Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek maszkot...

Miért nem képesek maszkot hordani az emberek?

Figyelt kérdés

A tömegközlekedési eszközökön, boltokban és más zsúfolt helyeken igen is sokat számít, ha az emberek többsége visel maszkot.


Pontosabban fogalmazva szabályosan hordja azt, olyan módon, hogy az fedi az orrát és a száját ezzel is óvva a környezetét.


Számomra kifejezetten bosszantó, amikor veszem a fáradságot és akár egy 2,5 órás vonatúton is végig magamon tartom a maszkot, ellenben a mellettem ülők és a kalauz már nem teszi mindezt meg.


Elhiszem, hogy sokaknak megterhelő, de még mindig jobb, mint elkapni a vírust. Aki pedig ettől nem tart legalább másokra tekintettel lehetne.


Én is együtt élek idős hozzátartozóval, és a szüleim is veszélyeztetett csoportba esnek bizonyos alapbetegségek miatt.


Az lenne a legjobb, ha nagy összegű pénzbüntetést szabnának ki azokkal eszembe, akik nem vagy csak szabálytalanul viselnek maszkot. At talán jelentene némi visszatartó erőt.



2020. aug. 14. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
83%

"Tényleg?

Ismeritek az öreg, szakállas közhelyet:

"Akinek nem inge"....

Tudod miért van esélye kiírtani minket "valakiknek" gyakorlatilag mindeféle ellenállás nélkül?

Például ezek miatt:

Tényleg soha többé nem fogod már levenni a fejedről azt a kiba..szott maszkot?

Tényleg így maradsz most már egész hátralévő életedben? A koporsóban is rajtad lesz?

Mit gondolsz marad még arcod, tartásod a végére?

(megnyugodhatsz, ebből a periódusból már nem sok maradt)

Tényleg élvezed mikor nyáltól átitatott maszkban pózolsz, szelfizel, divatolsz, és még büszke is vagy rá, mikor felismerhetetlen vagy a fotókon?

Tényleg nem gondolkozol el egyetlen percig sem: épp a földbe döngölnek mindenestől?

Tényleg elhitted: ér valamit az a baktériumoktól hemzsegő borzalmas rongydarab az arcodon?

Azt, hogy valamitől megvéd, vagy te védesz meg vele valakit, de közben téged nem betegít?

Tényleg azt hiszed, hordod amíg be nem pállik az arcod alatta és ennyivel megúsztad? A bőröd, tüdőd ezt nem fogja megbosszúlni?

Tényleg bevetted, hogy univerzumokat megrengető, civilizációkat eltörlő járvány van?

Hány hullát kerültél ki az utcán?

Gondolom súlytalan, hogy a kórházak üresek.

Tényleg nem akarod végre elővenni azt a csodálatos adományt, ott pihen a fejedben, amit agynak hívunk?

Nem akarod már soha többé arra használni, amire teremtetett? Mondjuk, hogy gondolkodj?

Tényleg abban bízol, hogy ebben a rémtörténetben bármilyen szigorítás, korlátozás a Te érdekedben történik?

Tényleg azt hiszed adott pillanatban, adott parancsra azok akik ezt teszik veled, nem fognak egyetlen pillanat alatt maszkostól eltaposni?

Tényleg abban bízol: "majd megúszod valahogy" - a többiek meg azt csinálnak amit akarnak?

Tényleg abban ringatod magad: "úgy is nem sokára vége, visszatér minden a régi kerékvágásba"?

Tényleg nem érzed a súlyát mennyire fontos lenne összefogni végre és tenni magunkért, hogy ember lehess újra?

Tényleg abban reménykedsz, így lesz bármilyen jövője a gyerekednek?

Tényleg elhitted, hogy egy "sehonnai bitang" oltás meg fogja menteni az életed"? - amit majd rád akarnak erőltetni? Eddig nem anélkül éltél?

Tényleg?.... szerinted mindez rendben van?

