Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki transznemű az mit érez?

Aki transznemű az mit érez?

Figyelt kérdés
Nem akarok sértő lenni, de nem értem azokat a kifejezéseket h aszexszualis, panszexuis, transz, stb. Nem vagyok vallásos de van férfi meg nő, a férfi meg*ugja a not, és ez a világ rendje. Lassan már azt érzem cinknek ha fiu létemre a lányokat szeretem és nem a tesom az. Hova fajul a világ.. 50 év múlva már múzeumban mutogatják majd a heterokat?

2020. dec. 2. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
93%
Elliot Pageről van szó egyébként, régi nevén Ellen Page. tegnap coming outolt transznemű férfiként.
2020. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudtam, nembinárisként coming outolt. De mindenesetre semmiképp se színészNŐ, ahogy a kérdező írta. Nagyon nagy tiszteletlenség egy embert színésznőnek nevezni, miután konkrétan közölte, hogy ő nem nő. Ebből is látszik, hogy a kérdező valójában csak provokálni akar, nem pedig megérteni a transznemű embereket.
2020. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%
kerdezo, megertem hog elso hallasra neked ez furcsa, es szokatlan, de kerlek ne viselkedj ugy, mintha az o dontese ellened iranyulo szemelyes sertes volna
2020. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
69%
Felmérés tuti hogy nincs , 1-2 % is sok, max 0.1%
2020. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
52%
De testileg, biológiailag (még) nő. Lelkileg férfi, meg testileg is szeretne azzá válni. Szóval szerintem így értette a kérdező, hogy "nő mert testileg az, nőnek született, de nem érzi magát annak.
2020. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

"De testileg, biológiailag (még) nő"


Honnan tudod? Láttad az orvosi papírjait? Megvizsgáltad a genetikai állományát? Ha valaki azt mondja, hogy ő nem nő, arra NEM hivatkozol nőként, ennyire egyszerű. Ha egy kisgyereket lánynak nézel, az anyja pedig közli veled, hogy nem lány, neki is azzal vágsz vissza, hogy de (szerinted) lány?

2020. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
22%

46-os, de ő kijelentette, hogy transz. Annak meg az a jelentése, hogy férfinek érzi magát, de csak érzi. Hidd el tudom milyen az, ha valaki transz. Az nincs megelégedve azzal aminek született, hanem annak az ellenkezője akar lenni. És az ő esetében, ha igazából is férfi lenne, vagyis fütyije lenne akkor miért nézne ki nőnek ha férfinek érzi magát? Ez olyan mintha én férfinek születnék testileg, majd lányként öltözködnek, meg sokáig női életet élnék, aztán kijelenteném, hogy én igazából férfinek érzem magam. Ez bizonyítja, hogy ő valójában lány, mert ha férfi lenne testileg, akkor sosem nézett volna ki lánynak, hisz ő férfinek érzi magát.

És azért mondja magát férfinek mert a transzok nem szeretik, hogy ha a testi, biológiai nemüket mondják rájuk. Ha van egy csaj aki férfinek érzi magát akkor ő elvárja, hogy férfiként kezeljék, akkor is ha testileg nő, mert az neki sértő, hogy a teste alapján ítélik meg, és mivel lélekben meg fejben férfinek érzi magát ezért elvárja, hogy mások is úgy kezeljék.


Angliában élek, itt járok suliba, itt ez mindennapos téma a suliban, megtárgyalni, hogy melyik szexuális beállítottság mit jelent, és ismerek transzokat, szóval tudom miről beszélek.

2020. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
86%

47, rengeteg helyen sántít az érvelésed, aminek az az oka, hogy nem érted, mi is pontosan a nemi identitás és a transzneműség. Hiába jössz azzal, hogy ismersz transzokat. Én is ismerek szívsebészt, mégse értek a szívműtétekhez. Szerencsédre most épp egy transznemű személy kommentjét olvasod, szóval amit most látsz, azt nyugodtan tekintheted hiteles információnak.


Egyrészt csak egy-két félrefordított magyar nyelvű cikkben lehet olyat olvasni, hogy Elliot transz férfi, de valójában ilyet ő sohasem mondott. Annyit osztott meg, hogy transznemű, és he/they személyes névmásokat használ, azt sehol se említette, hogy férfinak vallja magát. Léteznek nembináris nemű emberek is.


Másrészt attól, hogy valakinek egy bizonyos nemi identitása van, nem tartozik a világnak az adott nem sztereotípiáit tükröző külső megjelenéssel, öltözködéssel, életmóddal, semmivel. A nemi identitás egy belső dolog, valaki szereti a megjelenésével kifejezni, valaki nem, valaki meg hol igen, hol nem. Rengeteg cisznemű lány van, akik farmerban, edzőcipőben, smink nélkül járkálnak, mert ezt érzik kényelmesnek, ez tetszik nekik, de ettől még lánynak érzik magukat, és érdekes módon őket senki nem is kéri számon, hogy miért nem néznek ki nőiesen, ha lánynak érzik magukat. Amit te írogatsz, az egész egyszerűen transzfóbia, ne szépítsük.

2020. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
79%
A homofób/transzfób kérdezőnek meg annyit, hogy remélem, azért az megvan, hogy Elliotnak 2018 óta felesége van. Felesége, nem férje. Hagyom, hogy megemészd.
2020. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
9%
48-igen transzfób vagyok, és ezt vállalom. Akkor mi van? Nekem is megvan a jogom, hogy felvállaljam, hogy transzfób vagyok, hisz szabad világban élünk, ugyanúgy jogom van ezt kijelenteni mint a melegeknek, hogy ők melegek. Na pá
2020. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!