Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor velem van a baj,...

Most akkor velem van a baj, hogy nem akarok soha gyereket?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a közvetlen környezetem állandóan azzal jön hogy mikor lesz gyerekem és egy párkapcsolatom. Amikor persze mondom hogy nem akarok se gyereket, se párkapcsolatot akkor kitágult szemekkel meglepődve néznek egy nagyot. Miért olyan nehéz elképzelni az embereknek hogy nem akarok semmit? Miért olyan furcsa az, hogy nem akarok senki és semmi felett elköteleződni?


Más is így van vele? Már rettentően irritál ez a téma, a terheség nem nekem való, na és a párkapcsolat sem. Megvagyok én egyedül is. Van saját kertes házam, munkám, kocsim, kutya, macska. Az utobbiakkal jól megvagyok, tök felszabadult vagyok, egyáltalán nem unatkozok és semmiből nem szenvedek hiányt.


Az aki akar vállalni ám legyen, csak azokat hagyják már végre békében élni akik nem akarnak.



#gyerek #zaklatás #utálat #hagyás #Nem akarok párkapcsolatot #Nem kell nekem gyerek, isten őrizz
2020. szept. 5. 22:16
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%
Jó a nyugdij hülyeség. A jelenlegi nyugdíjrendszer össze fog omlani. Már kb 30 éve át kellett volna állni egy fenntarthatora. Nem azért kell gyereket szülni. Regen baj, ha ezért szul valaki.
2020. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos így működik a világ, az emberek többsége azt hiszi, mindenkinek ugyanazt az utat kell járni, mert ha nem hát ajajjj. Amikor én voltam fiatal, én is kaptam a rokonoktól és az ismerősöktől eleget, hogy miért nincs még barátom, ha volt akkor meg mikor vesz már el, mikor megyek már férjhez, mikor szülök már végre, szörnyű volt. Mondjuk én tudtam, hogy akarok MAJD gyereket, családot, és lett is, de akkor amikor az én életemben ennek eljött az ideje.

Nagyon tapintatlan tud lenni az ilyesfajta sürgető érdeklődés, lépj túl rajta, ne foglalkozz vele, a te életedet te éled, nem mások. Lehet, hogy egyszer majd megváltozik a véleményed, de ez nem mások erőszakolására fog megtörténni. Ha van olyan ismerősöd, aki állandóan felhozza ezt a témát, és már kellemetlen számodra, valami frappáns beszólással érdemes leszerelni örökre.

Egy gondolat azért még motoszkál bennem: Nem azért nem akarsz gyereket, kapcsolatot, jól elvagy egyedül, mert nincs senki a láthatáron, aki tetszene? Mi lenne, ha jönne a nagy Ő? (Költői kérdés, ne válaszolj, nehogy ezt is zaklatásnak érezd! Csak gondolatébresztőnek)

2020. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
#10 Jelenleg te provokálsz engem. Illő lenne befejezni és elfogadni hogy van aki nem akar gyereket. Én ignorálom azokat akik gyereket akarnak, fordítva ugyanezt várnám el.
2020. szept. 5. 22:44
 14/47 A kérdező kommentje:
12-es köszönöm a válaszodat. Probálok nem foglalkozni vele, de naponta kérdezgetnek ,,na mikor jön a baba" stb. Hagyjan békén az ilyenek, nem akarok soha.
2020. szept. 5. 22:47
 15/47 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudhatod! :) Lehet, hogy pár év múlva változik a véleményed, találkozol valakivel, aki mindent megváltoztat. Tényleg nem tudhatod. :) Én 2 évvel ezelőtt még azt mondtam, hogy "te jó isten, nem akarok gyereket, ahhh". Utána valami nagyon megváltozott, mert azon voltunk utána a párommal, hogy összehozzuk a babát. Most pedig már 18 hetes vagyok, és egyáltalán nem bánom!

Ki tudja, neked mit hoz a sors ilyen szempontból. De természetesen abban sincs semmi, hogyha nem szeretnél. A te életed, kényszerből semmit nem szabad csinálni, emiatt nem szabad senkit sem elítélni. :)

2020. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
46%

Igen, veled.


(Csak a kérdésre válaszoltam, mielőtt nekem támadnál.)

2020. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Indokold meg utolsó!


Mielőtt kioktatnál.

2020. szept. 5. 23:11
 18/47 anonim ***** válasza:
39%
A kérdező tényleg full provokációnak szánta ezt a kérdést, még mindig itt van és azonnal válaszol a kérdésekre igazi pattogi stílusban... Sztem itt a helyes megoldás az ignorancia.
2020. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
62%

Engem pld nem érdekel ki akar gyereket ki nem.Mindenki maga dönti el mit csinál.A közvetlen környezeted is elég érdekes ha a babát forszírozzák és csak másodsorban a kapcsolatot,merthogy egy stabil kapcsolat is kellene ahhoz, hogy gyerek legyen(persze lehetne egy éjszakásból is, de gondolom senki se úgy képzeli, hogy légy lányanya, vagy nem tom nálatok ez a szokások közé tartozik?:D)

Nincs veled baj.Csak ne szülj gyereket amíg így érzel, mert biztos tropára menne melletted az élete.

2020. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
67%
Miért gondolod, hogy kérdésedre a választ a gyermekvállalás topicban fogod megtalálni? Az ugye meg se fordult a fejedben, hogy itt olyan emberek vannak, akik gyermeket vállalnak? Amúgy igazad van. A választ pont itt találod a 3millió ugyanilyen utálom a kölyköket, undorítóak, NEM AKAROOOOK!hisztik alatt. Őszintén, kit érdekel? Akkor ne szüljél, mindenki pont lesz.rja. De ti ide jöttök vinnyogni, hogy foglalkozzon már valaki veletek. A moderátorok meg véletlen se törlik,mert valami rejtélyes oknál fogva szerintük tök normális dolog anyukáknak ócsárolni a gyerekeket. Állítólag van egy számodra szuper hely a facebookon. Gyermekmentes övezet. Miért nem oda mész? Ott biztos, megértő fülekre találsz. Szidhatjátok együtt a kis nyavalyásokat.
2020. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!