Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek maszkot...

Miért nem képesek maszkot hordani az emberek?

Figyelt kérdés

A tömegközlekedési eszközökön, boltokban és más zsúfolt helyeken igen is sokat számít, ha az emberek többsége visel maszkot.


Pontosabban fogalmazva szabályosan hordja azt, olyan módon, hogy az fedi az orrát és a száját ezzel is óvva a környezetét.


Számomra kifejezetten bosszantó, amikor veszem a fáradságot és akár egy 2,5 órás vonatúton is végig magamon tartom a maszkot, ellenben a mellettem ülők és a kalauz már nem teszi mindezt meg.


Elhiszem, hogy sokaknak megterhelő, de még mindig jobb, mint elkapni a vírust. Aki pedig ettől nem tart legalább másokra tekintettel lehetne.


Én is együtt élek idős hozzátartozóval, és a szüleim is veszélyeztetett csoportba esnek bizonyos alapbetegségek miatt.


Az lenne a legjobb, ha nagy összegű pénzbüntetést szabnának ki azokkal eszembe, akik nem vagy csak szabálytalanul viselnek maszkot. At talán jelentene némi visszatartó erőt.



2020. aug. 14. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
61%
ui.: És vajon honnan tudta a kormány percre pontosan, hogy mikor fog tetőzni a járvány és mikor lesz perce pontosan a második hullám? Belelátnak a jövőbe? Vagy csak jól hamisítják a statisztikákat?
2020. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
34%
Na ha szaktudást kéne felmutatni, akkor sértődötten odébbállnak a konteósok. :D
2020. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
19%

#52

Már a legelső kommentemben egy ORVOS videóját linkeltem be.

Hallgasd végig Dr. Lenkei Gábor 2 órás videóját is, ha szaktudást akarsz még kapni, tessék íme:

[link]

2020. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
44%

#53

Nem is tudtam, hogy Lenkei képzett virológus/infektológus szakorvos, szaktekintély!

2020. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
79%
Ja hogy Lenkei. :D Okés, mindent értek. :D :D :D
2020. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
2020. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
62%

A kommentek szerintem mindent megválaszoltak kérdező,- mert sok ember egy gyökér.

A munkahelyemen szabályokat kell betartanom, hogy ezek az értelmi sérültek ne betegedjenek meg, persze ők vannak felháborodva a legjobban mindenen.

Összefogdoz mindent, semmi után nem mos kezet, a maszk már csak ráadás. Én ilyen szinten örülök a vírusnak, mert aki eddig a szardarabos kezével nyúlkált mindenbe, most rászólhatok, hogy legalább egyszer fertőtlenítse.

Én amúgy elhiszem, hogy nem fsik senki attól, hogy meghal, meg az Irma néni lélegeztetőgépre megy, meg a kis Pistike meghal az oviban, hanem végig lehetne gondolni, hogy mondjuk ha megint bezár minden akkor a Provident fogja eltartani a tisztes lakosságot?

Engem kb ez az egy érdekel, ezért hordok maszkot, ezért fertőtlenítem magam. Ha bezárják a munkahelyem akkor éhen döglök konkrétan a családommal. De gondolom a maszk nélkülieket majd szponzorálja valaki.

2020. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a maszk baromság, főleg azért, mert a többség úgysem fog 300-800 forintos egyszer használatos maszkokat csak egyszeri használatra megvenni, innentől kezdve tökmindegy. Van maszkom, ami három hónapja tart, le szoktam mosni/fertőtleníteni néha, egyébként a kocsiban van, ha véletlen vásárolni kéne, vagy ne adj isten lerobban a kocsi, és tömegközlekedésre kell szállni, legyen maszk.
2020. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
80%

Kövezzetek meg, de szerintem oltári nagy baromság az egész maszkozás.

Ez a királyi vírus még mindig túl van hype-olva. Amikor kitört az influenza, miért nem kellett maszkot hordani??? Vagy mondhatnám a többi járványt is. Még csak gondolati szinten sem volt meg ez az emberekben.

Atyavilág. Amikor év elején megláttam az első posztot erről a vírusról (ami aztán vagy létezik, vagy nem, vagy csak létezett, és most már csak politikai fogásként létezik tovább), nem is gondoltam volna, hogy itt lyukadunk ki. És lám...

Aztán igen, ebben a dög melegben meg pláne jó hordani azt a szutyok maszkot, sokszor én is alig kapok benne levegőt 18 évesen, nem hogy az öregebbjeink..

Ennyi erővel akkor miért nem hordunk gumikesztyűt (ami amúgy a vírus elején még szintén kötelező volt)? A kézmosás fontosságát miért nem hallom már sehol??? Csak ezt a fránya maszkot erőltetik már rá az emberekre, nekem ez is furcsa.

Meg hát írják sokan itt-ott, hogy ők hordják a maszkot, meg minden. Végül mikor meglátod rajtuk, akkor vagy az orrát nem takarja, vagy az állán van, stb... Az úgy kb. olyan, mintha a boxered úgy hordanád, hogy kint a cerkád. :D

Nevetséges. És nagyon bízok benne, hogy mi hamarabb eltűnik ez az egész járvány mizéria, mert őszintén szólva nagyon unom.

Szorítok ezerrel azért is, hogy az iskola hagyományosan induljon. Mert ezzel az online oktatással kinevelnek mégtöbb tudatlan gyermeket, akik nem fogják megállni a helyüket az életben. :) És nagyon bízok abban is, hogy a maszk használata nem lesz kötelező az iskolákban, ha elindul a tanítás hagyományosan, mert én személy szerint ott pusztulok meg egy hosszú tanítási nap végére, amikor 8-9 órám lesz.

Ja meg hát, elég nevetséges az is, hogy amióta a maszk "kötelező", azóta hogy megugrott az ára a pár száz forintos maszkoknak... Van, ahol több ezer forintot elkérnek már érte, például itt is, ahol élek. Vicc.

2020. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
69%

Az a helyzet, hogy én szó szerint fulladozok a maszkban. Mikor felveszem és eltakarom az orrom akkor hirtelen elkezdek levegő után kapkodni és rám jön a rosszullét is. Így ennek fényében kénytelen vagyok lehúzni a maszkot az állam alá.


Ez van, nyugodtan meg lehet kövezni, le lehet pontozni, lehet feljelenteni de nem bírom magamon a maszkot.

2020. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!