Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás lettem?

Anorexiás lettem?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron 68kilo voltam, nyár elején 62kiloig lefogytam, kalória szamlalassal, 1200-1500 kaloriaval. Most nyár alatt lefogytam 55kilora, 1000kaloria körül eszek, sétálok sokat. Ha sokat eszem bűntudatom lesz... Már nem is kívánom az ennivalot,csak néha azért eszem mert valami finom(fagyik pl) , vagy mert tudom h muszáj enni valamit. Ha étterembe megyünk mdinig legkevesebb kalorias ételt választom. Szerintem így is max átlagos vagyok, nem érzem magam szép vekony modell alkatunak. Nagyon fáradt vagyok, sokszor van rossz kedvem, neha érzem h a csontom szúrja a bőröm (pl oldalamon) és ha hason fekszem fájnak a bordaim.

A családom azt mondja nagyon vékony lettem és anorexias vagyok... Pedig szerintem nem.


170cm/L es ma reggel 54,9kg voltam



2019. aug. 18. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Ennyiből nem lehet megállapítani. Az anorexia testképzavar: kövérnek látja magát, miközben sovány. Szerintem még nem vagy az, mert azért valamit eszel, de már útban vagy afelé. De ennek a hátterében családi konfliktusok állnak: a beteg konfliktusban van az anyjával, és így akarja a cselekvőképességét érvényre juttatni.

Mindenesetre azt tudod, hogy ártasz vele magadnak, hiszen a tüneteid már meg is vannak. Igazán nem olyan fontos, hogy valaki modell alkatú legyen, a boldog párkapcsolatnak vagy elismertségnek ehhez semmi köze.

2019. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Igen, már nem normális a hozzáállasod az evéshez.
2019. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
0%
Egy képet küldj privátba és rögtön látni azt, ha valaki anorexiás.
2019. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A fáradtság és rossz közérzet valószínűleg a vitaminok és egyéb fontos tápanyagok hiánya miatt van, ami a hosszú ideje tartó koplalás (minőségi is) következménye. A súlyod még nem vészesen alacsony, de a kettesnek igaza van. Nem látod reálisan a külsődet (és túl fontosnak tartod), ami szintén anorexia-gyanús (az is tipikus, hogy szerinted nem vagy az). Még nem késő, hogy változtass, ha egyedül nem megy, segítséggel. Ne a kalóriákat nézd, hanem a tápanyagokat (fehérje, zsír, szénhidrát, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, ezekre mind szükség van megfelelő mennyiségben a szervezeted normális működéséhez). Menzeszed van még?
2019. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
14%
Én 180cm és 55 kg vagyok ( 15 éves/L ) én nem tartom magamat anorexiásnak,sőt rengeteget eszek. :D Aki anorexiás , annak testkép zavarja van, kórosan keveset eszik és egyáltalán nincs megelégedve magával és folyton csak lejjebb akar adni a kilóiból. :/
2019. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#4


Igen van menzeszem

2019. aug. 19. 08:45
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5: és? A kérdezőről van szó, nem rólad. Te eszel. Ő meg nem, és bűntudata van, ha eszik.
2019. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
27%
#7 ezzel csak arra akartam kilyukadni,hogy aki sovány az nem feltétlenűl Anorexiás. Az,hogy bűntudata van az evéstől az még nem Anorexia.
2019. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Anorexiás vagy. De ahhoz nem adtál elég információt, hogy megmondhassuk anorexia nervosád van-e. Az anorexia= az étvágytalansággal, ezt is jelenti, a nervosa pedig a dolog idegi eredetére utal. Tehát, ha monjuk valamilyen betegséged van, és azért nem eszel, akkor is anorexiás vagy, de nem anorexia nervozás. Szeretnél még fogyni? Függetlenül attól, hogy kövérnek/ soványnak érzed magad...

Ha most igen a válasz, akkor jó eséllyel anorexia nervosád LESZ, ha még most nem kapsz észbe (17.5ös bmi alatt lehet csak diagnosztizálni, de fejben már közel jársz a dologhoz). Már az is jó, hogy felismerted a problémát, úgyhogy innentől csak rajtad áll, teszel- e ellene

2019. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem igen, de túl kevés az információ.

Ha te mondod hogy szúr a csontod, valószínűleg vékony vagy, meg a többi dolog is utalhat erre.

2019. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!