Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor velem van a baj,...

Most akkor velem van a baj, hogy nem akarok soha gyereket?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a közvetlen környezetem állandóan azzal jön hogy mikor lesz gyerekem és egy párkapcsolatom. Amikor persze mondom hogy nem akarok se gyereket, se párkapcsolatot akkor kitágult szemekkel meglepődve néznek egy nagyot. Miért olyan nehéz elképzelni az embereknek hogy nem akarok semmit? Miért olyan furcsa az, hogy nem akarok senki és semmi felett elköteleződni?


Más is így van vele? Már rettentően irritál ez a téma, a terheség nem nekem való, na és a párkapcsolat sem. Megvagyok én egyedül is. Van saját kertes házam, munkám, kocsim, kutya, macska. Az utobbiakkal jól megvagyok, tök felszabadult vagyok, egyáltalán nem unatkozok és semmiből nem szenvedek hiányt.


Az aki akar vállalni ám legyen, csak azokat hagyják már végre békében élni akik nem akarnak.



#gyerek #zaklatás #utálat #hagyás #Nem akarok párkapcsolatot #Nem kell nekem gyerek, isten őrizz
2020. szept. 5. 22:16
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Utolsó: Jelenleg ti nézitek le azokat akik nem akarnak gyereket. Te hidd el hogy ez fordítva is igaz. ;)
2020. szept. 5. 23:26
 22/47 anonim ***** válasza:
59%
Először olvasd vissza a 8-as kommentedet, aztán próbáld meg realizálni, hogy kettőnk közül nem én mentem gyermekmentesövezetbe szidni a gyerekteleket és mivel látom, elsőre nem ment át, még egyszer leírom, pont lesz.rom, hogy akarsz-e gyereket. Nem lenézem, hanem nem érdekel. Érted a különbséget?
2020. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%

"Őszintén, kit érdekel? Akkor ne szüljél, mindenki pont lesz.rja."


Pont az a baj, hogy senki nem sz*rja le, hanem mindenki cseszegeti az embert egy bizonyos kor utàn, meg minden alkalommal megkérdezik, mikor lesz már gyerek. És ez nagyon fusztráló.

2020. szept. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
50%

Nincs veled gond, pacsi, mert én sem akarok férfiként:).

A társadalom egy h*e berögzött téves nézete, hogy kő a gyerek, mert az mindent megold... Ehhez jön még a szent Vezír össze.vissza gondolatmenete.

2020. szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
58%
Nincs veled semmi baj, kérdező. Ha én visszamehetnék időben, nekem sem lenne (mondom ezt úgy, hogy a lányom egy tündér).
2020. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
17%

A párkapcsolatot próbáltad valaha vagy csak úgy élsz, hogy "ez nem nekem való s kész"?

Esetleg 1 randi után apáca lettél gyakorlatilag s a szeretkezés is tabu vagy alkalmikba szaladsz?


Értem én, hogy ház, kutya, macska, happység, de azért dolizol, hogy ezt "éld" lényegében?

2020. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
67%

23! Érdeskes, hogy mindig a gyerekgyűlölőknek vannak ilyen fogyi ismerősei, hogy minnnndenki cseszteti őket. Mégis ki mindenki? Én 38 vagyok, nincs gyerekem, igaz én nagyon akartam. Ezt a szűk környezetem tudja. Most,vénségemre már mondták páran, hogy "bele kéne húznom". Néhányan, egyszer. Kibírtam. Távolabbi ismerősök érdekes, egyszer se szóltak be ezzel kapcsolatban. Fura, hogy nálatok minnnnndenki ezzel foglalkozik🙄 Többnyire pasim sincs. Ezt se teszi szóvá soha senki. Egyedül anyám meggyőződése, hogy szeretnék férjhez menni, hiába mondtam el 1000x, hogy nagyon nem. Ok. azt gondolja. És? Hol érdekel engem, ki mit gondol? Jöjjek ide picsogni? Nekem elég, hogy én tudom, mit akarok, nektek valahogy sose.

Ha a Kérdező nem provokálni akarna, hanem valóban a válasz érdekelné, azontúl, hogy nem gyerekeseket kérdezne, akik nyilván nem igazán tudják, baj van-e azzal, aki nem akar, hiszen ők akartak, nem írna ki új kérdést, hanem szép csöndben megkeresné a választ a 3 millió ugyanilyen kérdés alatt. Vajon ez miért nem jutott eszébe?🤔Ja, mert akkor nem tudna provokálni.

2020. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
72%
Plusz a normális válaszra nem flegma lekezelő módon írna. :D
2020. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
50%

Nem veled van a baj.

(Ettől függetlenül kár volt beállni a vitába az agyhalottakkal, mert megint a szokásos mantra lett a vége)

Senkinek semmi köze hozzá, hogy akarsz-e gyereket, lesz-e, ha nem miért, ha igen, miért.

Sajnos olyan világot élünk, ahol még mindig a többség középkori szinten gondolkozik családmodell terén. Szülni-szülni-szülni, mert csak ez lehet az egyetlen elfogadható életút. (Nem politizálva, de erre az elmúlt évek családpolitikája durván rá is erősített).

Nem tudsz többet tenni, mint ignorálni ezeket a kérdéseket, megjegyzéséseket. Ha van elég öniróniád és szarkazmus is szorult beléd, akkor érdemes rákontrázni. Nekem bejött, igaz férfiként. Ilyen helyzetekben néha elsütök egy-egy ironikus megjegyzést (még inkább önironukisat), olyat, amire az ilyen sötét emberek nem tudnak már mit mondani, csak hápognak. Ezzel letudva a téma egy időre. Ettől függetlenül előbb-utóbb úgyis felhozzák. Mert sötétek és tapintatlanok.

Sajnos ez egy ilyen életút, még mindig százszor könnyebb, mint egy életet feláldozni a gyerekekre. De ez az én véleményem.

2020. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
44%

"Egyfolytábban bögnek hiztiznek a taknyuk nyáluk egybefolyik bámulnak mindig mindent megfognak megesznek elhajitanak értelmetlenül hadonásznak..."

Szakasztott ilyen voltál te is. Csak neked volt, aki elviselt, aki ennek ellenére szeretett, aki két évtizedet áldozott az életéből érted. Érted? Te megkaptad a lehetőséget, hogy boldog életet varázsolj magadnak, de másnak megadni nem akarod...

2020. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!