Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora összegeket költesz a...

Mekkora összegeket költesz a hobbidra?

Figyelt kérdés

Ha szükséged van olyasvalamire, ami tehát nem fontos, viszont boldoggá tesz, akkor mennyit szánsz rá?

Mi alapján döntöd el, hogy megengedheted-e magadnak vagy sem?

Nagyjából 550 ezer forint megtakarításom van, de annyira sajnálom a pénzt mindenre, hogy 50 ezret már nem vagyok hajlandó kiadni semmiért, inkább nézegetem, hogy de jó is volna. Max 20 ezerig vagyok úgy, hogy na ez még belefér.



2020. máj. 20. 16:46
1 2 3
 11/21 Clay Morrow ***** válasza:
80%

Az egyikre évente kiadtam 70.000-ret.

De általában 7 ezertől 70 ezerig szoktam hobbira pénzt szánni.

2020. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kézműves sörök kostolása a hobbim. heti 2szer veszek kb. egyet. szóval havi 7 ezer lehet kb.
2020. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom hobbi? A kutyazas az? Mert en akkor a hobbimert elek. Amikor nekem nincs, Neki akkor is adnom kell :) Szoval en mindenemet a hobbimra koltom.


Persze ez nem baj, szivesen teszem ... csak megemlitettem.

2020. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem hobbi az is
2020. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Változó, az ültetés pl. volt összesen közel 300.000 Ft, a felnik szintén, fejegység 70-80.000 körül talán. De egy-egy ilyen lépés után pár hónapig nem nagyon költök rá.
2020. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Úgy 2 éve költöttem 50 ezret egy csillagász távcsőre, az égbolt meg ingyen van. :) Mostanában tervezek egy nagyobbat venni, mert ezt kezdem kinőni.


Kedvenc zenekaraimnak mindig megveszem a megjelenő CD-it, ez igazából addig volt drága, míg összegyűjtöttem a régieket. Az elmúlt egy évben azt mondanám, hogy fél évente költöttem rá átlag 15-20 ezret (szállítással együtt).


Kondi havi bérlet 6000 Ft nálunk, bár a korlátozás óta nem tudtam menni. Lassan ideje lesz újrakezdeni... (+fehérje havi 5000, meg a multivitaminom 3 havonta 3500)


Könyvekre szintén félévente költök 20 ezer környékén.


Azt hiszem ennyi, a többi (pl. beülni egy kocsmába haverokkal pár sörre) apróság.

2020. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudom számszerűsíteni.


A túrázást, kirándulást, teljesítménytúrázást szeretem. Ehhez főleg egyszeri kiadások vannak amik utána kitartanak egy ideig. Túrazokni, cipő, nadrág, póló, kisebb nagyobb hátizsák.


Legutóbb a cipő volt 30 ezer, de az is kitart 1-2 évig.


Mellette vannak rendszeres kiadások, az utazási költség, kaja-pia, nevezési díjak, stb.

2020. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nos, látom, hogy itt a többség azért rendszeresen költ kisebb-nagyobb összegeket (kinek mi a kisebb-nagyobb) a hobbijára.

Mit gondoltok, ne sajnáljam en sem, vegyem meg amit szeretnék?

2020. máj. 20. 21:50
 19/21 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Én pont ma gondoltam bele, a kiadott összegre, még mielőtt láttam volna a kérdésedet, és én nem bántam meg. Én is olyan voltam, vagy még vagyok, mint te, nem szórom a pénzt, sőt, volt egy elég "rossz" időszakom, hogy nagyon spórolós voltam, de amire kiadtam a pénzt, mai napig nem igazán bánom.


Tehát engedj neki, de azért ésszel.

2020. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amatőr rádiózás. Ez egy drága sport. Ebbe ritkán kell beruházni, de akkor nagyon sokat. Egy valamire való vevőkészülék közel fél millió forint, egy valamire való antenna 200 000 forint körül kezdődik. A hívójeleseknek egyéb kiadásaik is vannak, - mint a tagdíj, az engedélyek megszerzése, esetleg érdeklődési körbe tartozó találkozókon történő részvétel. Az amatőrök mindig úgy próbálnak kombinálni, hogy "maradjon ruhájuk", de lehetőleg minél hosszabb ideig és minél sokoldalúbban fel tudják használni azt, amibe befektetnek.
2020. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!