...... mert, ha igen, akkor megértünk arra, hogy végleg eltöröljenek bennünket, maszkostól, hülyeségestől, mindenestől... "

Árvai Attila ©2020-08-15


[link]

2020. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim válasza:
82%
Én sem szoktam felvenni a maszkot tömegközlekedési eszközökön,mert vidéken nem kell. Bevásárlóközpontokban más a helyzet.Mivel ott kötelező a használata, ezért hordom. Amúgy szerintem nem kell felfújni a témát.
2020. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim válasza:
74%
csak annyit üzennék azoknak akik ezt az egészet elhiszik hogy nézzétek csak a híradót. De ha nem elég a sok "vírus halott" ott vannak mellé a balesetek is. Miért kell ennyi szutyok nektek? Na de ha leterhelt a híradó akkor végig nézni ám! A végén van a debreceni csíkos kockás f4szom panda. Cuki miiii? Csak nehogy elkapja a kamu vírust és kihaljon... Vicc, ( igazából elég szomorú) hogy elhiszik ezt.
2020. aug. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
67%

[link]



Ajánlom figyelmetekbe :)

2020. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
0%

És? Ez kinek újdonság?


Ajánlom figyelmedbe..

[link]

2020. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
43%
Az, hogy ugyanarról a vírusról beszélünk, de ahogy elnézem senkinek sem esik le.
2020. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
34%

Mert? Mert koronavírusnak hívják?

Neked nem esik le, hogy koronavíruson belül több kórokozót különböztetünk meg.

Durva, hogy buta vagy, arra se vagy hajlandó hogy utánanézz mielőtt terjeszted a butaságod és azt se olvasod el amit az orrod alá tesznek hogy fejlődjél...


Ellenkező esetben meg bizonyítsd hogy a sars-cov2-ről írnak a kis cikkedben...

2020. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
18%
Te aztán biztosan jobban tudod :)
2020. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
60%

Tárgyilagosan, megosztottság és indulatok nélkül:


Ezek a maszkok, amiket mostabán kényszerítenek az emberekre, semmire sem jók. Tudományosan sincs alátámasztva, hogy valóban megvédene egy-egy vírus bejutásától, vagy a vírus levegőbejutásától a környezetet. Sőt, a maszkok áteresztőnyílásai tényszerűen, effektíve nagyobbak, mint a vírusok. (A vírus szót gyűjtőnévként emlegetem, nem egyfélére szűkítve.)

Ami az inkriminált intézkedések alapja, ez az ún covid19 vírus, ez ellen sem véd a maszk.

Ugyanakkor a covid19 vírus egy még a sima influenzánál is veszélytelenebb, sok esetben tünetmentesen lereagált vírus, ezrelékesen nagyon-nagyon alacsony mortalitási rátával. Sőt, ezidáig hitelt érdemlően egyetlen halálesetre sem lehetett rábizonyítani, hogy ez a vírus okozta egyértelműen és megelőzhető lett volna. Tehát ez kicist olyan, ez a sok óvíntézkedés, mintha még a városokban is betiltanák a gyufa árusítását, hiszen lehet vele erdőtüzet is csinálni. Vagy mintha azért nem volna szabad folyadékot inni, mert mellényelhető és fulladást is okozhat.

2020. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim válasza:
35%

Az utóbbi 3-4 hétben viszonylag sokat utazom vonattal. A 30 perces úton bevallom egyszer sem volt rajtam maszk (ellenben folyamatosan van a táskámban több tiszta textil, amit egy használat után el is különítek egy másik zacskóba) sőt, a kalauzok egy részén és az utasok nagyon kis százalékán volt csak maszk. Hozzáteszem, a vonat sem volt tele soha, kellő távolság mindig megvolt. Ha felszólítana a kalauz, felvenném.


Ellenben a buszon mindig felveszem, valamint ha beteszem a lábam egy-egy boltba/üzletbe (plázák, bevásárlóközpontok “folyosóin” nincs rajtam).


Természetesen engem is zavar ebben a melegben, a szemüvegem is párásodik, de a munkám miatt 2,5 éve minden nap maszkban vagyok 8 órát és megszoktam.

2020. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!