Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyi a besavanyodott,...

Tényleg ennyi a besavanyodott, ingerszegény életű ember, akik nem bánnák, ha örökké tartanának a mostani korlátozások?

Figyelt kérdés

Itt is és Facebookon is gyakran olvasom ilyenek kérdéseit-kommentjeit. Hogy például nem bánná, ha nem lennének többé koncertek és fesztiválok, mert oda úgyis mindenki csak részegedni jár. Keresni kell más hobbit, és kész. Edzőtermeket sem kell kinyitni, majd otthon edz mindenki. Mozik sem kellenek, filmet nézni ugyanúgy lehet otthon. Színházak közvetíthetnek tévében és online. Kocsma sem kell, szeszesitalt megveheti mindenki a boltban magának. Éttermek meg majd házhozszállítanak.

Valami nagyon hibádzik a társadalmunkban, ha ennyien így látják a dolgokat. Nektek mi a véleményetek az ilyenekről?


2020. máj. 6. 09:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
27%
A mozi meg a kondi az kell, többi az hidegen hagyna.
2020. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 pyetro ***** válasza:
26%

Van bőven őrült, besavanyodott ember akiknek hiába mondasz A-t ő akkor is B-t mond, ezért is kerülöm a tömeget és ezáltal sokszor kellemesebb az egyedüllét. Persze hiányzik az összejövetel, közös sport, egy jó sütögetés vagy mozizás, kiruccanás így a jó időben. Szerintem az senkinek se tenne jót ha évekig ez a tendencia maradna, ez kicsinálná az emberek többségét.


Sok az egyedülálló, megkeseredett ember, a házasságok többsége partra vetődik, van kb 1 millió alkoholista az országban, kb 200000 drogos aki napi rendszerességgel fogyaszt és egyre nagyobb a kiszolgáltatottság, sokan munkát vesztenek, sokan családtagot nem csoda az ingerültség.


Kicsit összetettem mint ahogy gondolod szerintem

2020. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
69%

Soha nem jártam koncerten, sem fesztiválon. Edzőterembe csak rövid ideig, de nem volt rá fölös pénzem, azóta olyat sportolok, ami ingyen van. A mozit világ életemben gyűlöltem, naná, majd fizetek egy rakás pénzt azért, hogy századmagammal nézzem mások pattogatott kukorica ropogtatása és kólaszürcsölése meg sustorgása közepette ugyanazt a filmet, amit fél évvel később otthon nyugiban megnézhetek... Szinházban voltam ugyan párszor, de nem akkora élmény, mint amekkora energiát kiván összecihelődni és időre odaérni este, amikor már inkább ülnék nyugton a fenekemen, ahelyett, hogy időre rohangálnék. Abszinnens vagyok, úgyhogy a kocsma sem értint, étteremben meg háromszor voltam eddig életemben, de mivel ha nyilvánosan eszem, mindig zavarban vagyok,, plusz ilyenkor csak azért is jó eséllyel félrenyelek, leeszem magam, kiboritom a vizet, és hasonló baleseteim vannak, ezért nem kedvelem a nyilvános evészetet sem.


Szóval én észre sem veszem, hogy bármi változott volna. Aki másképp él, szive joga, de nekem igy is jó.

2020. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%
*absztinens
2020. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Igen.sokan vannak a környezetemben is akik örülnének ha pl örökre maszkot kene hordani
2020. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
35: Komolyan? És mivel indokolják?
2020. máj. 21. 09:02
 37/41 anonim ***** válasza:

Utàljàk ha mastol elkapnak vmi nàthàt, stb, meg hogy ez megy közösségekben hogy ha vki beteg akkor az egesz osztalyban/ buszon terjeszti meg stb.


Szoval az ervelésük egesz esszerüen hangzik. Csak arra nem gondolnak hogy egeszseges ember is mikrobàk közt él a bakteriumok az egeszseges ember alapvetö rendszeréhez is tartoznak, a baj csak ott kezdödik ha felborul az egyensuly es elszaporodnak. Föleg autoimmun betegségek is ezek amikor önmagàt tulvedi a szervezet mert rossz az immunreakcio.


Magyaran ha steril környzetben elne az ember nem is lenne eleve életképes, a masik hogy az immunrendszer is eleve nem lesz felkészült vèdekezésre sem és még tàmadhatobbà vàlna, stb, de lk csak faék egyszerüen arra alapoznak hogy nem akar semkitöl semmit elkapni, éljünk "búràban"


Nekem igazàbol az egeszben csak az undor a provokativ, amit az èrveléseik mellett sugallnak, hogy mihelyst csak tüsszent vki, regen mig azt mondtàk egészségedre, ma inkàbb helyben diszkriminàljàk.

Ha belépsz hozzàjuk fuj mossàl kezet kösd össze a hajad, mintha lepras lenne a màsik ember.


Ami ràm is at kezd ragadni. Azaz ha vki nalam iszik egy pohàrbol a poharat utàna extrém fertötlenitem, ha elmegy wc re akkor az egesz fürdöt kihipozom stb. Ez nem normalis hogy igy undorodjunk sajàt embertàrsainktol.


De hiaba beszélek velük mert faék egyszerüen annyit làtnak az egeszböl hogy en felelötlen lennék mert nem akarnàm maszkban leélni az életem.

2020. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Amugy a maszban en azt sem értem hogy tulajdonkeppen abban az ember a sajat kifujt széndiokszidjàt is szivogatja vissza belégzésnél ami friss oxigénnel kevert es ha köhög akkor a sajàt köhögését szivogatja vissza. Nem?

Es ezt akarjàk a kedves baràtaim akàr örökre. De nem is vitatkozom velük semmivel nem érvelek mert full meggyözödésük hogy a maszk az élet.

2020. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
*szendioxid :D
2020. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Az állandó maszkviselés túlzás, de az szerintem nem hülyeség, hogy akinek betegen emberek közé kell mennie, tömegközlekedik, vásárol, az ne köhögjön össze másokat.
2020. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!