Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyi a besavanyodott,...

Tényleg ennyi a besavanyodott, ingerszegény életű ember, akik nem bánnák, ha örökké tartanának a mostani korlátozások?

Figyelt kérdés

Itt is és Facebookon is gyakran olvasom ilyenek kérdéseit-kommentjeit. Hogy például nem bánná, ha nem lennének többé koncertek és fesztiválok, mert oda úgyis mindenki csak részegedni jár. Keresni kell más hobbit, és kész. Edzőtermeket sem kell kinyitni, majd otthon edz mindenki. Mozik sem kellenek, filmet nézni ugyanúgy lehet otthon. Színházak közvetíthetnek tévében és online. Kocsma sem kell, szeszesitalt megveheti mindenki a boltban magának. Éttermek meg majd házhozszállítanak.

Valami nagyon hibádzik a társadalmunkban, ha ennyien így látják a dolgokat. Nektek mi a véleményetek az ilyenekről?


2020. máj. 6. 09:51
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
10: Nem csak részegedni lehet a kocsmákban, és kocsmán belül sem csak harmadosztálú késdobáló köpködők léteznek. Vannak kultúráltabb helyek, ahol az ember egy két-sör vagy bor mellett jókat elbeszélget, elhallgatja a háttérzenét, beszippantja a hely varázsát. Nem csak végletekben kellene gondolkodni.
2020. máj. 6. 11:47
 12/41 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg sok ilyen ember van, de szerencsére nem ez a többség. Annyi a dolog, hogy ezek az amúgy is barátmentes emberek a neten élik ki magukat, szóval most is ezt teszik. A netre írogatják ki a megkeseredettségüket.
2020. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek a Kérdezővel, hogy csak a saját tájékozatlanságáról árulkodik, ha valaki azt hiszi, hogy a kocsmákba kizárólag csak a saját hányásukba fetrengeni járnak az emberek. Gyanítom, hogy csak azok okoskodnak erről, akik még életükben nem tették be a lábukat, egyetlen kocsmában is.

Nincs azzal baj, de akkor legalább ne add elő magad úgy, mintha tudnád, hogy milyenek azok a helyek.

2020. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mindenkit negatívan érintenek a jelenlegi korlátozások, csak vannak, akik még nem látják (vagy nem akarják látni) a hátrányokat. Előbb-utóbb őket is elkezdené majd zavarni, ha mondjuk lenne egy lyukas foguk és aközött választhatnának, hogy vagy kihúzzák, vagy hónapokig-évekig ellátatlanul hagyják. Vagy ha bármi egészségügyi gondjuk lenne, be sem engednék őket a kórházba/rendelőintézetbe, esélyük sem lenne szakorvossal konzultálni. Vagy ha az ő fizetésüket is a felére csökkentenék, vagy kirúgnák őket, mert csak erre futja a cégnek.
2020. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
64%

"Evvel nincs is gond. Hanem avval, amikor valaki azt hangoztatja, hogy szerinte a mozik be is kéne, hogy maradjanak zárva."


Ti meg x évig azt hangoztattátok, hogy milyen már az, aki nem lóg feletek naphosszat...

S ne mond, hogy nem, mert én abban nőttem fel, hogy mindig valaki valahova el akart rángatni. S ha elmentem, s megkérdezték milyen volt, még azt se válaszolhattam, hogy sz@r volt, mert lehurrogtak volna.


Miért baj az, ha valaki örül, hogy végre valami neki kedvez, a csesztetőinek meg nem?


Én is kifejezetten örülök, hogy nem kérdezi meg valamelyik osztálytársam 2 óránként, hogy miért nem megyek ide vagy oda. Ez meg azért van, mert nem lehet ilyen helyekre menni. :)

2020. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%

Én fesztiválok nélkül elvagyok, viszont úgy, hogy nincs jogsim és autóm, a túrák hiányoznak, mert tömegközlekedéssel viszont a korlátozás mellett nem indulok neki.

Mozik nem tudom, mennyire voltak látogatottak eddig, én voltam már egyedül is moziban, de nem úgy egyedül, hogy nem jött velem ismerős, hanem úgy egyedül, hogy az egész teremben nem volt rajtam kívül más. Multiplex, kedvezményes nap.

2020. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
39%
Jó, én antialkoholista vagyok, akinek agyzizzentés kell a beszélgetéshez, akár csak egy sörike, az nekem fake ember.
2020. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

15: Ja, hogy még sulis vagy. (Talán még be sem töltötted a 16-ot, ami az ideregisztráláshoz szükséges.) Az igaz, én se szerettem iskolába járni, mindig örültem, mikor szünet jött. De az akkor volt, húsz éve.

Ha majd felnősz, meg fogod látni, hogy az élet nem így működik. Ha az ember el akar érni valamit, ki kell mozdulni a négy fal közül.

De a kérdésem elsősorban felnőttekhez szól.

2020. máj. 6. 16:13
 19/41 A kérdező kommentje:
17: De már megint végletekben gondolkodsz, valamint kiforgatod a szavaimat. Nem azt írtam, hogy a beszélgetéshez inni kell, hanem hogy jókat lehet beszélgetni igényes helyekre beülve, 1-2 pohár vagy korsó nedű mellett. Nem csak olyan létezik, hogy valaki bemegy, ájulásig piálja magát, majd széthányja a vécét, meg az odáig vezető utat. Ez kb. olyan mintha azt feltételeznénk, hogy az éttermekbe mindenki csak azért jár, hogy gyomorrontásig bezabáljon. Nem tudom, honnan ez a gondolkodásmódod.
2020. máj. 6. 16:20
 20/41 anonim ***** válasza:
69%

# 18


19 éves vagyok. :)

Meg nem az iskolával van a bajom, hanem pl az osztálykirándulásokkal. (S nem, nem azokkal amiknek van célja, hogy tényleg megyünk valahova, ahova amúgy nem mennénk s megnézünk valamit, hanem mikor pl egy hétvégi házban elvileg jól is kelle érezd magad a többiekkel pár napig...)

2020. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!