Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Postásnak bunkóság lenne...

Postásnak bunkóság lenne megmondani hogy ne merjen bejönni a házba de még a portára se?

Figyelt kérdés
Magyarul ne merjen bejönni a kapun ha nyitva van akkor se. Ha nem megy ki senki menjen el. Szerintem alapból így kellene viselkednie. Nem úgy hogy még a házba is bejön, és itt ordibal hogy sziasztok. Pont az autós oktatóval telefonáltam. Saját otthonomban köteles vagyok ezt tűrni? Oké hogy vidék meg mindenki ismer mindenkit de akkor is. Ez magán terület sértés. Sajnos rá lett erre szoktatva máshova is bemegy ha be tud, de én már unom. Nem hiszem hogy ehhez joga lenne. Most olyan ideges voltam nem tudtam volna szépet mondani ennek. Mit képzel? Még rendőr se jöhet ide be, csak ha papírja van magyarul parancs.

2020. szept. 28. 10:12
1 2 3
 21/30 Micimacko67 ***** válasza:
35%

#19-es, jó neked, hogy te megtudod oldani, hogy munkaidőben kocogj el a postára...

Sokunknak nem adatik meg ez a luxus, akik egy kis településen élünk és csak munkaidőben van posta...mi meg a balszerencsénknek köszönhetően épp akkor dolgozunk...

2020. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
57%
#21 Ha ez velem történne, akkor így jártam. Akkor se jöjjenek be idegenek engedély nélkül a házamba, de még az udvaromba se!
2020. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem akarom hogy bárki be tudjon jönni akkor zárom a kaput. Én nem vagyok vidéki de tudom ismerőseimtől hogy ez a módi, ha nyitva van a kapu akkor bemegy a postás (ha nincs csengő!)

Vagy kérd meg hogy ezentúl ne jöjjön be hanem csengessen.

Már más is írta, szeretnél folyton a postára járni olyanért amit a postás kihoz és aláírás kell hozzá, nem dobhatja csak úgy be, például hozza a jogsid?

2020. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem vidékiként nem értem, miért van nyitva a kapu, de tényleg érdekelne. Annyit ugrálnak kapun ki-be vidéken az emberek, hogy komoly időt veszítenek egy kulcs elfordításával?
2020. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

#21

Ezt nem egészen értem. A kézbesítő csak és kizárólag munkaidőben jár amikor nem vagyunk otthon... az miért lenne jobb?

Nálunk legalább egyik nap nyitva van 6-ig a posta este, akkor be tudok ugrani ha kell onnan valami.

Előző lakhelyemen mindig 8-16-ig volt posta, de akkor megkértem valakit hogy menjen be, vagy elintéztem szabi/táppénz alatt. Ezeknél is jó volt, hogy én döntöm el, mikor intézném.

De tényleg nem értem, aki egész nap dolgozik, annak miért segítség hogy tőle x km-re a postás nyomja az üres ház csengőjét délelőtt 10-kor? :D

2020. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Micimacko67 ***** válasza:
35%

#25-ös, ez esetben a kérdező pont otthon volt...gondolom, ha nincs otthon akkor csak bezárja a kaput...


Ahol én lakom, az egy kis város. Egy posta van, minden nap fél 4-ig. Ha addig odaérsz szerencséd van, ha nem nem...szombaton max lottót tudsz feladni.

Az kevés, hogy te megkérsz valakit, rendes hivatalos meghatalmazás kell tanúkkal, stb... anélkül nem adhatja oda a küldeményedet...

Nem biztos, hogy mindenhol ezt betartják, de ez a hivatalos eljárás. A mi postánkon megkövetelik...

Mondjuk egy NAV-os levél vagy egy rendőrségi levél esetében majd foglalkozol vele, ha 3 hét múlva szabadságra mégy éppen...biztos rá ér addig...

2020. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#26


"ez esetben a kérdező pont otthon volt..."

Tudom, és? Egy korábbi válaszra reagáltam, miszerint aki dolgozni jár, annak a kézbesítő jobb:

"Sokunknak nem adatik meg ez a luxus, akik egy kis településen élünk és csak munkaidőben van posta...mi meg a balszerencsénknek köszönhetően épp akkor dolgozunk..."

Szóval ezt nem értem továbbra se, hogy aki amúgy is dolgozni van munkaidőben, az miért van kisegítve azzal, hogy az üresen hagyott otthona előtt áll a kézbesítő postás.


"Az kevés, hogy te megkérsz valakit, rendes hivatalos meghatalmazás kell tanúkkal, stb... anélkül nem adhatja oda a küldeményedet..."

Tisztában vagyok vele, értelemszerűen olyat kérek meg, akinek van meghatalmazása.


"Mondjuk egy NAV-os levél vagy egy rendőrségi levél esetében majd foglalkozol vele, ha 3 hét múlva szabadságra mégy éppen...biztos rá ér addig..."

Eddig az említettek mondjuk pont csak sima ládába dobós levelet küldtek, de mint írtam, vagy átvette helyettem más, vagy én intéztem úgy a dolgaimat, nem volt sose 3 hét.

2020. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy nem baj ha el kell menni a postára, meg tudom oldani. Jogsiért meg majd személyesen megyek, nem fogom a postást várni. Mire az ideér. Meg el ne keverjék.
2020. szept. 28. 14:34
 29/30 anonim ***** válasza:
39%
"...Ez olyan mintha én bemennék hozzád."": csak ő közfeladatot ellátó személy.
2020. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
71%

#29


Baromira nem. Rendőr sem mehet be a lakásba csak úgy - ahhoz engedély kell, vagy nagyon alapos gyanú.


Az, hogy át kell adni a levelet, közel sem annyira fontos teendő, hogy berontson hívatlanul.

2020. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!