Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki transznemű az mit érez?

Aki transznemű az mit érez?

Figyelt kérdés
Nem akarok sértő lenni, de nem értem azokat a kifejezéseket h aszexszualis, panszexuis, transz, stb. Nem vagyok vallásos de van férfi meg nő, a férfi meg*ugja a not, és ez a világ rendje. Lassan már azt érzem cinknek ha fiu létemre a lányokat szeretem és nem a tesom az. Hova fajul a világ.. 50 év múlva már múzeumban mutogatják majd a heterokat?

2020. dec. 2. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 harminezer oxigén ***** válasza:
90%

Sziasztok!


#50 (2020.12.04. 11:59)


Igen jogod van ahhoz hogy, transzfób és homofób legyél, jogod van a véleményedhez is. Jogod van ahhoz hogy, kerülj minket. Jogod van utálni engem vagy más transzneműt.

Ahhoz viszont nincs jogod hogy, más emberek jogait semmibe vedd! Nincs jogod megsérteni más emberek méltóságát, magánéletét. Nincs jogod megalázni a másikat akár négyszemközt, akár nyilvánosan. Nincs jogod negatívan diszkriminálni másokat és itt most a "transz" és "homoszexuális" szavak helyére bármilyen emberi tulajdonságot, jellemzőt beilleszthetsz.

Egy ember jogai (az enyém is) addig terjednek, amíg nem korlátozza/sérti más emberek jogait. A vélemény- és szólás szabadsága nem egyenlő a gyűlöletkeltéssel, a másik megalázásával, kirekesztésével, alsóbbrendűként kezelésével.


#kérdező


Csak kíváncsiságból, miért "verte ki nálad a biztosítékot" Elliot comingout-ja?

Személyesen nem ismerted, semmilyen kapcsolatod nincs vele. Így semmilyen negatív vagy pozitív hatása nincs a te életedre az hogy, ő kinek érzi magát, ki az akiként boldog tud lenni. Mint színművésznek, bármit is változtat ez az eddigi munkásságán? Máshogy fogod mostantól nézni a filmjeit?

Ez tényleg csak találgatás a részemről és nem sértésnek szánom, nem akarom hogy, félreérts. Téged nem az zavar hogy, eddig nőként tekintettél rá és az elmondásod alapján, (szexuális értelemben) vonzónak is találtad (és még most is)?: "egy általam nagyin csinosnak ítélt színésznő ma azt mondta h transznemű, amikor is egy elég szép nő..". És most hogy, kiderült valójában nem Ellen, hanem Elliot, kicsit megkavarta hogy, hogyan is tekints rá és magadra amiért most is csinosnak, vonzónak tartod? Attól semmi nem fog benned változni (szexualitás terén biztos nem) amiért vonzónak találtad/találod. Hisz amíg nőként tekintettél rá és még most is az általad látott nőiessége az ami tetszik neked benne, ami miatt csinosnak, szépnek tartod. Mindezt annak ellenére hogy, ő valójában nem nő, de te akként tekintesz rá.


Niki

2020. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
89%
50, nyugodtan lehetsz transzfób, ha otthon a négy fal között csinálod és nem hirdeted sehol nyilvánosan ;)
2020. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
11%

Köszönöm, kedves, hogy megengeditek :)

Amúgy had javítsalak ki benneteket: csak transzfób vagyok, homofób nem vagyok. A melegekkel nincs semmi bajom, sőt vannak meleg barátaim. Csak a transzokkal van bajom.


Ja és visszatérve a színészre, azt olvastam a legtöbb helyen itt gyakorin, hogy át akarja műttetni magát. Ha szerinted igazából is férfi, tehát heréje van akkor minek akarná átműttetni magát. Mert a legtöbb ember ezt mondja, hogy hormonterápia és műtét is lesz. Ez megint azt mutatja, hogy most még vaginája van, mert eredetileg is az volt neki.

2020. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
89%

"Csak a transzokkal van bajom."


Hadd ajánljak erre egy remek megoldást! Ha valaki azt mondja neked, hogy ő nő, akkor tekints rá nőként! Ha meg valaki férfinak mondja magát, akkor meg akként! Hogy kinek mi van a lába közt, ahhoz neked semmi közöd. Nem kell belenyúlkálni senkinek az alsóneműjébe, és akkor máris nem fog személyesen érinteni téged, hogy az illető transznemű vagy sem. Vagy ha esetleg még ezek után is érdekel, kinek mi lehet a lába közt, akkor meg azt javaslom, hogy menj el dolgozni, keress valami hobbit, vagy végezz el valami tanfolyamot! Akinek van saját élete, az nem ér rá másokéban vájkálni.

