Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem nyert a génlottón...

Aki nem nyert a génlottón (magyarán ronda), annak az élete lényegében értelmetlen?

Figyelt kérdés

A versenyelmélet szerint azért figyelik az emberek a külső értékeket is a párválasztáskor, mert ösztönösen a lehető legjobb géneket szeretnék átadni az utódaiknak. Azaz még a kevésbé jó géneket örökölt emberek is többnyire csak azok mellett tudnak igazán kiteljesedni, akiknek a lehető legkevesebb hibájuk van.

Hallottam már jópár olyan esetről, amikor valaki - ösztönösen - azért utasított el valakit, mert nagy volt az orra, elálltak a fülei, alacsony növésű volt, rövidlátó és fogszabályzós. Tudom, hogy a magasságon kívül az összes felsorolt dolog korrigálható műtéti beavatkozással, de egyrészt sajnos a múltat nem lehet (vagy nagyon nehéz) letagadni, másrészt meg sokaknál az átlag alatti magasság már önmagában is kizáró ok.

"Nem szeretnék olyan gyerekeket, akiknek hozzád hasonlóan ilyen ronda orruk, fülük, fogaik lesznek!" - csak egy példamondat.


Az ember pedig egyrészt társas lénynek teremtetett, másrészt meg az élet értelme mégiscsak az utódnemzés és -nevelés, ami társ nélkül aligha kivitelezhető.



2020. szept. 8. 13:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek más a csúnya, én exeimnél barátoktól/családtagoktól is megkaptam, hogy elég érdekes ízlésem van.Egyikük se volt a legmagasabb, úgy 160-170cm között voltak.(155cm vagyok, nem zavart.)Kettőjüknek elálló fülle is volt, aranyosnak találtam.Szemilyiségük borzasztóan jó volt, nagyon könnyen lehetett velük beszélni.A legfontosabb pedig, magabiztosak voltak, önbizalom hiányosan amúgyis szar párt keresni.Nehezebb párt keresni, de nem lehetetlen.
2020. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát ne tudd meg mennyire "nyomorék" kinézetű, alacsony, és még csak nem is intelligens férfiaknak meg sikerül párt találnia, míg neked nem. Teljesen értelmetlen ideológiákat keresned, egyel kell foglalkoznod, hogy neked jobb legyen.
2020. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
10-es, nem, de érdekes, hogy ez az első gondolatod, hogy hú...majd mennyire lenyűgöz a pénze. Megnyugtatlak, van bőven pénzem, tehát ne személyeskedj légy szíves. Egyébként fontos persze a belső, de a külső is. A kettő kémiája adja meg azt a bizonyos hű érzést, amit szerintem az ember keres. De az tény, hogyha ennyire negatív a kérdező, akkor elég reménytelen, mert az nem sok embernek jön be.
2020. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Lehet más értelmet is találni az életben, ne a társtalálás legyen az egyetlen cél. Van, akinek nem lehet gyereke, vagy nem is akar gyereket, ettől még lehet például kiváló orvos, aki életeket ment, és erre teszi fel az életét, nem a családra.

Egy volt kollégámnak van ugyan párja, de nem lehet gyerekük biológiai okból, nem részletezte a problémát, utazgatnak, rengeteg helyre eljutnak, és az élményekre költik a pénzt, amit más a családra.

2020. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
11-es válaszadó nagyon szépen leírta a lényeget, ismételni nem szeretném.
2020. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Az igaz, hogy mindenkinek más a csúnya, de azért vannak bizonyos kritériumok erre, pl. szerintem nagyon kevesen gondolják azt, hogy Gobbi Hilda vagy Major Tamás éppen a megnyerő külsejével lett volna népszerű.
2020. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé értelmetlen, igen.
2020. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
19%
Az ilyen gondolkodásúak nem akarnak gyereket csak a tahóbukon posztolni magukat;)
2020. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

XDDXDXDXDXDXDXD

Pszichoterápia de nagyon gyorsan.

2020. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Szomorú, hogy a magasságon nem lehet változtatni, de akkor keressen olyan nőt, akinek nem, vagy kevésbé számít a magasság. Nem fogja senki ráerőszakolni magát olyanra, akit rondának tart, csak mert az szomorú.


És tényleg nem mindenki akar gyereket.

2020. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!