Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki nőgyűlölő?

Figyelt kérdés

Napokban kifejtettem egy társaságban a véleményemet gyerekvállalással és azzal kapcsolatban, hogy szerintem mik egy nő kötelességei. Addig el sem juthatott a "vita", hogy ezek mik lehetnek, mert már ott a torkomnak estek, hogy egyáltalán kötelességeket említettem, hiszen szerintük mindenki azt csinál, amit akar.

A lényeg viszont nem ez, hanem hogy egy ponton megkaptam, hogy "nőgyűlölő" szöveget nyomok. Én nem engedtem el ezt a megjegyzést és követeltem az illetőtől, hogy fejtse ki, mire gondol, de erre nem került sor, csak a további személyeskedésre. Másvalaki azt mondta, szerinte azért, mert nők ellen beszélek. Mondtam, hogy nyilvánvalóan semmit nem mondtam a nők "ellen", hanem kötelességekről beszéltem, amit természetesen férfi részről is meg lehet és kell vizsgálni.

De ha egy nő a férfiak kötelességeiről beszél - amik terjeldelemben jellemzően jóval túlnyúlnak a női listán -, akkor mégsem kapja meg, hogy ő férfigyűlölő.



2021. febr. 17. 12:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%
Azt jelenti, hogy olyat mondtál, ami a jelen lévő nőknek nem tetszett.
2021. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%
Szimplán buta és szexista vagy, ha azt hiszed, egy nőnek kötelessége a gyerekvállalás vagy bármi, amiben az ő döntése a lényeg.
2021. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekvállalás miért lenne a nők kötelessége? :D Jézusom...
2021. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
77%
Az eléggé kimeríti a nőgyűlölet fogalmát ha valaki szerint a nőknek kötelességük gyereket vállalni...
2021. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%

Olyan szerencsétlen lúzer, akinek nem sikerül barátnőt szerezni...

És elkezd olyan teóriákat gyártani (lsd. egy mai korábbi kérdésnél), hogy minden nő hülye, stb. stb....


Kognitív disszonancia elnyomása.

2021. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek egyetlen kötelessége (szerintem, és így kéne, hogy legyen - a többihez senkinek semmi köze), hogy civil módon viszonyuljanak egymáshoz és törvénytisztelő életet folytassanak. Minden más extra és nem elvárás.
2021. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%
kötelességed akkor van ha belemész valamibe ami megköveteli. ha van egy munkahelyed, akkor kötelességed bejárni és a munkát tisztességesen elvégezni. ha van egy hitteled akkor kötelességed rendesen fizetni a törlesztőt. ha együtt élsz valakivel, akkor kötelességed beleadni a közösbe (különben kihasználásról beszélünk). ha belemész a gyerekvállalásba, akkor köteles vagy tisztességesen felnevelni a gyerek(ek)et. de nem kötelességed belemenni egyikbe se feltétlenül. főleg gyereket vállani nem kötelessége senkinek. szerintem ez az amit te nem értesz.
2021. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

7: szerintem amit meg te nem értesz, az elsősorban a kérdés, ami nem arra vonatkozott, hogy vita legyen ab ból, hogy kinek mik a kötelességei. Nőgyűlöletről beszéltem és arról, hgoy miért következik abból, hogy igenis kötelességei vannak valakinek a társadalom felé (is), és hogy én ezt megmelítem az, hogy utálnám az adott nemet vagy illetőt.

A ti definíciótok szerint egyébként most éppen férfigyűlölőek vagytok, hiszen kaptam most is mindenféle jelzőket a feldühödött, önrendelkezésükben sértett nőktől. Ettől a tények mondjuk még nem változnak.

2021. febr. 17. 13:15
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmilyen kötelességem nincs abból a tényből fakadóan, hogy vagina vagy pénisz van a lábaim között. Olyan kötelességeim vannak, amiket én vállaltam magamnak, mert én úgy döntöttem, pl. aláírtam egy munkaszerződést, vagy a párkapcsolatomban megállapodtunk valamiben és ahhoz tartom magam, vagy a társadalommal szemben olyan alapvető dolgok, hogy nem okozok kárt másoknak.

Szóval tartsd meg magadnak nyugodtan a listádat, amin extra feladatok szerepelnek, csak mert x neműnek születtem.

2021. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"tények"


Milyen tények, hm?

2021. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!