekete színt, azt mondanák hogy te biztosan pszichopata vagy és macskákat kinzol szabadidődben.

Attól még, hogy vékony vagyok nem vagyok anorexiás te meg attól még, hogy szereted a feketét nem vagy pszichopata.

Nem saját akaratomból nem hízok.

Az "anorexiás csontsovány göthös r*b*nc vagy" vagy a "kutyák játszanak csontokkal" esetleg "éhezteted magad te anorex zombi, egy jót enni sem tudsz" eléggé sz*rul tud esni, pedig ha úgy vesszük ezek is csak a vékonyságot fejezik ki :). (ezeket nem rosszindalatból mondom csak azért h értsd a problémánkat az anorexiás kifejezéssel)


Szerintem is volt általánosítás a szövegedben kérdező de láttszik, hogy csak ideges vagy, nem tűnsz rosszindulatúnak.

Most pontozzatok le nyugodtan de én azt figyeltem meg a magyarok nem jutottak még el olyan szintre, hogy másokat a testük miatt bántani (főleg fiatal, testileg fejlődő fiatal lányokat/ fiúkat) nem menő. Angol posztok (instagram, pinterest, tik-tok) alatt nem találsz szitkozódást sem azért mert "túl" vékony vagy mert van rajta pár kiló "felesleg", maximum a magyaroktól.


Igen gond van a fejében, de az ilyenekért nem kár, ne adj a véleményükre. Mindenkin találnak valami fogást pl. pár kiló felesleg vagy mert kuszák a fogaid.

Próbáld meg elfogaddni magad, ha holtbiztos az önbizalmad akkor nem fogsz majd figyelni rájuk.

2020. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!