2020. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
67%
54-es, olyan kevés transz van a világon, hogy el lehet kerülni őket. Ha találkozok eggyel azt simán elkerülhetem. Ők nincsenek annyian mint a melegek pl, hogy mindenki ismer legalább 1-et. Szóval inkább kerülöm őket, aztán megvan oldva a probléma. Vagy elmegyek egy másik helyre, ahol nincsenek.
2020. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 harminezer oxigén ***** válasza:
90%

Sziasztok!


#55


Ez egy jó hozzáállás, nem kedvelsz minket ezért nem is keresed a társaságunk, ennyi. Ha ezt úgy teszed (még ha csak, véletlen is derül ki számodra valakiről hogy transz) hogy, közben nem alázod meg az illetőt, nem ócsárolod, nem vájkálsz a magánéletében akkor, semmi probléma nincs abból hogy, így viszonyulsz hozzánk. Hidd el, mi sem szeretünk olyan emberek társaságában lenni akik nem kedvelnek minket.

Ha netán olyan helyzetben találkozol velünk amikor nem tudsz elmenni onnan, nem tudsz elkerülni minket, akkor próbáld meg nem ezt az aspektusát nézni a helyzetnek, pl. munkahelyen: Nem azt nézd hogy mi van/volt/lesz a lábak között hanem hogy, az illető hogyan végzi a munkáját.

Azt hogy, téged ez zavar, hogy nem kedvelsz minket stb. kulturáltan, a másikat nem sértegetve is a tudtunkra lehet hozni.


Ahhoz meg hogy kinek mi van ott lent, senkinek semmi köze. Illetve személyes okokból csak két embernek, magának az illetőnek és a partnerének akivel kölcsönösen együtt akar lenni. (még az orvosoknak van hozzá némi köze de, nekik is csak orvosi szempontból)


Niki

2020. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
61%

Értem. Nyilván nem vernék meg senkit azért mert transz, meg inkább nem szólok semmit általában, szóval bocsi ha a stílusom bunkó volt, nem így akartam, csak azt akartam megmagyarázni, hogy én a színésszel kapcsolatban teljesen mást gondolom mint te. Hogy szerintem eredetileg csaj testileg, és műtéttel szeretne fiú lenni. De tök mindegy már nem érdekel.


És empatikus vagyok a transzokkal. Borzasztó lehet olyan testbe élni ami nem te vagy. Belegondolva ha én fiúnak születtem volna (lány vagyok), akkor nem is tudom hogyan tudnám elfogadni a testem, ha belül lány vagyok. Borzasztó lenne, de nem értem miért kell ehhez átműttetni magad? Vannak olyan férfiak akik nőnek érzik magukat, és olyan ruhába öltöznek. Ők transzvesztiták. Miért nem elég ez az összes transzinak? Miért kell levágatni a töködet is, hisz azt amúgy se látja senki csak te meg akinek megmutatod, de ha mész az utcán nézhetsz ki úgy mint egy nő, úgyis, hogy férfi nemiszerved van.


Na mindegy. Szóval bocs, nem így akartam, sajnálom, hogy így jött ki. Nem gyűlölöm a transzokat, csak valahogy borzongok tőlük, mert olyan természetellenes, hogy az egész testüket, mindenüket átműttetik és nem is hasonlítanak arra akinek születtek testileg. Sajnálom, nem tudom miért de ez belőlem "félelmet" vált ki, az ilyenek. Tudom, hogy ezért is transzfóbnak számítok, de nem olyan durvàn vagyok az ahogy itt lejött. Igazad van, inkább nem szólok rájuk semmit és nem keresem a társaságukat.

2020. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
83%

“ elfogadni a testem, ha belül lány vagyok. Borzasztó lenne, de nem értem miért kell ehhez átműttetni magad? Vannak olyan férfiak akik nőnek érzik magukat, és olyan ruhába öltöznek. Ők transzvesztiták. Miért nem elég ez az összes transzinak?”


mert ok igy ereznek/ erzik jol magukat. ennyi.

2020. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
78%

"nem értem miért kell ehhez átműttetni magad? Vannak olyan férfiak akik nőnek érzik magukat, és olyan ruhába öltöznek. Ők transzvesztiták. Miért nem elég ez az összes transzinak?"


