Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek maszkot...

Miért nem képesek maszkot hordani az emberek?

Figyelt kérdés

A tömegközlekedési eszközökön, boltokban és más zsúfolt helyeken igen is sokat számít, ha az emberek többsége visel maszkot.


Pontosabban fogalmazva szabályosan hordja azt, olyan módon, hogy az fedi az orrát és a száját ezzel is óvva a környezetét.


Számomra kifejezetten bosszantó, amikor veszem a fáradságot és akár egy 2,5 órás vonatúton is végig magamon tartom a maszkot, ellenben a mellettem ülők és a kalauz már nem teszi mindezt meg.


Elhiszem, hogy sokaknak megterhelő, de még mindig jobb, mint elkapni a vírust. Aki pedig ettől nem tart legalább másokra tekintettel lehetne.


Én is együtt élek idős hozzátartozóval, és a szüleim is veszélyeztetett csoportba esnek bizonyos alapbetegségek miatt.


Az lenne a legjobb, ha nagy összegű pénzbüntetést szabnának ki azokkal eszembe, akik nem vagy csak szabálytalanul viselnek maszkot. At talán jelentene némi visszatartó erőt.



2020. aug. 14. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
56%

Mindig van nálam maszk és ha azt látom, hogy másokon is van felveszem.

De ha senkin nincs akkor nem veszem fel mert engem nem érdekel, hogy elkapom e vagy átadom e nekik hisz őket se érdekli.


Azért nem hordják mert kellemetlen. Nincsenek idős rokonaik akikkel mindig találkoznak. Ez a vírus gyenge ahhoz, hogy látványosan megtizedelje az embereket. Egyszerűen olyan mintha nem is létezne ez a dolog és csak a maszkozás lenne.


De mondom én ha látom, hogy valaki parázik és maszk van rajta én is felveszem ne érezze magát kellemetlenül miattam. De személy szerint hülyeségnek tartom.

Van kollégám aki úgy össze szarta magát, hogy jaj mi lesz vele meg a családjával stb stb., na ez szerintem túlzás.

2020. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
77%
#6 középiskolában ellógtad a bioszórákat? :D Nem baj, csak ne írkálj hülyeségeket!
2020. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
21%
Irodisták nálunk 10 percig hordják az eladótérbe, aztán felmennek. A fizikai munkás hordja 8 órán keresztül.
2020. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
15%
És az irodisták még jobban is keresnek.
2020. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
24%
"Mert demokrácia van vagy mi,hagy döntse el az ember." Legutóbb ezt hallottam.
2020. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
6%
#15 ilyenek hallatán elgondolkozom, kell e nekünk ez a liberális demokrácia.
2020. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
11%
A legdurvább amikor Elon Maszk nem hordja
2020. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
0%

#17

Fura, nemrég a crew dragon landolás közvetítésén láttam emberek között, ott végig maszkban volt. Biztos hogy rá gondolsz?

2020. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
48%
Én vagyok a vicc írója. Utánanéztem, tényleg a vírus nagyobb két nagyságrenddel (10-10 vs 10-8) azt tudtam hogy mindkettő nano méretű, igazából szerintem ez nem is számít, mert igazából ennél sokkal nagyobb méretek bejutnak a légzőszervbe, valójában annak volt igaza, aki azt írta, hogy azért hülyeslgég, mert csak cseppekben tud terjedni, ezért nincs igaza a viccnek. Viszont! A tüsszentés legkisebb cseppjei mikro nagyságúak és ugyanúgy tudnak úszkálni a levegőben, mint egy sima vízpermet és könnyűszerrel be lehet szívni az orrodba permetként, mint ahogy a parfümöt ha kispriccolod, akkor belélegzed. Szóval ez a vicc értelmesebb lenne a parfümös példával, mert az nem gáz halmazállapotú. Így haszontanalok ezek a maszkok, tényeken nem változtat. Főleg, hogy újrafelhasználható kéne belölük, egyszeri használatos, és ezt nem mindenki teheti meg/nincs is ennyi az országban.
2020. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
1%
Ismersz több Maszkot rajta kívül?
2020. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!