Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek leírom, hogy...

Ha valakinek leírom, hogy tanulok, nem érek rá irogatni, azt miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Hétköznap dolgozok, és én is fáradt vagyok, úgyhogy hétvégén tudok tanulni. Mára egész napra ezt terveztem. Van egy ismerősöm, akinek az a rossz szokása, hogy leírja a munkanapját percről percre. Az előbb kérdezi mit csinálok. Írom neki, ne haragudjon, nem érek rá, tanulok. De csak írja folyamatosan, hogy miért nem megyek szánkózni, meg neki semmi ereje, nagyon sok munkája volt, a munkatársa megint semmit sem csinált stb. Folyton erről panaszkodik.

Nem lehet megérteni ha valakinek nincs ideje? Lekapcsoltam az értesítéseit mert halálra idegesít, illetve nem nyitom meg az üzeneteit, de gondolom én leszek a rossz.


2021. jan. 17. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%
Arra bezzeg van idod, hogy itt idiota kerdeseket irj ki...kicsit ironikus a dolog, nem?
2021. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Sajna vannak ilyenek. Nem tudsz velük mit kezdeni :/
2021. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2: Nekem ha valaki írja, hogy dolga van, nem nyomulok rá tovább. Úgy felidegesített most ez...
2021. jan. 17. 11:33
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Ha van kedved, velem hosszasan elbeszélgethetsz arról, miért nem érsz rá beszélgetni.
2021. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted, hogy nem írsz neki vissza.

Majd válaszolsz, ha lesz időd rá.

Ha nagyon fontos neki, később is el fogja majd olvasni az üzeneteidet, ha pedig nem is érdekli valójában, akkor másnak is tud írogatni.

2021. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, szívesen beszélek velük, de nagyon nem tudják megérteni, hogy nem érek rá.. Ilyenkor megírom, hogy most nem jó, de majd írok később. Van, aki itt kicsit átgondolja, de van, akire jobban rá jön a beszélhetnék. Az utóbbinak onnantól csak akkor írok vissza, ha már végeztem és van időm.

Ha ezek után is téged állítana be rossznak, akkor a helyedben én egy darabig végképp nem írnék neki.

2021. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy némítottad. Én le is tiltanám az ilyen embert, mert látszik, hogy totál nem érdekli, hogy mit mondasz neki.

Az meg ne érdekeljen, ha szerinte te vagy a rossz. Jogod van eldönteni, hogy kivel és mikor akarsz beszélni.

Legközelebb írd neki ezt: "Bocsi, nem érek rá. A további üzeneteidet nem/csak este/stb. fogom elolvasni."

2021. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezert jo kikapcsolni az ertesiteseket. fb,messenger,whatsapp,viber es tarsai. Meg lenemitani a telefont :)
2021. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Én ha nem érek rá, akkor nem válaszolok az üzenetekre. Vagy bekapcsolom a telefonomon a "ne zavarj!" módot és csak x embernek veszem fel vagy válaszolok.
2021. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem minek idegesíted magad ilyenen. Tedd félre telót,gépet aztán tanulj
2021. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!