Sok transznemű ember tapasztal úgynevezett nemi diszfóriát. Ez egy nagyon kellemetlen érzés, ami akár meggátolhatja az embert a mindennapi tevékenységekben, nagyon csökkenti az önbizalmat, és súlyos esetekben akár depressziót vagy hasonló komoly problémát okozhat. A nemi diszfóriát több dolog kiválthatja, többek között pl. az, ha nem a nemi identitásának megfelelő szavakkal/nevekkel utalnak az emberre (pl. amit te is csináltál, amikor többször is lányként utaltál Elliot Page-re - ennek tudatában gondold át, mennyire emberséges dolog olyasmit csinálni, ami másokat depresszióba kergethet!), ha nem a nemi identitásának megfelelő a nemi önkifejezése (pl. ha egy transz férfinak kötelező női ruhát viselnie pl. családi nyomásra vagy munkahelyi egyenruhaként stb.), vagy a a fizikai adottságai nem tükrözik a nemi identitását (pl. ha egy transz férfinak nőies a hangja, alakja, testszőrzete, nemi szervei stb.). Erre az utolsó példára az egyetlen hatékony gyógymód az orvosi tranzíció. Ha ezt ellenzed, gyakorlatilag azt ellenzed, hogy ezek az emberek jól érezzék magukat a bőrükben és ne legyen nemi diszfóriájuk. Gyakorlatilag ugyanaz, mintha a fájdalomcsillapítót sajnálnád egy olyan embertől, akinek erős fájdalmai vannak. Remélem, így már érthető.


De hogy kicsit tovább bonyolítsam neked a dolgokat: sok olyan transznemű ember van, aki egyáltalán nem szeretné megműttetni magát és/vagy nem szeretne hormonterápiát, és erre egy csomó ok létezik, hogy miért nem. A teljesség igénye nélkül, pl. valami egészségügyi probléma miatt túl kockázatos lenne, vagy túl költséges lenne, esetleg nincs komoly nemi diszfóriája a testével kapcsolatban (nem mindenkinek van, nem ettől lesz transz az ember), vagy talán fél, hogy nem sikerülne jól, vagy hogy megbánná stb. A transzneműséget nagyon sokan egybemossák az orvosi tranzícióval, pedig egyáltalán nem minden esetben járnak együtt. Az a transznemű is transznemű, aki fizikailag nem szeretné megváltoztatni a testét (a transzvesztita pedig teljesen más kategória, ők nem érzik magukat ellentétes neműnek, csupán szeretnek az ellentétes nemnek megfelelően öltözködni, sminkelni stb.).


Arról nem is beszélve, hogy léteznek interszex emberek is, akiknek a teste már a születésükkor sem feltétlenül felel meg a hagyományos férfi vagy női testnek, szóval még csak azt se lehet biztosra mondani, hogy egy transznemű férfi lába közt tutira vagina volt eredetileg. Ha valaki azt mondja, hogy ő fiú, azt higgyük el neki és egyszerűen csak tekintsük fiúnak. Szerintem ez a minimum, alapvető tisztelet az embertársaink felé. Te se örülnél, ha valaki a külsőd alapján mindenféle számodra kellemetlen dolgot feltételezne rólad, és győzködne, hogy márpedig az úgy van.


Mellesleg az, hogy mi férfias és mi nőies, nem is 100%-ig társadalmi előírásokon alapszik, hanem van benne egy jelentős szubjektivitás is, vagyis személyenként változik, ki mit tekint férfiasnak/nőiesnek, és már csak emiatt se értem a transzfóbokat. Ha amiatt nem kedvelsz egy embert, mert a nemi identitása és/vagy a nemi önkifejezése nem felel meg annak a képnek, amit te személy szerint az adott nemről magadban felállítottál, az szerintem hasonló a kategória, mintha amiatt nem kedvelnéd, mert máshogy süti a rántott húst, mint anyukád. Egyrészt teljesen értelmetlen, mert attól senki nem fog megváltozni, hogy te leszólod, másrészt azt sugallja, hogy a saját ízlésedet felsőbbrendűnek érzed másokénál, és ez egy eléggé antipatikus tulajdonság.


Ezek után azért szükségesnek érzem megint megjegyezni, mert látom, hiába lett leírva már többször is, hogy a kérdésben szereplő Elliot Page nem transz férfi, hanem nembináris nemű.

2020. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
36%
De ő ezt nem fogja olvasni soha, hogy én lányként emlegettem. Nyilván ha valakinek aki transz a szemébe mondom akkor lehet arra figyelni, hogy annak mondjam aminek ő érzi magát, de ha egy harmadik személyről beszélünk akkor miért kell vigyázni, hogy azt mondjam rá amit ő elvár?
2020. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!