Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem nyert a génlottón...

Aki nem nyert a génlottón (magyarán ronda), annak az élete lényegében értelmetlen?

Figyelt kérdés

A versenyelmélet szerint azért figyelik az emberek a külső értékeket is a párválasztáskor, mert ösztönösen a lehető legjobb géneket szeretnék átadni az utódaiknak. Azaz még a kevésbé jó géneket örökölt emberek is többnyire csak azok mellett tudnak igazán kiteljesedni, akiknek a lehető legkevesebb hibájuk van.

Hallottam már jópár olyan esetről, amikor valaki - ösztönösen - azért utasított el valakit, mert nagy volt az orra, elálltak a fülei, alacsony növésű volt, rövidlátó és fogszabályzós. Tudom, hogy a magasságon kívül az összes felsorolt dolog korrigálható műtéti beavatkozással, de egyrészt sajnos a múltat nem lehet (vagy nagyon nehéz) letagadni, másrészt meg sokaknál az átlag alatti magasság már önmagában is kizáró ok.

"Nem szeretnék olyan gyerekeket, akiknek hozzád hasonlóan ilyen ronda orruk, fülük, fogaik lesznek!" - csak egy példamondat.


Az ember pedig egyrészt társas lénynek teremtetett, másrészt meg az élet értelme mégiscsak az utódnemzés és -nevelés, ami társ nélkül aligha kivitelezhető.



2020. szept. 8. 13:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom... Nálunk az egyik boltban volt egy eladólány. Nem szoktam ilyet mondani többnyire, de szegény borzasztóan ronda volt: vékony, lapos, hosszúkás fej, kusza fogak, stb. - úgy összességében szörnyen nézett ki.

Egyszer megtudtam, hogy férjnél van és 2 gyönyörű gyerekük van. Valószínűleg olyan személyiség, aki valahogy mégis meg tudta fogni azt a pasit. Tény, hogy nagyon kedves volt a boltban is mindenkivel. Nyilván olyan az alaptermészete és nem önsajnálattal töltötte az idejét.

2020. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ostobaság, hogy csak párban lehet e szexcentrizalt világban leélni az életet. Talán az összes szépség jetset tagként aloméletet el? A szépség mulandó, még a legjobb pasik is megcsunyulnak, elmúlik a személyiségük a munka-feleség-gyerek Bermuda háromszögben. Én szociopatakent remekul elvagyok nők/barátok/önálló család nélkül.
2021. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!