Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a valódi oka, hogy valaki...

Mi a valódi oka, hogy valaki teljesen elakarja zárni a másikat, és nem tekinti alapvető jognak, hogy a társa, ő rajta kívül szóba álljon családtagjaival, munkatársakkal, barátaival?

Figyelt kérdés
Olyan kapcsolatba kerültem,ahol az egyik fél saját magának megengedi,hogy beszéljen másokkal,míg engem úgy kezel,mint akire állandóan féltékeny,ha szóba állok ismerősökkel is.Feltételezi is,hogy állandóan megcsalják,pedig szerintem a valóság teljesen más.Ha a házból kilépek,akkor féltékeny már.Irracionális helyzet szerintem.Levakarhatatlan a természete,mindenhová jön utánnam.Már többször próbáltam eljönni tőle.

2020. máj. 6. 07:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat.
2020. máj. 6. 08:31
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szerintem a volt barátnője így menekült el tőle, mert szerintem vele is ezt csinálta.
2020. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a pszihopatáknak is van ilyen jellemzője, de ők fizikálisan is bántalmazzák a másikat, a szociális készségük, a megértés és ilyesmi zéró, a szociopata meg mézes mázos nagy szociális hálóval, szóval aki itt Othello szindrómáról írt magyarán kóros féltékenységről, neki lesz szerintem igaza, fűszerezve egy nagy adag manipulációval.


Ha elfogadsz egy jó tanácsot, a legjobb döntésed az lenne, ha szakítanál vele. Nincsenek szüleid, testvéreid vagy barátaid akik tudnának neked segíteni?

2020. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igazából az én gondom az volt,hogy a szüleim elváltak pár éve,anyukámra nem számíthatok egyáltalán.Kiskorú öcsém van,meg apám,aki meg az én támogatásomat várta,a munkahelyem meg gyári alkalmi munkák,mert nem vettek föl jobb munkahelyekre.
2020. máj. 6. 09:16
 15/21 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam a fiúról,hogy a volt barátnőjét megverte,mert megcsalta.De lehet ez a betegsége miatt,gondolta a megcsalást.
2020. máj. 6. 09:20
 16/21 anonim ***** válasza:

Amit előttem leírtak, az az oka.

Szakítani érdemes és a jövőbe tekinteni és nem visszanézni, nem gondolni erre az illetőre soha többet.

2020. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Értem én, hogy megcsalták, de bakker! Nekem is volt már sok eléggé rohadt tapasztalatom azelőtt, de jutna eszembe teljesen rátelepedni a másikra... Ez lenne bárhol a normális. És nem azért mert én mondom, hanem azért, mert így van. Basszus! Méghogy add le a keresetedet... Hát hol él ez?! Egy forintot se bakker! Megpróbál megütni?! Anyám egyik barátnőjét részegen bántalmazta az exe, a csaj meg felkapta a széket, és összetörte a csávón. Aztán még a széklábbal is kezelésbe vette a nyomorultját. Ez a csávó is ezt érdemelné ha kezet emelne rád. Egy dolog sérültnek lenni, és egy teljesen más dolog szemétládának lenni. Nem hivatkozhat arra, hogy "mert az előző barátnőm így meg úgy!" Te te vagy. Nem pedig az exe. És téged pont így fog elveszíteni - ha MÁR el nem veszített. Ha teheted, próbálj meg menekülni, mert ez így nem élet!
2020. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Bocs, "nem jutna eszembe".
2020. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Az ő családja ráadásul támogatja ezt a viselkedést.Az apja is hasonlóan féltékeny az anyjával.Bár az anya szerint az ő fia nem féltékeny.A családja sürgette a "közös kasszát is".

Szerintem ez a rátelepedés,akkor se normális.

2020. máj. 6. 16:15
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezért javasoltam a szakítást és hogy ne nézz vissza, ne gondolkodj ezen az illetőn, a viselkedésén. Más esetben párterápiát lenne érdemes próbálni, de szerintem itt nagyon mélyen rögzült minták vannak - mint amit előző válaszban is olvashattam hogy család is ilyen - valamint már most küldi a "vészjeleket"...

Tipikusan azt a viselkedést produkálja, hogy milyennek (NEM) szabad lenni egy párkapcsolatban...

2020. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!